Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Włochy naciskają pedał gazu: Apulia legalizuje produkcję marihuany do celów medycznych, a armia będzie ją uprawiać


Vito

Recommended Posts

1,55 euro, tyle będzie musiał zapłacić pacjent, z włoskiego regionu Apulia za gram terapeutycznych konopi, które będzie potrzebował kupić. 20 razy mniej niż zwykle. Włoskim działaczom udało się zrobić wielki krok naprzód w walce o legalizację: region będzie mógł produkować własną marihuanę do celów leczniczych bez konieczności importowania, coś, co nigdy wcześniej nie było dozwolone w tym kraju. Ponadto, państwo produkować będzie marihuanę do użytku klinicznego. I paradoksalnie, uprawiać ją będzie włoska armia.

 

approved_blog_cdn%5B1%5D_blog_full.jpg

 

Ministerstwo Zdrowia i Obrony   zawarło porozumienie  polegające na tym, że wojsko odpowiedzialne będzie za prowadzenie operacji uprawy konopi i produkcji leków stosowanych w leczeniu bólu i innych terapii. Odpowiedzialny za to będzie wojskowy zakład farmaceutyczny we Florencji, który obecnie produkuje leki dla Sił Zbrojnych we Włoszech, w celu osiągnięcia ściśle kontrolowanej produkcji i niższych cen. Wiadomość stała się oficjalna na początku września i jest możliwe, że w 2015 roku leki z kannabinoidami będą już dostępne we włoskich aptekach.  
 
Włochy są jednym z krajów, w których wszystko co związane z konopiami jest karalne, ale jej obywatele są jednymi z najbardziej nalegających na zmianę tej sytuacji. Teraz roszczenia społeczne koncentrują się nie tylko na konsumpcji, ale również na produkcji. Zwłaszcza w przypadku upraw niezbędnych osobom chorym, które potrzebują spożycia dawki marihuany w celu złagodzenia objawów.
 
Jedną z organizacji, która najsilniej walczyła w ciągu ostatnich lat o normalizację, a która najbardziej naciskała na wzięcie pod uwagę sytuacji niektórych pacjentów jest Cannabis Social Club w Racale (Lecce), znany również jako LapianTiamo. Wygląda na to, że lata poświęceń, wysiłku i pracy dają wreszcie swoje pierwsze owoce.
 
W dniu 22 lipca Komisja Zdrowia Rady Regionalnej Apulii (region położony na południu kraju),   jednogłośnie przyjął projekt ustawy   - opracowanej przez specjalistów za środowiska medycznego i ekspertów przemysłu - zezwalającej na  produkcję konopi do celów leczniczych.
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+