Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

10 nowych zawodów, które powstaną dzięki legalizacji marihuany


Vito

Recommended Posts

Po czterech miesiącach od zalegalizowania marihuany w Kolorado, szerzą się jej pozytywne konsekwencje. Legalizacja umożliwiła stworzenie nowego przemysłu, który wymaga nowych profili biznesowych i oferuje nowe stanowiska pracy, wyspecjalizowane w zakresie konopi. Istnieje już nawet nowy portal internetowy z ogłoszeniami wakatów w tym sektorze: Cannajobs. A nawet kilka innych. W wielu innych krajach, scenariusz ten jest jeszcze daleki. Jeśli jednak rządy postanowią znormalizować spożycie Marihuany, by uzupełnić swoje deficyty powstaną takie oto nowe miejsca pracy. 

 

mj%20portada_5_blog_full.png

 

1. Piekarz / kucharz konopi

 

chef%20(1)_blog_cdn.jpg

 

Marihuanę nie tylko się pali, może być również konsumowana. Tak, to prawda. I nie w jakikolwiek sposób. Istnieje cały nowy trend gastronomiczny, który wykorzystuje oleje i topy do tworzenia pysznych dań. W tym ogłoszeniu na przykład poszukiwany jest zawodowy kucharz, posiadający profesjonalny certyfikat z kursu obsługi żywności, który oczywiście potrafi gotować z użyciem konopi. 
 
2. Sprzedawca topów (budtender)
 
buddytender_blog_cdn.jpg
 
Zawód ten istnieje już dziś, ale nie jest powszechny, ponieważ marihuana jest nielegalna, a miejsca, w których jest dystrybuowana są stowarzyszeniami non-profit. W tzw Towarzystwach Przyjaciół Konopi, sprzedawcy zajmują się obsługą członków, doradzaniem i dostarczaniem tego, czego szukają. W Kolorado poszli o krok dalej i w Instytucie Karier Konopianych prowadzone są seminaria, na których aspiranci mogą nauczyć się, jak stać się doskonałym budtenderem.  
 
 
3. Specjalista ds. ekstrakcji
 
extractor_blog_cdn.jpg

 

Specjalista ds. ekstrakcji, Garret Pearson prowadzi pokaz BHO czyli ekstrakcji haszyszu przy pomocy gazu butan. Zdjęcie denverpost.
 
W branży konopi prowadzi się również wytwarzanie i sprzedaż ekstraktów trichomów, które polegają na oddzieleniu żywicy od reszty topów w celu uzyskania czystej substancji THC. Istnieją różne rodzaje ekstrakcji: na sucho, lodem lub butanem. Osoba znająca te techniki jest bardzo porządanym kandydatem do prace w Coffee Shopach. Okazuje się, że w Hiszpanii istnieją już studia podyplomowe w tej dziedzinie.  
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+