Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Dziesięć tysięcy lat migracji konopi: Krótkie zapiski historyczne na temat początków marihuany


Vito

Recommended Posts

Pierwsze wzmianki dotyczące  konopi indyjskich sięgają dziesięciutysięcy lat. Ich znaczenie zmieniało się od cywilizacji do cywilizacji, ale we wszystkich znanych kulturach nie zabrakło dla nich miejsca. Ich wszechstronność sprawia, że ​​na przestrzeni wieków były jednymi z najbardziej użytecznych dla ludzkości roślin. Wspomnijmy jedynie niektórewydarzenia, towarzyszące historii marihuany.

 

neolitico_2_blog_full.jpg

 

Najstarsze ślady szczątków włókien konopi znalezione przez archeologów w starożytnej krainieMezopotamii, na terenie dzisiejszej Turcji liczą dziesięć tysięcy lat. Jednak badania pokazują, że konopie najprawdopodobniej przybyły do nas z Azji, a dokładniej z podnóża Himalajów. Jednak najstarsze wzmianki dotyczące tej rośliny znaleziono wJaponiii odpowiadają okresowi neolitu (10,000 p.n.e. do 3000 p.n.e.). Nasiona konopi były powszechnie stosowane w tradycyjnej medycynie japońskiej (Kampo), przepisywane były jako napar w przypadku chorób żołądka i jelit.
 
W hinduizmie używano konopi ze względu na ich psychotropowe właściwości, a religia ta rozpowszechniła ich stosowanie na całym subkontynencie indyjskim. Wkrótce przybyły również do Afryki, gdzie stosowano, jak w innych miejscach, ich nasiona, włókna i olej, a także używano ich do użytku rytualnego.
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+