Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie

 

:hemp_cook: Dziś w Gotuj z Ambasadorką  :hemp_cook: 

 

 

Kruche Czekoladowe ciastka z masłem konopnym

 

gallery_27223_385_17629.jpg

 

Ciasteczka zrobiłam w około godziny łącznie z pieczeniem i studzeniem.

Są kruche i rozpływające sie w ustach.

Efektem podzielę się jak zjem całe :)

 

Składniki

 

  • 200 gram mąki
  • 50 gram masła konopnego
  • 40 gram masła naturalnego 83%
  • 6 kawałków czekolady gorzkiej
  • 3 łyżki cukru brązowego
  • jajo
  • 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Cukier podprażam na patelni ok 2 minut mieszając, dodaje 1 łyżkę mleka i kawałki czekolady całość roztapiam na gładką masę.Odstawiam do ostudzenia.

 

Mąkę przesiewam do misy, dodaje proszek do pieczenia i miękkie masło konopne oraz masło naturalne.

Zaczynam wyrabiać ciasto stopniowo dokładając masę czekoladową, ciasto ugniatam mikserem ok 10 minut na gładką masę.

Zawijam w folie spożywcza lub w reklamówkę wkładam do lodówki na ok 25-30 minut w celu schłodzenia masła.

Piekarnik nastawiam na 190*C(termoobieg) 

 

Wyjmuje ciasto z lodówki i lepie ciasteczka.

Układam na blaszce do pieczenia wstawiam na 12-14 minut aż ciastka zbrązowieją.

Wyjmuje i studzę na kratce.

 

Najlepiej będą smakowały gdy je wysuszymy kilka godzin .

Idealne do mleka.

 

gallery_27223_385_80944.jpg

 

 

:hemp_cook: Gotowe :hemp_cook:

 

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak najbardziej, myślałam nad standardowymi ciasteczkami z kawałkami czekolady, ale jak zawsze fantazja mnie poniosła.

Dobry pomysł z żurawiną, zrobię proteinowe batony konopne. :indiana:

Testowane moc zaczyna czuc sie po ok 40 minutach, bardzo przyjemnie działa, działa 4 godziny :D

Odpalam lolka na cześć takich faz   :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie do Ciebie Ambasadorko. A mianowicie ile ciasteczek Ci wychodzi z takiego przepisu ? Chodzi mi o to że ze znajomymi chcemy zrobić brownie ale totalnie nie mamy pojęcia jaką dawkę trawki przyjąć na głowę. Myślałam żeby na jeden kawałek przypadała ilość THC wydobyta z 0,25 g. Nie mam pojęcia czy dawka ta nie byłaby za duża albo i nie za mała a nie chciałabym żeby faza trwała do kilkunastu godzin tylko do ok 3-5h :D Szukałam jakiś tablic z dawkowaniem ale nic takiego nie znalazłam :/ 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam.

 

Przede wszystkim zanim zadasz pytanie wypadałoby się przywitać.

 

Niestety nie udzielam informacji odnośnie dawkowania THC w przepisie.

 

Moc masła zależy od odmiany, ilości użytego masła naturalnego, ilości suszu, jakości suszu, rodzaju suszu, metody przyrządzenia a także od predyspozycji indywidualnej osoby spożywającej (metabolizm, waga,wiek,styczność z jedzeniem konopi itp).

 

Im więcej suszu wykorzystanego do produkcji masła tym większa moc, im mniej masła naturalnego wykorzystanego w przygotowaniu masła cannabis tym mocniejszy produkt konopny.

 

Nie istnieje tabela dawkowania THC, nikt nie podejmuje się tego typu obliczeń. 

 

:indiana:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+