Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jaka jest różnica między marihuaną typu Indica a Sativa?


Recommended Posts

Jaka jest różnica między marihuaną typu Indica a Sativa?

post-2-0-57380300-1396266386_thumb.jpg

 

Chociaż pewnie słyszałeś o szerokiej gamie korzyści, jakie zapewnia zażywanie marihuany, możesz jednak nie wiedzieć, że istnieją dwa odmienne typy tej cudownej rośliny. Doświadczeni plantatorzy znają różnice pomiędzy Cannbis Indica a Cannabis Sativa, a niektórzy ze światowej sławy hodowców połączyli to, co najlepsze z obu tych odmian, i stworzyli hybrydy charakteryzujące się licznymi wyjątkowymi cechami. W Royal Queen Seeds z dumą przekazujemy Ci wiedzę ukrywaną przez całe lata, a także oferujemy mieszankę nasion konopi indyjskich, które idealnie nadają się do każdego rodzaju ogródka z marihuaną.
 
Cannabis Sativa
Konopie typu Sativa zwykle wywodzą się z miejsc, gdzie panuje ciepły klimat, a sezon wegetacyjny jest długi i zapewniający bogaty urodzaj. Wiele ze szczepów stanowiących bazę do powstania naszych krzyżówek pochodzi z takich miejsc, jak Tajlandia, Indie, Meksyk czy Kolumbia. Główną cechą, która odróżnia konopie typu Sativa od Indica jest budowa rośliny, jej wysokość oraz czas osiągnięcia przez nią dojrzałości w warunkach indoor. Czyste szczepy Sativy potrzebują sporo czasu do zakończenia kwitnienia, jednak roślina nagradza swoich hodowców strzelistymi szczytami niesamowicie cenionymi przez koneserów zioła. Jedną z najbardziej znanych odmian jest legendarna Haze, która potrzebuje około 12 tygodni na rozwój, po upływie których hodowcy mogą zebrać znakomite plony. Sativa doskonale nadaje się do uprawy zarówno indoor jak i outdoor, zapewnia terapeutyczny haj znany ze swoich pokrzepiających właściwości. Różne odmiany konopi Sativa są uprawiane od początku zapisów historycznych, a roślina posiada szeroką gamę ważnych zastosowań. Nasze odmiany marihuany Sativa znane są z tego, że dają euforyczny i intelektualny haj, dzięki czemu doskonale nadają się dla całodniowych użytkowników, którzy potrzebują medykamentu zapewniającego ulgę, natomiast palacze marihuany za ich pomocą ukończyć swoje codzienne obowiązki.
post-2-0-55774000-1396266383_thumb.jpg
 
Cannabis Indica
Ojczyzną konopi typu Indica są góry Hindukusz w Indiach, Pakistanie i Afganistanie, a stworzona przez nas odmiana Special Kush jest jedną z wielu, które oferujemy hodowcom. Odmiany Indica – nazywanej też indyjką – takie jak nasz Special Kush, doskonale nadają się do uprawy indoor dla tych hodowców, którzy chcą zoptymalizować swoje plony. Zbiory można rozpocząć już po sześciu tygodniach, dzięki czemu można zebrać więcej plonów w krótszym okresie czasu. Odmiany Indica znane są z relaksującego haju, a to dzięki temu, że rośliny mają wyższy wskaźnik kannabidiolu (CBD) w stosunku do tetrahydrokannabinolu (THC). Podczas gdy THC może wywoływać niepokój, hybrydy na bazie odmian Indica zawierające więcej CBD zapewniają użytkownikom medycznej marihuany ograniczenie niepokoju oraz relaksujące i przyjemne doświadczenia podczas palenia. Odmiany Indica są zazwyczaj stosunkowo niewysokie. W wielu regionach wykorzystuje się je do produkcji haszyszu, a to ze względu na ich wysoką moc oraz olbrzymie ilości trychomów pokrywających dojrzałe pąki. 
post-2-0-90303700-1396266381_thumb.jpg
 
Własne krzyżówki na bazie odmian Indica i Sativa
Ponieważ wśród naszych feminizowanych nasion można znaleźć mnóstwo szczepów stanowiących krzyżówkę obu tych odmian, każda osoba chcąca uprawiać marihuanę znajdzie rośliny, które idealnie zaspokoją jej potrzeby. Dzięki takim połączeniom, hodowcy zyskują dostęp do najlepszych cech hybrydy, mogą także skrócić stosunkowo długi czas kwitnienia Sativy, ponieważ krzyżówki dojrzewają o wiele wcześniej niż dzieje się to w warunkach naturalnych. Często uprawa indoor czystych szczepów Cannabis Sativa jest dość trudna, ponieważ roślina potrzebuje co najmniej 12 tygodni na osiągniecie dojrzałości. Po skrzyżowaniu z Cannabis Indica okres kwitnienia wyraźnie się skraca, i wiele znanych odmian, na przykład Sour Diesel, bez problemu osiąga dojrzałość już w ciągu 10 tygodni. 

 

Źródło: http://www.royalqueenseeds.pl/blog-jaka-jest-roznica-miedzy-marihuana-typu-indica-a-sativa--n49

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Jako uzupełnienie posyłam dwa wpisy blogowe: 

POZNAJCIE INDICĘ

Jako że w poprzednim artykule opowiadaliśmy Wam o Sativie, tym razem przyjrzymy się Indice. To podgatunek konopi indyjskich, który w gruncie rzeczy niczym nie różni się od Cannabis Sativa L. Przynajmniej pod naukowym i prawnym aspektem. Patrząc na nie z innej strony, można dostrzec wiele detali, które pozwalają je odróżnić.
Wystarczy spojrzeć na roślinki. Indica jest niższa, ale bardziej korpulentna. Jej listki są zielone, szersze, a odległości miedzy nimi – mniejsze niż w przypadku Sativy. Topy także są bardziej zbite i przysadziste. Wzdłuż łodyg znajdują się regularnie rozłożone węzły, które wytwarza roślina. To właśnie w nich tworzą się liście, gałęzie, i pąki. Co jest charakterystyczne dla tego podgatunku, to kwiaty Indici kumulujące się w gęstych kiściach dookoła łodygi i węzłów. Odległości między poszczególnymi kiściami są bardzo małe. Większość odmian tego podgatunku wywodzi się z południowej Azji i subkontynentu Indyjskiego. Kwitną one szybciej niż odmiany Sativy. Przeciętny okres kwitnienia oscyluje w granicach 45-60 dni. Gdy rozpocznie się ta faza, Indica bardzo szybko rośnie wzwyż. Warto jednak pamiętać o tym, że ich maksymalna wysokość jest mniejsza niż w przypadku drugiego podgatunku. Tutaj w okresie kwitnienia obserwuje się przyrost rzędu 50-100% wysokości uzyskanej do tego momentu.
Cóż jeszcze można powiedzieć o roślinkach tego gatunku? Po jej zażyciu zazwyczaj odczuwa się stan głębokiej relaksacji i odprężenia zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Indica może też wzmagać odczuwanie doznań fizycznych, takich jak smak, dotyk, zapach, dźwięk. Jeśli dostarczy się do organizmu większe ilości, może zadziałać nasennie. Najbardziej charakterystyczne gatunki tej odmiany, można znaleźć w naszym sklepie z nasionami marihuany. Znajdziecie tam kolekcjonerskie okazy Critical Kush, Northern Light, White Widow, Super Skun czy California Hash Plant.

http://blognasionamarihuany.pl/2016/10/21/poznajcie-indice/

 

POZNAJCIE SATIVĘ

Kto choć trochę interesował się marihuaną, z pewnością słyszał o Sativie i Indice. Być może nie dla wszystkich są to dokładnie znane pojęcia, dlatego też dziś wyjaśnimy o co tu w ogóle chodzi. To nic innego jak podgatunki i różnią się nie tylko działaniem, ale również wyglądem i hodowlą.
arjan-s-haze-3-green-houseW pierwszej kolejności weźmiemy pod lupę Cannabis Sativa. Te roślinki mają długie, wąskie liście w jasnozielonym zabarwieniu i rosną naprawdę wysokie. Jeśli mowa o outdoorach sięgają nawet 3-5 metrów, natomiast indory 1,5-2 m. Sativy kwitną dość długo, ale dają więcej zbiorów. Ich topy są dość długie, lekkie i mniej zbite, dzięki czemu łatwiej się je kruszy. Można zobaczyć na nich raczej niewielkie ilości żywicy, która zwykle pojawia się dopiero w ciągu dwóch ostatnich tygodni kwitnienia.
Odmiany Sativy pochodzą najczęściej z terenów okołorównikowych np. Tajlandii, Meksyku, Jamajki czy Kambodży, gdzie dni są dość krótkie. Z tego względu wspomniany podgatunek jest naturalnie przystosowany do wzrostu i kwitnienia w tym samym czasie. W ich przypadku nie rozróżnia się ponadto okresu wegetacji i kwitnienia, ponieważ wszystko dzieje się jednocześnie. Gdy rozpocznie się etap kwitnienia, można oczekiwać przyrostu wysokości w bardzo krótkim czasie i może trwać nawet do końca kwitnienia.
Ma działanie pobudzające nie tylko na ciało, ale również na kreatywność. Doskonale sprawdza się podczas pracy twórczej lub burzy mózgów. Ponadto wzmacnia odczuwanie doznań np. podczas koncertów czy oglądania filmu. Ten rodzaj konopi oddziałują przede wszystkim na umysł i zawiera sporo pobudzającego THC, przy niewielkich ilościach CBD. Kosztując odmianę tego typu, można wyczuć delikatny posmak cytrusów, wanilii i wiśni. Dym ma woń przyjemną, kwaśną i lekko wędzoną. Najpopularniejsze gatunki Sativy to AK 47, Lemon Haze, Norther Light, Cheese, Super Silver Haze, White Widow czy Jack Herer.

http://blognasionamarihuany.pl/2016/10/13/poznajcie-sative/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+