Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jaka doniczka?


Vuko987

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wyłącz lampę do zdjęcia bo ciężko dojrzeć, prawdopodobnie niedobór azotu

 

Substraty bogate w dużą ilość świeżego materiału organicznego mogą wywoływać niedobór azotu, ponieważ mikroorganizmy wiążą azot.

info z: przewodnik Canna

Daj im bio-grow w pełnej dawce zalecanej przez producenta. Plam nie naprawisz, ale patrz na nowe liście czy nadal jest problem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki Vito, zrobiłem jak napisałeś.

Przed chwilą wykonałem test (testerem z linku od ciebie) ph wody którą leje (odstana kranówa jak zaleciłeś), test pokazał ph 7,5. Pomidory podlewam mniej więcej raz na trzy dni, w wysokości 1l wody na doniczkę, ostatnie dwa podlania były z bio-grow (dawka 4ml na 1l wody). W razie czego posiadam specyfik ph minus 0,5l marki bionova. Następne podlewanie planuje poniedziałek lub wtorek. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vito, zamówiłem mikoryze uniwersalną, będzie we wtorek lub środę, jak poczytałem w tym temacie, to powiem że bardzo ciekawe, a nawet zaskakujące, taka symbioza. Teraz będzie mały update. Ziarenka po kąpieli w szklance wody, zostały zasadzone do ziemi 23 sierpnia, więc oba mają w tym momencie 22 dni vega za sobą.

 

Krzak: 1

gallery_41681_790_275234.jpg

 

Krzak jeden od samego początku różnił się od dwójki, szybciej wszedł z ziemi, był wyższy, i taki jak by bardziej energiczny. Jak widać na zdjęciu ma duże swobodnie rozłożone liście, nie jest tak ubity jak jego brat :)

 

Krzak: 2

gallery_41681_790_2072383.jpg

A oto i on, wolniejszy, bardziej zdecydowany i ostrożny, krótsze i bardziej przysadziste liście. Jest zbity, gęsty, widać jak liście nakładają na siebie. Różnią się od siebie, ale są tak samo mocno Kochane ;p

 

A tu, niespodzianka dla Jokera! Hydroponika według jego wiedzy przekazanej!

gallery_41681_790_1395759.jpg

Mianowicie, siedziałem sobie pewnego wieczoru i rozkminiałem różne dziwne rzeczy, i doszedłem do wniosku, czemu nie nabrać nowych doświadczeń z uprawą? W końcu zostały mi jeszcze trzy ziarenka.

Więc zasiadłem przed kompem i wszedłem na forum trawka.org, po przeglądaniu zdecydowałem się na odmienną technikę hodowli bezglebowej. Mianowicie http://trawka.org/topic/33188-zrob-to-sam-system-dwc-hydroponika-poradnik-by-joker/ , bo dokładnym przeanalizowaniu tekstu, zamówiłem odpowiednie składniki.

 

Tego samego dnia, postanowiłem sprawdzić odmienną technikę kiełkowania sionka, więc poleciało między mokre waciki, w torebeczkę plastikową i do kompa, to zdarzyło się w środę, super - nabrałem nowego doświadczenia, wszystko poszło tak jak powinno. W międzyczasie w czwartek pojechałem po zamówiony sprzęt i parę innych dupereli.

 

Tak wygląda całość:

gallery_41681_790_1656198.jpg

Początek zaczął się również inaczej, wykiełkowanego ziarenka w wełnie mineralnej nie hartowałem, tak jak powinno się zrobić, od razu zostało włożone do growboxu, aby zaobserwować co się stanie, i jak będzie rosło.

Teraz parę słów o samym systemie:

- zbiornik plastikowy 10L z białego plastiku (to był po prostu baniak po wodzie 10L taki standardowy). Zbiornik jest oklejony parę razy czarnym strechem aby nie przepuszczał światła,

- doniczka 1L, podziurawiona u dołu jak sito,

- w środku doniczki kiełek w wełnie mineralnej obsypana w około keramzytem,

- napowietracz AQUAEL OXYPRO 150, jest ultracichy,

- na dnie zwykły podłużny kamień napowietrzający,

- odstana woda kranówa z 3/4 dawką biogrow, woda sięga gdzieś do początku kostki wełny.

 

Całość jest uszczelniona aby do środka i korzeni nie wpadało światło. W piątek zestaw został zmontowany i kiełek zasadzony, dziś sprawdziłem, i udało mu się wyjść na powichrzenie!

 

Ps. zamówiłem za małą kostkę mineralną na daną doniczkę, jeśli kostkę bym usadził wyżej to woda była by pod samą platformą, co by znacznie utrudniło manewry. Łudzę się że później jak krzak urośnie wyższy, to będę mógł go podsypać keramzytem. Teraz siedzi, tak jak by w dolinie.

 

 

Pozdrowionka dla Jokera!;p

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+