Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wilgotność gleby


lin_chung

Recommended Posts

Witam,

Ja utrzymuje stałą wilgotność przez 2/3 dni po czym zakręcam dopływ na 24 godziny. Ale ja korzystam z autopotów i mieszanki gleby z perlitem 50/50. 

Gdy zaczyna brakować wody korzeń się rozrasta w poszukiwaniu, więc to nie jest stres a rozwój, oczywiście nie wolno dopuścić do podsuszenia korzeni.

 

Masz jakiś miernik wilgotności ziemi ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie mam miernika wilgotności bo wolałbym najpierw dowiedzieć się trochę więcej przed startem.

Znalazłem kilka ciekawych artykułów na temat podlewania tj. ilości wody i częstotliwości podlewania ale są to różne wersje.

Choć przyznam, że lektura jest ciekawa.

Niektóre źródła piszą, że dobrze jest podlewać niewielką ilością wody co 2-3 dni inne, że 2 razy w tygodniu.

I tak ilu jest growerów tyle sposobów.

Interesuje mnie optymalne rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Miernik zbędny, ale niektórzy mają :)

Ilość i częstotliwość podlewania jest tematem indywidualnym. Wiele czynników ma na to wpływ począwszy od jakości i rodzaju podłoża skończywszy na parowaniu.

Konopie lubią mokro ale korzenie rosną tylko w poszukiwaniu wody/pokarmu, więc podlewaj tak by miały wilgotno ale nie błoto, raz na jakiś czas robiąc przerwę by wypiły wszystko. Uważaj bo na dnie może być mokro a na górze sucho.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zalezy jaka masz ziemie jakie donice czy parlit czy keramzyt. roslina sie niezestresuje jak bedzie miala dien sucho. czy dwa nawet. bardziej bym powiedzial ze sam sie wiecej stresujesz niz ona hehe .to silna roslina (chwast) da rade niedygaj. a i gorzej jest wlac zaduzo niz za malo. i dokladnie czy hps czy led czy slonce wiele czynnikow. jak Vito pisze

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

gleba żyzna lekka przepuszczalna (dobry perylit (i dolomit))

na spodzie dolniczki warstwa karmazytu

 

sprawdzona jest też wersja do połowy dolnicy warstwa włókna kokosowego wyżesza połowa to gleba

 

ja często na wierzch posypuję karmazytem

co zmniejsza parowanie wody z dolnicy

i prawdopodobnie też osłania górne korzenie przed promieniami słonecznymi,

a korzenie słońca nie lubią

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+