Skocz do zawartości
thc-thc

grower

10 głównych powodów, dla których marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu.


Macky

Recommended Posts

10 głównych powodów, dla których marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu.

post-2-0-60563200-1396266626_thumb.jpg

 

Być może marihuana ma negatywny wizerunek publiczny, ale sytuacja ta szybko się zmienia. W USA dwa stany ostatecznie zalegalizowały tę roślinę na potrzeby rekreacyjne osób szukających bezpiecznej alternatywy dla alkoholu. Ze względu na fakt, iż marihuana jest wciąż nielegalna w wielu częściach świata, zespół Royal Queen Seeds, doskonale rozumie, że miłośnicy konopi są często – bez żadnych uzasadnionych powodów – postrzegani jako przestępcy. Wiele osób wierzy swojemu rządowi, chociaż są one stale wprowadzane w błąd poprzez kampanie krzewiące dezinformację. Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć różnice pomiędzy tą łagodnie działającą rośliną, a innymi używkami stosowanymi w celach rozrywkowych, opracowaliśmy poniższą listę, która pokazuje, dlaczego marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol.
 
10. Marihuana ma wiele składników odżywczych
Chociaż sporo osób woli palić marihuanę, można także cieszyć się jej smakiem w świeżo pieczonych produktach sporządzonych z dodatkiem tej rośliny. Nie ma znaczenia, czy spożywasz roślinę ze szczepu Sativa, Indica czy też jedną ze swoich ulubionych odmian automatycznie kwitnących, możesz także uraczyć się rośliną do zastosowań leczniczych zawierającą niezbędne aminokwasy i kwasy kannabinoidowe, mające w swoim składzie setki związków, które mogą zapobiec rakowi i wzmocnić wartości odżywcze. 
 
9. Marihuana ma wiele uznanych zastosowań leczniczych
Wykazano, że alkohol może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, lecz to jedyna właściwość lecznicza, jaką posiada ta substancja. Medyczna marihuana okazała się przydatna w leczeniu wielu różnych dolegliwości, ponieważ między innymi działa przeciwbólowo.
 
8. Alkohol zaburza przyrost mięśni
Alkohol może powstrzymać przyrost mięśni, ponieważ zmniejsza poziom testosteronu w organizmie, może także mieć wpływ na sen. Natomiast osobom lubiącym palić marihuanę nie grożą żadne problemy mające wpływ na przyrost mięśni.
post-2-0-56832100-1396266632_thumb.jpg
 
7. Alkohol prowadzi do podejmowania ryzykownych decyzji
Spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych obrażeń. W jednym z badań wykazano, że 36% aktów agresji kończących się pobytem w szpitalu jest związanych ze spożywaniem alkoholu. Z drugiej strony natomiast badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii potwierdzają, że zażywanie marihuany nie prowadzi do ryzykownych zachowań.
 
6. Marihuana jest mniej uzależniająca niż alkohol
Obecnie rząd Stanów Zjednoczonych twierdzi, że marihuana należy do tej samej kategorii, co heroina, oraz że jest środkiem silnie uzależniającym. Założenie to jest po prostu śmieszne dla każdego, kto kiedykolwiek spróbował marihuany. Alkohol natomiast jest używką bardzo silnie uzależniającą, a objawy odstawienia u tych, którzy rzucają picie, mogą nawet doprowadzić do śmierci. Miłośnicy konopi nie są narażeni na występowanie żadnych fizycznych objawów odstawienia.
 
5. Marihuana pomaga osobom chorym na raka, alkohol jest przyczyną raka
Spożywanie alkoholu łączy się z występowaniem zachorowań na różne nowotwory, w tym między innymi na raka żołądka, przełyku, płuc, trzustki i wątroby. Marihuana jest powszechnie przepisywana pacjentom cierpiącym z powodu wyniszczających skutków radio-i chemioterapii, wykorzystywanych do walki z rakiem. W jednym z ostatnio przeprowadzonych badań naukowcy odkryli, że u osób zażywających marihuanę istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwory szyi i głowy. I chociaż mogłoby się wydawać, że palenie marihuany również może doprowadzić do raka, to jednak jest to mocny środek wykrztuśny, w rzeczywistości może więc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka płuc. W badaniu opublikowanym w 2006 roku, a przeprowadzonym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Kampusie Los Angeles, naukowcy wykazali, że wśród osób palących marihuanę, występuje niższa zachorowalność na raka płuc niż u osób nielubiących konopi.
post-2-0-57968300-1396266621_thumb.jpg
 
4. Marihuana działa korzystnie na mózg
Regularne spożywanie alkoholu powoduje uszkodzenie mózgu, a zażywanie marihuany – nie. W rzeczywistości liczne, udostępnione ostatnio badania wskazują, że konopie mają szereg właściwości neuroochronnych, dzięki którym funkcjonowanie mózgu może ulec poprawie.
 
3. Marihuana kosztuje społeczeństwo o wiele mniej niż alkohol
Osoby spożywające alkohol stanowią większe obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej i kosztują społeczeństwo sporo pieniędzy. Z badań przeprowadzonych przez wydawany w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada) Magazyn Zdrowia Psychicznego i Uzależnień wynika, że spożywanie alkoholu kosztuje społeczeństwo 165 dolarów za każdego konsumenta, w porównaniu do zaledwie 20 dolarów za osobę lubiącą palić zioło.
 
2. Marihuany nie można przedawkować
Możesz palić konopie, jakie tylko chcesz, i nigdy nie musisz martwić się o to, że przedawkujesz. Alkohol jest jedną z najbardziej niebezpiecznych używek na świecie, a ludzie co roku umierają z powodu spożywania go w nadmiernych ilościach. Marihuana jest całkowicie naturalną rośliną, a jeśli wypalisz za dużo, to po prostu dostaniesz ataku śmiechu, głodu albo zwyczajnie się zdrzemniesz.
post-2-0-52450100-1396266623_thumb.jpg
 
1. Od zażywania marihuany nikt nie umiera
Każdego roku tysiące ludzi umiera z powodu spożywania alkoholu. Według danych opracowanych przez Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) Stanów Zjednoczonych, co roku ponad 37 tysięcy zgonów wynika bezpośrednio ze spożywania alkoholu. Liczba ta nie obejmuje nawet zgonów wskutek nieszczęśliwego wypadku. Z drugiej strony natomiast, Centrum CDC nie relacjonuje liczby zgonów spowodowanych zażywaniem marihuany, ponieważ takie w ogóle nie mają miejsca.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bardzo ciekawy artykuł ale sądze, że użytkowników tego forum nie trzeba przekonywac co do wyższości konopi nad alkoholem. Ja się raczej zastanawiam jak przemówić do rozsądku reszcie społeczeństwa, ktora nadal traktuje marihuanę na równi z heroiną a palaczy nazywa ćpunami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+