Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Koka, hera, hasz. One dodają włoskiej gospodarce energii


Macky

Recommended Posts

Ponad dwie tony skonfiskowanych handlarzom narkotyków zniszczono w spalarni koło Rzymu w pierwszej połowie tego roku. Ze spalania kokainy, marihuany i innych substancji uzyskuje się energię elektryczną dzięki specjalnemu systemowi, który tam działa.

 

W spalarni w Ponte Malnome na zachód Wiecznego Miasta zniszczono w ostatnich latach wszelkiego rodzaju narkotyki i substancje odurzające, skonfiskowane podczas wielu operacji w ramach walki z ich produkcją i handlem.

 

Szczyt przed sezonem

 


Statystyka robi wrażenie. W 2011 roku do spalarni trafiło 3,1 tony narkotyków, ponad 9 ton w 2012 r., a 3 tony w zeszłym roku. W pierwszym półroczu tego roku policja odebrała handlarzom w Rzymie i okolicach 2,2 tony narkotyków.

 

Przy okazji zauważono, że ilość ta trafiła w ręce policji jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego, gdy na ulicach włoskiej stolicy bawią się tysiące ludzi i gdzie również kwitnie handel używkami.

500 mln spalonych euro

W rekordowym 2012 roku do Ponte Malnome, przy zachowaniu najostrzejszych środków bezpieczeństwa, przywieziono do spalenia ponad dwie tony najczystszej kokainy o wartości rynkowej 500 milionów euro.

 

Cały ten gigantyczny transport trafił do pieca, podobnie jak dziesiątki kilogramów heroiny i haszyszu, wysyłane tam regularnie w policyjnych konwojach.

 Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+