Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Kiedy "Marysia" przynosi natchnienie: bogate twórcze światy 7 artystów palaczy


Vito

Recommended Posts

Nikt nie potrafi dokładnie określić, czym jest inspiracja: Psychiczny przełącznik? Epifaniczny moment nagłego oświecenia? Czy oświecenie, które wnika w szczeliny naszego mózgu po niezliczonych godzinach pracy? Być może każdy człowiek czuje i doświadcza jej w inny sposob. Jednak wiele wielkich postaci na przestrzeni historii czerpało szczególne wsparcie procesu twórczego ze strony "Muz", które nadawały ich pracom transcendentny sens. A marihuana byla jedna z nich. Stymulowala poszukiwania inspiracji, tak znamienitych postaci jak Szekspir, którego marzycielski, magiczny świat pełen był resztek zioła; Carl Sagan wyznał, że używał go do stworzenia serii o popularyzacji kosmosu; a wielki Jazzman, Louis Armstrong, przez całą swoja karierę saksofonisty wykorzystywał marihuane do relaksu i inspiracji.  

 

ARTISTAS_9_blog_full.jpg

 

Magiczny świat marzen Szekspira
 
W fantastycznym i zjawiskowym wszechświecie wielu dzieł Williama Szekspira, marzenia i rzeczywistość mieszaja się w magicznej atmosferze, w której łatwa rozpoznac potężne introspekcje i psychodeliczne wizje wywołane przez buchy dobrego ziola. 
 
 
"żywy" wszechświat Carla Sagana
 
Pośmiertnie okazało się, że Sagan często stosował konopie rekreacyjnie, ale również jako środek inspiracji do swej codziennej pracy i do projektowania swych kosmicznych podróży przez audiowizualne wiry.
 
 
Kreatywnosc członków Klubu Haszyszu
 
Osobistosci, związane z tym wyjątkowym stowarzyszeniem milosnikow konopi, stworzyły jedne z najistotniejszych dziel literatury światowej, na przykład, najznakomitsza powieśc o zemście, Hrabia Monte Christo, napisana przez Aleksandra Dumasa; czy tez fikcyjna tragiczna kronika ubóstwa w pre rewolucyjnym Paryżu, Nedznicy stworzona przez Victora Hugo, innego regularnego uczestnika spotkan. 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+