Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie 

 

:hemp_cook: Dziś w Gotuj z Ambasadorką :hemp_cook:

 

Prawdziwe Cannabis Ice Cream - Lody konopne śmietankowe.

Domowe z dodatkiem masła konopnego z topów 

Lody bez użycia maszyny do zamrażania.

Szybkie domowe idealne na upalne dni.

 

gallery_27223_385_588863.jpg

 

 

Składniki:

 

  • masło z topów 30 g(duża moc)
  • 2 żółtka
  • 80 g cukru brązowego
  • śmietanka kremówka 30%

Opcjonalnie, truskawki, jagody, czekolada, Baka'lie.

 

Skorupę jajek oparzam wrzątkiem, oddzielam żółtka od białek. W kąpieli wodnej rozpuszczam masło konopne, ostudzam.

Do trzech misek wlewam oddzielnie, białka jaja, żółtka oraz śmietankę.

 

1. Miska

 

Cukier oraz żółtka ucieram na gładką puszysta masę,, pod koniec dodając masło konopne, mieszam i odstawiam do lodówki.

 

2. Miska

 

Białka ubijam na sztywną piane z dodatkiem szczypty sody oczyszczonej.Odstawiam do lodówki.

 

3. Miska

 

Śmietankę kremówkę ubijam na sztywną pianę, odstawiam do lodówki na 15 minut.

 

Po upływie czasu, biorę każdą z misek oraz nową miskę metalową(chłodzoną wcześniej w zamrażalniku) i przekładam po łyżce, śmietanka, piana żółtka,i tak do uzyskania gładkiej masy mieszam bardzo ostrożnie.

 

gallery_27223_385_7081.jpg

 

Zakrywam miskę folią i odstawiam do zamrażalnika. Co godzinę lody można przemieszać ale nie koniecznie. Ja swoje śmietanowe mieszałam co godzinkę, wyszły pyszne, delikatne, kremowe, rozpływające się w ustach, no i mocne w działaniu.

 

 

Do bazowych lodów można dodać co się chce, Bakalie, orzechy, owoce, czekoladę itd ja dodałam świeżych zmielonych truskawek i zrobiłam wersje śmietankowo-truskawkową.

Jako że użyte sa tu świeże jaja lody musimy zjeść w ciągu tygodnia, choć to nie możliwe aby tyle czasu przetrwały :D 

 

gallery_27223_385_435652.jpg

 

 

:hemp_cook: Smacznego :hemp_cook:

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 6 lat później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+