Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Syria: ISIS przeciwko uprawie marihuany


Vito

Recommended Posts

Dżihadyści z ISIS w północnej Syrii i Iraku nie tylko terroryzują miejscową ludność, teraz również wypalają uprawy marihuany, hodowanej przez syryjskich rolników, by móc przetrwać w rozdartym wojną kraju. Członkowie Państwa Islamskiego twierdzą, że marihuana jest szkodliwa i dlatego musi zostać zniszczona. Ale opozycja uprawiających jest silna.

 

isis1_7_blog_full.jpg

 

Uprawa roślin marihuany w Syrii stała się jednym z niewielu sposobów na przetrwanie dla tych, którzy odmawiają opuszczenia swoich domów, mimo ostrej wojny domowej dręczącej ten kraj. Produkt nie należy bynajmniej do najlepszych na rynku. Mimo to, według najnowszych danych z kraju, wielu rolników miesiącami uprawia marihuanę desperacko próbując pozyskać wystarczające dochody, by móc kupić trochę jedzenia, które jest obecnie importowane z zagranicy.
 
Ale teraz poważniejsze zagrożenie zawisło nad mieszkańcami nie tylko północnej Syrii, ale także Iraku i krajów sąsiednich, takich jak Liban. Jest to Islamskie Państwo Iraku i Syrii - znane na całym świecie jako ISIS, od skrótu w języku angielskim - które przejęło kontrolę na niektórymi terenami, ustanawiając swój własny kalifat.
 
Członkowie ISIS nie tylko porywają, torturują, terroryzują i zabijają każdego, kto nie postępuje zgodnie z ich ideami, ale także niszczą wszystko, co ich zdaniem jest "nieodpowiednie", jak na przykład różne odmiany marihuany uprawiane w tym kraju. 
 
Kilka tygodni temu, grupa opublikowała na YouTube - terroryści doskonale posługują się internetem i sieciami społecznościowymi - film wideo, w którym możemy zobaczyć kilku jej członków pokazujących pole uprawy marihuany rzekomo znajdujące się w Hraytan (na północ od Aleppo) ukryte pomiędzy uprawami pomidorów, papryki i kukurydzy. Ich przesłanie jest jasne: nie wolno stosować marihuany, ponieważ jest to "narkotyk" i produkt niezdrowy. Jej palenie to haram (grzech).
 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+