Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Likwidacja czterech plantacji konopi indyjskich


Vito

Recommended Posts

Trzy w Krakowie, jedna na Podhalu - to liczba nielegalnych plantacji konopi indyjskich, które ostatnio zlikwidowała policja. Dwie profesjonalne uprawy prowadzone były w centrum miasta.

 

z15264303P.jpg

 

Ostatnie dni policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową z Krakowa mogą zaliczyć do całkiem udanych. Kilkukrotnie udało im się dotrzeć do miejsc, w których znajdowały się plantacje konopi indyjskich.
 
Folia aluminiowa na ścianach
 
Jedna z upraw przygotowana została w znajdującym się w centrum miasta mieszkaniu wynajmowanym przez dwóch młodych mężczyzn. Jeden z pokoi został całkowicie zaadaptowany na potrzeby uprawy - ściany obłożono folią aluminiową, zamontowano urządzenia wentylacyjne i nawadniające, a także specjalne oświetlenie. 
 
Policjanci zabezpieczyli tam 85 krzewów konopi indyjskiej w różnych fazach wzrostu oraz kilkadziesiąt gramów gotowego już narkotyku. Obydwaj mężczyźni (20- i 23-latek) zostali zatrzymani pod zarzutem uprawy konopi indyjskich, z których można uzyskać znaczną ilość środka odurzającego, oraz przygotowania narkotyku do wprowadzenia do obrotu. Grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.
 
Namiot z doniczkami
 
Kolejna plantacja także znajdowała się w centrum miasta - tym razem plantatorem był 32-letni mężczyzna, który profesjonalnie przygotował zaplecze do uprawy. W specjalnie przygotowanym namiocie funkcjonariusze odnaleźli doniczki z dojrzałymi już roślinami, nadającymi się do ścięcia i przetworzenia, a także pięciolitrowe słoiki wypełnione gotowym już suszem. Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich.
 
Krakowskim funkcjonariuszom udało się także zatrzymać dwie osoby, które prowadziły domową uprawę konopi. Podczas przeszukania zajmowanego przez nie mieszkania funkcjonariusze odnaleźli kilka doniczek z krzewami konopi indyjskich oraz susz marihuany. Obydwoje zatrzymani, studenci, usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Po dokładnym zbadaniu zabezpieczonych roślin w laboratorium zarzuty prawdopodobnie zostaną uzupełnione o uprawę konopi indyjskich. Mężczyznom przedstawiono także zarzut przywłaszczenia dokumentów różnych osób.
 
Plantacja na Podhalu
 
Działo się też na Podhalu - nowotarscy policjanci namierzyli w Ludźmierzu prowadzoną w budynku mieszkalnym plantację. W specjalnie do tego celu przygotowanych dwóch namiotach znajdowało się 10 donic z krzewami konopi indyjskiej oraz trzy kolejne krzewy w trakcie suszenia. Z tej ilości konopi mogło powstać około kilograma narkotyku. Sprawcę - 35-letniego mieszkańca Ludźmierza - zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+