Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany

Najnowszy sondaż: młodzi Europejczycy nie chcą legalizacji marihuany


Vito

Recommended Posts

Większość młodych Europejczyków uważa, że marihuana powinna być zakazana. Tak wynika z sondażu Eurobarometru "Młodzi ludzie i narkotyki".

 

Większość młodych Europejczyków uważa, że marihuana powinna być zakazana. Tak wynika z sondażu Eurobarometru "Młodzi ludzie i narkotyki". Zbadano w nim m.in. zainteresowanie młodych ludzi narkotykami i innymi substancjami psychoaktywnymi oraz postrzeganie ryzyka z tym związanym. 
 
Ponad dwie trzecie obywateli Unii wieku od 15 do 24 lat twierdzi, że nigdy nie paliło marihuany. 53 procent uważa, że powinna być ona zabroniona. W Polsce przeważa odmienna opinia: 52 procent Polaków jest zdania, że marihuanę należy zalegalizować. Znakomita większość osób - zarówno w naszym kraju jak i w całej Wspólnocie - opowiada się za zakazem zaś kokainy, heroiny czy ekstazy. Nie ma też raczej wątpliwości, co do negatywnego ich wpływu na zdrowie. Najskuteczniejsze sposoby walki z problemem narkotykowym to - według młodych ludzi - zaostrzenie kar dla dealerów oraz prowadzenie kampanii informacyjnych. 
 
Unijne badanie wskazało także na wzrastające zainteresowanie dopalaczami. Jeszcze 3 lata temu do zażywania dopalaczy przyznawało się 5% Europejczyków, dziś grupa ta wzrosła do 8%, w Polsce wynosi jeden procent więcej. Rok temu Komisja Europejska przedstawiła plany dotyczące szybszego wycofywanie z rynku tego typu substancji. Chodzi przede wszystkim o skrócenie czasu objęcia ich zakazem z dwóch lat do 10 miesięcy.
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+