Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Najnowszy sondaż: młodzi Europejczycy nie chcą legalizacji marihuany


Macky

Recommended Posts

Większość młodych Europejczyków uważa, że marihuana powinna być zakazana. Tak wynika z sondażu Eurobarometru "Młodzi ludzie i narkotyki".

 

Większość młodych Europejczyków uważa, że marihuana powinna być zakazana. Tak wynika z sondażu Eurobarometru "Młodzi ludzie i narkotyki". Zbadano w nim m.in. zainteresowanie młodych ludzi narkotykami i innymi substancjami psychoaktywnymi oraz postrzeganie ryzyka z tym związanym. 
 
Ponad dwie trzecie obywateli Unii wieku od 15 do 24 lat twierdzi, że nigdy nie paliło marihuany. 53 procent uważa, że powinna być ona zabroniona. W Polsce przeważa odmienna opinia: 52 procent Polaków jest zdania, że marihuanę należy zalegalizować. Znakomita większość osób - zarówno w naszym kraju jak i w całej Wspólnocie - opowiada się za zakazem zaś kokainy, heroiny czy ekstazy. Nie ma też raczej wątpliwości, co do negatywnego ich wpływu na zdrowie. Najskuteczniejsze sposoby walki z problemem narkotykowym to - według młodych ludzi - zaostrzenie kar dla dealerów oraz prowadzenie kampanii informacyjnych. 
 
Unijne badanie wskazało także na wzrastające zainteresowanie dopalaczami. Jeszcze 3 lata temu do zażywania dopalaczy przyznawało się 5% Europejczyków, dziś grupa ta wzrosła do 8%, w Polsce wynosi jeden procent więcej. Rok temu Komisja Europejska przedstawiła plany dotyczące szybszego wycofywanie z rynku tego typu substancji. Chodzi przede wszystkim o skrócenie czasu objęcia ich zakazem z dwóch lat do 10 miesięcy.
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+