Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Odmiany purple: Kiedy kolor oznacza zdrowie, a kiedy chorobę


Gość joker

Recommended Posts

Odmiany purple: Kiedy kolor oznacza zdrowie, a kiedy chorobę

 

 

Jasny zielony kolor jest niemal symbolem marihuany. Jak wszystkie rośliny, konopie poprzez różnice kolorystyczne wyrażają swój stan zdrowia i potrzeby, w związku z tym hodowcy wpadają natychmiast w panikę, kiedy widzą, że ich rośliny zmieniają kolor na żółty, brązowy, a nawet nabierają tonów niebieskich lub fioletowych.

 

 

 

gallery_40556_459_458.jpg

 

 

 

 

Czynniki, które mogą spowodować te zmiany to m.in. różnice w poziomie pH(w środowisku kwaśnym mają tendencję do nabierania koloru czerwonawego, w alkalicznym stają się niebieskie i purpurowe), niedobór azotu(żółty) lub potasu (ciemny zielony i fioletowy),a zwłaszcza zimno. Kiedy temperatury spadają, rośliny zazwyczaj nabierają innych kolorów.

Oczywiście, te zmiany pigmentowe powinny być monitorowane, ponieważ jeśli rzeczywiście mają podłoże zdrowotne, uzyskana marihuana będzie miała niższą jakość niż jasno zielona.

Ale nie jest to bynajmniej aksjomat. Istnieją odmiany marihuany prawie we wszystkich kolorach, ma to podłoże genetyczne i nic wspólnego z problemami czy brakami. Najbardziej znane i przyciągające uwagę są tak zwane odmiany purple, które mają piękny fioletowy kolor w różnych odcieniach.

 

 

 

gallery_40556_459_11783.jpg

 

 

 

 

 

Mają wspólne pochodzenie genetyczne, zakorzenione w Afganistanie, Pakistanie i Uzbekistanie, odmiany purple zawdzięczają swoje piękno pigmentom wtórnym, tzw. antocyjanom, które zielony chlorofil maskuje na początku sezonu, ale gdy słabnie pojawiają się w całej okazałości. Warunkiem, by tak się stało jest spadek temperatury w nocy, w ostatniej fazie uprawy.

Pionierką i królową wśród odmian purple jest Blueberry Originalz Dutch Passion, tworzona w Ameryce przez DJ Short’a za zgodą Purple Hazeinnego wybitnego zioła. Niemniej jednak, obecnie istnieje wiele innych wersji, o tej samej lub lepszej jakości:Blue Widow Dinafemu,  Purple Ryder Joint Doctor, Blue Kush BOG Seeds, Pakistan Chitral Kush Cannabiogenu, Grapefruit x Blueberry Chimery... itd., itp.

 

 

 

 

gallery_40556_459_26950.jpg

 

 

 

 

 

Wszystkie wymienione gwarantują wysoką jakość i siłę, obalając stary mit, że marihuana fioletowa jest słabsza. Kolejną zaletą jest to, że możesz zaskoczyć znajomych pokazując im fioletową kulkę haszyszu, która wygląda prawie jak kamień szlachetny.

A stworzenie kolorowego ogrodu sadząc wyłącznie marihuanę jest całkowicie możliwe. Oprócz purple, istnieje przecież cała gama odmian o różnych odcieniach innych niż zieleń, od żółtego do mocnej czerwieni (dzięki innym pigmentom wtórnym, karotenoidom),a nawet szarości i przydymionych czerni, dzięki różnym cechom genetycznym.

 

 

 

gallery_40556_459_11018.jpg

 

 

 

 

 

Spróbujcie Stinky Pinky (różowa) z British Columbia Seeds, albo Red Dwarf (czerwona) z Buddha Seeds, lub też Vietnam Black Thai (przydymiona) od Ace Seeds. Oczywiście wymagają one starannej uprawy i w miarę możliwości zapewnienia nawozów organicznych, aby móc w pełni rozwinąć swój kolorowy potencjał. 

Ale jeśli się wam uda, piękno waszego ogrodu porównywalne będzie jedynie z jakością waszych upraw.

 

 

 

gallery_40556_459_15789.jpg

 

 

 

 

 

pozdro

jok

 

 

 

 

żródło - dinafem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+