Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

:hemp_cook: Witam Wszystkich Serdecznie :hemp_cook: 


 

gallery_27223_413_340175.jpg

 

​Dziś omówię kilka istotnych kwestii związanych z fazą po jedzeniu konopi.
Prawidłowe spożycie i ogólne wrażenia po kilku miesiącach spożywania THC. 

 

 
Obalimy mity i stereotypy które krążą w internecie od dobrych kilku lat.

 
Opowiem o fazach po jedzeniu, pozytywnych i czasem negatywnych skutkach przepalenia sie jedzeniem.
 
Przede wszystkim nie spodziewałam sie że będę jeść tak duże ilości THC i będzie mi się to tak bardzo podobało.
 
Spróbowałam kiedyś klasycznie i powszechnie znanej Makumby - napój ten u mnie z nadmiaru tłuszczu wywołał to co wywołał :D i zraził mnie do tego napoju raz i na zawsze.
 
Nie zrezygnowałam jednak z jedzenia konopi - zawsze daje drugie podejście.
 
Postanowiłam stworzyć swoje przepisy które nie tylko pozwolą nam sie cieszyć zdrowiem ale i przyjemna fazka konopi która po zjedzeniu otwiera całkiem inne furki do świata THC.
Bardzo lubię gotować.
 
Wprowadzę troszkę teorii a następnie opisze fazke (z reszta jestem pod jej wpływem teraz)
 
Pierwszym moim spostrzeżeniem które zauważyłam jest mit makumbowego tłuszczu - makumbe robi się z świeżych ściętych liści konopi w połączeniu z tłuszczem (masłem) oraz mlekiem ma wywoływać stan upalenia poprzez układ pokarmowy.
 
Makumba jest ciężkostrawna, nie zdrowa(ilość tłuszczu) zbyt mocna a przede wszystkim nieapetyczna i niesmaczna.
Osoba która pierw zje makumbę może zrazić się do jedzenia konopi - pierwsze co odczułam po zjedzeniu, sama się do niej bardzo zraziłam.
 
Mitem jest to iż ilość tłuszczu musi być duża i tylko wtedy "klepie".
Paląc lolka do organizmu dostaje się 20-30% THC jedząc konopie wchłania się 100% THC.
 
Więc nawet słabej jakość susz przekształcony na masło może być na prawdę mocne w spożyciu.
A ilość masła konopnego w potrawie nie musi stanowić 100%, masło konopne można mieszać z masłem naturalnym.
 
W ciągu kilku miesięcy jednym z najlepszych i najszybszych w efektach z potraw jest u mnie numer 1 gorąca czekolada fit - zdrowa, smaczna pożywna, i bardzo szybka w działaniu.

 

Przepis na czekoladę jest tu Gorąca Czekolada Konopna Fit

 

med_gallery_27223_385_343282.jpg

 

Ilość masła w przepisie jest dość spora - czekoladę wiec mogę nazwać mocną - pomimo malej ilości masła.

 
Czas gotowania to ok 10 minut.
 
Osoba która nie spożywa regularnie potraw z konopiami odczuje mocne upalenie.
Faza u mnie pojawia sie po ok 15 minutach od wypicia - po ok 40 minutach zwiększa intensywność do osiągnięcia pełnej mocnej fazy po ok 1,5 h.
 
Cierpliwości
 
Bowiem THC moc pełną osiąga dopiero po 1,5 h.
Taki pułap mocy utrzymuje się ok 2 godziny więc od spożycia faza już trwa 3,5 h gdzie w spaleniu lolka faza by dawno zeszła(nie tyczy się hazów).
Ten stan utrzymuje się od kilku do kilkunastu godziny -  najdłuższy cykl u mnie to 19 godzin.
 
Faza z gastronomi konopnej jest dużo mocniejsza niż palenie, czuje się ja na całym ciele co daje większa możliwość relaksacji, za to zbyt duża ilość THC użytego w potrawie może spowodować złe samopoczucie.

 

 

Moc fazy zależy od wielu czynników, od jakości suszu, od jakości masła/oleju od zawartych składników w daniu, od ogólnego stanu zdrowia osoby jedzącej a nawet metabolizmu. Jest masa rzeczy wpływająca pozytywnie i negatywnie przy jedzeniu THC.
Czyli bardzo dużo czynników wpływa na to jak będziemy się czuć.
 

Formy podania

 
sml_gallery_27223_385_368629.jpgZauważyłam wielka różnicę pomiędzy mocą faz z jedzenia w konsystencji stałej oraz ciekłej.
Pitne produkty działają bardzo szybko - już po kilkunastu minutach i faza kulminacyjna jest po ok 1.5 -2 h.
Trzyma do od kilku do kilkunastu godzin łagodniej a dłużej.
 
 
Za to w stałej (ciastka, pieczywo)
 
med_gallery_27223_385_373826.jpgmed_gallery_27223_385_266366.png
 
Faza rozpoczyna się dłużej ok 1 godziny ale za to moc jest dużo intensywniejsza trzyma dość długo ale nie dłużej niż pitna znacznie krócej.
 
Fazy te bez względu na zwiększenie ilość produktu konopnego użytego w przepisie na pewnym pułapie osiągają taką samą moc.
 
 
 
 
 

med_gallery_27223_385_1005715.jpg

 
 
 
 

 

Zdrowa forma jedzenia konopi

 

  • jedzenie produktów pełnowartościowych o najwyższej jakości - czyli używanie do produktów jak najlepszych składników na jakie nas stać.

Czasem gorszej jakości np. mięso może zepsuć cały smak i fazę (odbijanie się tłuszczy)

  • dobrej jakości produkt konopny, czyli jak jemy masło/olej to musi być on z jak najlepszej jakości czyli nie żałujemy sobie tylko dbamy o to by w roślinie nie było zbędnych substancji (nawozy sztuczne itp) 
  • przed spożyciem konopnych dań należy prawidłowo się odżywiać czyli prowadzić zdrowy tryb żywienia ma to na prawdę duży wpływ na jakość fazy
  • jedzenie powinno sprawiać radość czyli to co lubimy  

med_gallery_27223_385_199200.jpg
 



Nie zdrowa forma jedzenia konopi to 

 

  • Nadużywanie ilość produktu konopnego w potrawach. Dania z 100% masła są zwyczajnie nie smaczne i niezdrowe.

Ciastko z THC nie musi być z 100% masła - jest to zwyczajnie marnowanie masła nie będzie miało smaku wyjątkowo delikatnego jakiego można uzyskać z polowy zwykłego i polowy konopnego.

  • łączenie z alkoholem - i tu dla jednych plus dla drugich minus pod wpływem jedzenia alkohol jest mocniejszy.
  • zbyt duża ilość tłuszczy ciężkostrawne i niezdrowe
  • jedzenie na czczo

W przeciwieństwie do strucia się dymem a jedzeniem jest wielka różnica.
Gdy zapalimy więcej niż potrzeba faze można zbić sobie czymś słodkim (np.czekolada) gdy faza z jedzenia konopi jest za mocna nie zbijemy jej niczym tylko zimnym prysznicem.
 
Faza ta charakteryzuje się dużą mocą osoby które po zjedzeniu zbyt mocnego ciastka lub makumby powinny wiedzieć iż zawroty głowy nudności i ogólne złe samopoczucie to strucie THC.
 
Spokojnie to faza dość mocna, najlepiej wtedy położyć się.
W przeciwieństwie do palenia nie pobudzać żołądka, gdy pobudzimy jego prace będzie "ka bumm" THC ponownie się uwolni i faza nabierze większej mocy.
Można w ten sposób tez pozbyć się fazy szybciej ale jest to mało przyjemne.
 
U mnie było tak w przypadku ciasteczek na samym początku myślałam iż nie działają - zjadłam trzy -kaa bumm 
Prawie halucynacje mnie dopadły.
 
Mogą znaleźć się osoby które bardzo lubią taka moc - ja jako kobieta odpadam lubię chillout .
 

Zmiany podczas jedzenia

 
Stan po zjedzeniu jest całkowicie innym stanem niż po paleniu.
Podczas jedzenia zwiększona jest intensywność odczuwania pragnienia - zdecydowanie bardziej chce się pić.
Zmiany słuchowe wyraźny intensywny dźwięk - ja akurat dziś słucham śpiewu ptaków.
 
Dotyk bardziej intensywny.
 
Zdecydowanie intensywniejsze niż po paleniu - stąd do pieszczot idealny : )
 
To opisze ale w innym artykule.
 
Pobudza wzrok czyli na zmiany barw  są intensywniejsze - chęć oglądania przyjemnych obrazów.
 
Mega pakman zdecydowanie intensywniejsza radość jedzenia - Syndrom Szarańcza .
Intensywniejsze smaki, zapachy i ogólna radość z jedzenia.
Lodówki opróżnione bardziej niż po lolku - w trakcie nie ma się zbyt dużej ochoty jeść bardziej pić.
 
Stan na ciele bardzo charakterystyczny czuć zmiany w całym organizmie - nie jest się obciążonym (przy odpowiedniej dawce produktu) czuć rześkość lekkość ogólne samopoczucie bardzo dobre.
 
Poprawia humor i łagodzi ból (sprawdzone na bólu menstruacyjnym po raz kolejny).
Łagodzi przeziębienie zdecydowanie makaron z rosołem postawiły mnie na nogi.
 
 
med_gallery_27223_429_92001.jpg
 
Zdecydowanie łagodniejsze wejście stanu niż podczas palenia, zmiany takie jak bicie serca lub zmiany rytmu oddechu niewyczuwalne więc bardzo delikatne. Serce nie jest obciążone.
 
Jeżeli chodzi o faze końcowa nie jest ona mecząca delikatnie powoli opuszcza a ciało i umysł wraca do normy po kilku minutach.
 
Przy przedobrzeniu pojawia się kac - bez żadnych bólów głowy itp nic z tego typu rzeczy po prosty bardziej chce się pic.
 
W czasie jedzenia zdecydowanie odpuszczam sobie prace umysłowe a bardziej skupiam się na relaksacji. Po zjedzeniu ciężej się skoncentrować na jednej rzeczy - zbyt duże pobudzenie.
 
Chciałabym jeszcze dodać iż osoby które zjedzą nieświadome produkty z THC mogą poczuć stany wręcz zawałowe -nie róbcie takich numerów nikomu.
Stan ten jest mocny a osoba która jest nieświadoma i nie je THC może poczuć się bardzo źle - prawdopodobnie po takim przeżyciu nie będzie chciała słyszeć o jedzeniu konopi.
Więc ci co robią takie psikusy niechaj się zastanowią komu bardziej szkodzą.
 
Na dziś to tyle :)
 
A tutaj można znaleźć moje przepisy - często dopisuje jak działa poszczególne danie :)
 

Cannabis Cookbook

 

:hemp_cook: Pozdrawiam :hemp_cook:

  • Upvote 8
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

No Ambasadorka myślę ze śmiało mogłabyś napisać na ten temat prace dyplomową na prawdę temat dobrze ugryziony :D sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem  z niecierpliwością czekam na następne tematy poruszające temat Merry w kuchni a zwłaszcza na ten w którym opiszesz konopie jako afrodyzjak oraz jakie dania nadają się najbardziej na kumulacje doznań dotyku itp :zen:  :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+