Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Jaka doniczka?


Vuko987

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć, wczoraj było na szybko, dziś opiszę wszystko normalnie. Z hydro nie udało się, muszę nabyć więcej wiedzy zanim spróbuje jeszcze raz, jednak to nie jest takie łatwe jak się wydaje.

Joker wczoraj dolistnie dostały Biobizz Alg o Mic, a dziś gdy uzupełniałem wodę w nawilżaczu, dodałem małe stężenie do tej wody owego preparatu.

 

Panienki podlewam muszynianką niegazowaną, która ma ph 6,5, 1,5l + 5ml biogrow raz na trzy dni. W między czasie poszukam tańszej wody.

 

Odkąd dodałem mikoryze i podlewam w.w wodą to druga Pani wydaje się zdrowieć, parę razy dostała samą wodę aby wyregulować ph (grzebiąc w necie to na moje niedoświadczone oko objawy jej choroby pasowały do przesuszenia i zbyt dużego ph), dziś ostrymi i zdezynfekowanymi nożyczkami obciąłem jej liście martwe lub totalnie zniekształcone. Dodam iż mogła to również być farelka, której gorące i skoncentrowane powietrze odbijało się od ścianki boxa i leciało prosto na krzaka, który zachorował. Farelki nie ma, jest za to kabel grzewczy który daje ciepłe ale rozproszone powietrze.

 

Druga jest zdrowa, przynajmniej na taką wygląda :D

 

Wilgotność ~75%

Temperatura 23*

 

Zdrowa:

gallery_41681_790_727299.jpg

 

I ta która się regeneruje:

 

gallery_41681_790_1357029.jpg

 

Całość:

 

gallery_41681_790_477940.jpg

 

Jak widać różnica między chorą a zdrową jest ogromna. Jak zdrowa dalej będzie tak rosła (w opisie z holenderskiego skuna, rośnie do 140cm), to zabraknie mi wysokości boxa (przypominam h=140cm).

Co wtedy? Siatka? 

 

Na dniach mija 30 dni vega i zmieniam fp na flo 12/12. Więc, jeśli teraz daje 5ml jednego nawozu na 1,5l wody, czyli stężenie w granicach zalecanych przez producenta, to jak mam dodawać nawozy w fazie flo, czyli dodatkowe dwa? (biobizz bio-bloom i top-max) Np na 1,5l wody dać 2ml bio-bloom, 2ml top-max, 1ml bio-grow czyli łącznie 5ml mieszanych nawozów? Proszę o wskazówki.

 

Pozdro!!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pierwsza fota pokazuje przypalenie nawozami za duzo koksujesz chyba ze fota przeklamuje 

 

hehe  nikt nie mowił ze hydro jest proste nie poddawaj sie  kielkuj siono wrzuc do ziemi po 2 tygodniach wsadz w wode bedzie dobrze 

 

 

 

 

 

co do nawozu to odstaw nawoz na weg i lej bloom  top max pozniej tak jak producent zaleca

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pierwsza fota pokazuje przypalenie nawozami za duzo koksujesz chyba ze fota przeklamuje 

 

hehe  nikt nie mowił ze hydro jest proste nie poddawaj sie  kielkuj siono wrzuc do ziemi po 2 tygodniach wsadz w wode bedzie dobrze 

 

 

 

 

 

co do nawozu to odstaw nawoz na weg i lej bloom  top max pozniej tak jak producent zaleca

Dzięki Joker, końcówki liści w pierwszej focie faktycznie mają inny kolor, przystopuje z nawozem dla niej trochę aby doszła do siebie. Co sądzisz o tym mniejszym krzaku? Wyrośnie jeszcze? 

A jak się dawkuje parę nawozów na raz??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tak jak pisze producent dajesz np 3 ml jednego 3 ml drugiego 

 

 

pani wyjdzie z tego nie stresuj sie 

 

 

1 przelej woda np doniczka ma 4 l wlej 8 litrow wody  o odpowiednim ph 

2 poucinaj wszystkie chore liscie i obserwuj kwiata 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+