Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jaka doniczka?


Vuko987

Recommended Posts

Hey, w ciągu godziny wrzucę zdjęcie boxa. Tak sobie wymyśliłem że jeśli hps świeci, to jest fajnie ciepło, ale na te parę godzin bez światła temperatura w boxie mocno spada, czyli jeśli w nocy będzie 12° to temperatura bez lampy jest jakieś 10°. Kupiłem regulator temperatury RT2, teraz zastanawiam się co do niego podłączyć? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

ELEKTRONICZNY REGULATOR TEMPERATURY RT-2

REGULATOR TEMPERATURY RT-2 służy do mierzenia, regulowania i stabilizacji temperatury wszędzie tam gdzie jest potrzeba ustawienia stałej temperatury, nie tylko w pomieszczeniach lub urządzeniach hodowlanych.

 
Do termoregulatora podłączone są : przewód zasilający o długości 130cm i kabel zakończony czujnikiem ( termistor ) o długości ok. 93 cm.
 
Czujnik umieszcza się w wybranym przez użytkownika miejscu, jak najdalej od źródła ciepła.
 
Do termoregulatora można podłączyć wszystkie urządzenia, przedmioty grzewcze np. kable grzejne, grzałki, maty grzewcze, kamienie grzejne, żarówki specjalistyczne, ceramiczne emitery ciepła, promienniki podczerwieni, sztuczne kwoki i inne. Ważne, aby moc wszystkich urządzeń podłączanych do jednego termostatu nie przekroczyła 1000W bo tylko do takiej mocy działa termoregulator RT - 2.
 
Sposób podłączania
Termoregulator jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy postawić go blisko terrarium lub inkubatora, lub innego miejsca gdzie ma być utrzymywana stała temperatura. Następnie należy do gniazda regulatora włożyć wtyczkę przewodu zasilającego z urządzenia grzewczego, ustawić żądaną temperaturę na pokrętle regulatora i umieścić czujkę temperatury w miejscu gdzie chcemy kontrolować grzanie, ale koniecznie jak najdalej od źródła ciepła. Na koniec wkładamy wtyczkę przewodu zasilającego termoregulatora do gniazda sieci elektrycznej 230V. Od tego momentu regulator będzie włączał i wyłączał grzanie z dokładnością około 0,2 °C. W celu ułatwienia kontroli działania urządzenia sterującego wyposażono go w lampkę kontrolną sygnalizującą włączanie urządzeń grzejnych.
 
Dane techniczne:
- Regulacja temperatury termostatu RT2 od 15 °C do 36 °C
- Dokładność utrzymania temperatury +/-0,2 °C
- Dokładność skalowania +/-0,5 °C
- Maksymalna moc (wszystkich podłączanych urządzeń) 1000 wat.
- Zasilanie: 230V/ 50Hz

 

Możesz ustawić by minimum temperatura była np. 16 stopni i podłączyć do niego kabel grzewczy, matę grzewczą lub najprostszy grzejnik elektryczny. Gdy temperatura spadnie poniżej 16 stopni urządzenie włączy się, podgrzewając temperaturę. 

Pamiętaj o tym by nic nie dotykało grzejnika i kwestia bezpieczeństwa, żadne kable na podłodze itd. Używając grzejnika dołożył bym także gaśnicę: GAŚNICA AUTOMATYCZNA PROSZKOWA 1KG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Miałem wyrzucić zdjęcia, opis itp. Ale nie udało się rano bo dziewczyna przyszła do mnie, po 22 będę w domu.

Joker pisałem jakie ziarno zasadziłem, jest nawet w formie linku :-) nie rób growlogu dla mnie, nie zależy mi na rozgłosie :-) A tyle elektryki potrzebuję , ponieważ do pomidorów później będę rzadko zaglądał (podlanie i kontrola zdrowia) , a warunki chce im zapewnić sensowne, nawet bez mojej opieki.

Do usłyszenia wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci na zautomatyzowaniu to polecam zestaw AutoPot z nawozami BioTabs

Autopot - Ilość doniczek czy litraż zbiornika można dowolnie zmodyfikować. Nie wymaga prądu.

Biotabs - zestaw nawozów organicznych, nawozisz raz na początku podłoże i dopiero w późnym kwitnieniu podajesz raz płynnego nawozu, a tak sama woda z kranu.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci na zautomatyzowaniu to polecam zestaw AutoPot z nawozami BioTabs

Autopot - Ilość doniczek czy litraż zbiornika można dowolnie zmodyfikować. Nie wymaga prądu.

Biotabs - zestaw nawozów organicznych, nawozisz raz na początku podłoże i dopiero w późnym kwitnieniu podajesz raz płynnego nawozu, a tak sama woda z kranu.

 

Oglądałem ten system autopot, ale na moje potrzeby nie potrzebuję wydawać tyle kasy, to co/jeśli wyrośnie starczy mi na dłuuugo ;p, nawozy są już kupione - BIOBIZZ TRY-PACK INDOOR.

 

Więc tak:

- growbox 60/60/140 sklejka gr.12mm,

- w środku folia aluminiowa przyklejona na taśmę dwu stronną,

- lampa hps 150w phillips, sterownik osram, odbłyśnik jak na zdjęciu,

- programator cyfrowy do lampy,

- fan na dole wciągający model FD1225D12LS,

- fan na górze wydmuchujący model FD1225D12LS,

- 2x regulator obrotów Fan Mate II (chyba dziś zdemontuje, ponieważ ogranicza maksymalną moc wiatraków, może wtedy spadnie temperatura),

- stacja pogody (temp i wilgotność),

- nawilżacz powietrza z możliwością utrzymywania wilgotności na ustalonym poziomie,

- regulator temperatury RT-2,

- do regulatora temperatury zakupie GRZEJNIK CERAMICZNY ENERGOOSZCZĘDNY SAFE MINI

- dokupie jeszcze Miernik elekt 4w1 temp pH wilgotnosc swiatlo 89000

- 2x komin z miękkiego aluminium z kołnierzami, kominach filtry zmontowane za pomocą poradnika z forum, przy użyciu maty węglowej i węgla aktywnego.

 

- 2x doniczka airpot 10L,

- ziemia BioBizz light mix,

- nawozy biobizz try-pack indoor,

- perlit.

 

- seedy 2x Black Domina .

 

Zdjęcie boxa: 

gallery_41681_790_2650925.jpg

Box stoi na nóżkach, każdą szparę i łączenia ma załatane silikonem w celach szczelności, przy drzwiach są uszczelki, jedyne miejsca przez które śmiga powietrze to kominy z filtrami. Na podłodze nie ma ani jednego kabla.

 

Zdjęcia seedów:

gallery_41681_790_2066862.jpg

Seedy wrzucone do szklanki z wodą w środę 20 sierpnia. Przez ten czas puściły małe korzonki, 30 minut temu przesadziłem je korzonkiem w dół do plastikowych podziurawionych kubków z ziemią i perlitem na głębokość ok 1,5 cm i lekko uklepałem ziemię. Góra kubka jest nakryta folią z jedną dziurką, w celu utworzenia warunków podobnych do propagatora, z czasem folie będę coraz bardziej dziurawił.

 

Chyba wszystko, teraz wysłucham uwag.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No i mam konkret :) Zapowiada się fajnie ale parę uwag jest...

- daj obydwa wentylatory na wyciąg, nie trzeba wdmuchiwać powietrza, samo wleci :)

- miernik gleby sobie odpuść, nie podają dokładnego wyniku, lepiej kup zwykły pH metr do wody, przy bio nawozach nie trzeba pilnować pH więc taki wystarczy: GHE TESTY DO POMIARU pH ROZTWORU / TESTER pH

- zdejmij tą folię z kubeczków, nawet nie zauważysz jak roślinki wystrzelą i będzie im przeszkadzać ta folia, albo niech na środku będzie większa dziurka.

 

Reszta elegancko, do zbicia temperatury można wymienić folię srebrną na białą. Ale to przy następnym grow ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+