Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany

Lipno: Wpadł z narkotykami, ale to nie koniec jego kłopotów


Vito

Recommended Posts

Kryminalni z Lipna zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 22-latka. W miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli ponad 50 g amfetaminy i doniczkę z zielem konopi indyjskich. Zabezpieczyli także jedną sztukę ostrej amunicji oraz elektronarzędzia, których pochodzenie jest wyjaśniane. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator i sąd.

 

We wtorek (02.09.14), po południu, kryminalni z Lipna zajmujący się przestępczością narkotykową, dysponując wcześniejszymi ustaleniami, weszli do jednego z domów na terenie miasta. Uzyskane informacje dały podstawy do przeszukania pomieszczeń. W wyniku tych czynności, kryminalni znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym woreczek z białym proszkiem. 
 
Po wstępnych testach i zważeniu zabezpieczonych środków okazało się, że to amfetamina o wadze ponad 50 g. Ponadto, w jednym z pomieszczeń mieszkalnych, funkcjonariusze ujawnili ziele konopi indyjskich, które rosło w doniczce z ozdobnym kwiatem. Zabezpieczono także jedną sztukę ostrej amunicji kaliber 9 mm, bez wymaganego zezwolenia, a także elektronarzędzia niewiadomego pochodzenia. 
 
Kryminalni zatrzymali mieszkającego pod tym adresem 22-latka. Trafił on za kraty policyjnej celi. Sprawa jest w toku i zajmujący się nią śledczy kompletują materiał dowodowy. Policjanci sprawdzają m.in. skąd pochodzą narkotyki i jakie było ich dalsze przeznaczenie. Wyjaśniają także wątek zabezpieczonych przedmiotów. Teraz o najbliższym losie zatrzymanego mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd. 
 
Za posiadanie bez zezwolenia ostrej amunicji kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków należy się liczyć z karą do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy w grę wchodzi znaczna ich ilość nawet do lat 10.
 
5406fda243e83_g1.jpg
5406fda29c08d_gd.jpg
5406fda2ee912_gd.jpg
 
Link to comment
Share on other sites

"Zabezpieczyli także jedną sztukę ostrej amunicji oraz elektronarzędzia, których pochodzenie jest wyjaśniane."

 

Zabezpieczono także jedną sztukę ostrej amunicji kaliber 9 mm, bez wymaganego zezwolenia, a także elektronarzędzia niewiadomego pochodzenia.

 

 

 

No naprawdę tutaj to policja zabłysła. Chłopak pewnie znalazł niewypał 9x19mm na strzelnicy.

 

Ale z tymi elektronarzędziami to już przegięcie pały. Czy to oznacza,że w polskim państwie nie można posiadać piły spalinowej, wkrętarki, wiertarki,szlifierki ?

Przecież takie narzędzia każdy ma w domu. Czy trzeba się tłumaczyć z tego ?

 

Jak rozumieć pojęcie niewiadomego pochodzenia ?

 

Czyli jak ja mam betoniarkę, wkrętarkę, wiertarkę, szlifierkę ect.. muszę iść na komendę zameldować im iż takowy sprzęt jest w moim posiadaniu i okazać dowody zakupu aby nie zostały sklasyfikowane jako niewiadomego pochodzenia ?

 

A może wprowadzono dowody rejestracyjne dla takich narzędzi, oraz "elektromechaniczny akt urodzenia" tychże sprzętów ?

 

A może komuna wróciła ? Policja przekształciła się w Ubecje ?

 

Paranoja

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+