Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Marihuana przeciwko przemocy domowej


Vito

Recommended Posts

Małżonkowie palący marihuanę stosują wobec siebie znacznie mniej przemocy niż inne pary - donosi czasopismo ,,Psychology of Addictive Behaviors".

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo (USA) twierdzą, iż palenie marihuany może mieć związek ze zmniejszeniem częstotliwości występowania przemocy domowej. Badacze zaobserwowali, że im częściej małżonkowie sięgają po ,,trawkę", tym rzadziej zachowują się agresywnie w stosunku do siebie nawzajem.

 

,,Możliwe, że pary palące razem marihuanę - podobnie, jak te pijące razem alkohol - wyznają podobne wartości i dzielą wspólny krąg znajomych, co sprzyja eliminowaniu ryzyka konfliktu" - komentuje wyniki badania jego współautor Kenneth Leonard.

 

Pracownicy uniwersytetu przez kilka lat śledzili losy 634 par małżeńskich i doszli do wniosku, że dość częste palenie marihuany przez męża i żonę (2 lub więcej razy w miesiącu) koreluje z rzadszymi epizodami przemocy domowej wynikającej z winy męża. Zauważyli również, iż palący mężowie są mniej narażeni na ataki ze strony żon.

 

,,Chociaż to badanie wspiera pogląd mówiący o tym, że marihuana nie zwiększa, lecz zmniejsza prawdopodobieństwo zastosowania agresji, chcielibyśmy, aby przeprowadzono badania, które potwierdziłyby nasze wyniki oraz przeanalizowały bezpośredni wpływ marihuany i alkoholu na ryzyko pojawienia się przemocy domowej, zanim zaczniemy wyciągać daleko idące wnioski" - podsumowuje Leonard. 

 


Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+