Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 138W | AK47 Auto


Recommended Posts

To moja pierwsza uprawa, co prawda roślina ma już 2 tyg. ale ciekaw jestem waszych opinii, będę wklejał kolejne fotki, żeby być na bierząco

 

Box 60x80x110; lampa 6x kompakty 23 wat, 1500lm każda, dwa wentylki, ziemia Bio Bizz Light Mix, donica 10L, świecę im cały czas 20/4.

Temperatura około 26-27, cieplej pod lampą - około 30, w pokoju mam zawsze uchylone okno, dołem wlatuje ciągle świeże, chłodne powietrze. Oprócz podlewania - zraszam im raz dziennie ziemię z wieszchu, gdy widzę przesuszoną, puki co - żadnych nawozów.

 

Skupiam się na roślinie w dużej donicy (ak47 auto femi) , roślinki w butelkach są z nasionek znalezionych w woreczku z pomidorami, wykiełkowały więc wstawiłem ot tak sobie, ale skupiam się na tej jednej.

Z 3 kupionych nasionek auto - rośnie tylko ta jedna w dużej doniczce. Jedno nie wykiełkowało, inna z kolei jest jakby "upośledzona" co widać na jednym ze zdjęć (mała czarna doniczka, wystartowały równo), i o nią chciałem też was spytać - czy jest jeszcze dla niej jakaś szansa?

 

Mam skromny budżet i nie planuję na razie HPSA, chciałbym do końca  uprawy świecić im tymi świetlówkami, no chyba że różnica w zbiorze będzie aż tak duża?

 

Czy powinienem ją trenować LST? To moja pierwsza uprawa i boję się trochę żeby nie zniszczyć jedynego pożądnego krzaczka..

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

 

FOTKI - http://trawka.org/gallery/album/570-grow-log-pierwsza-uprawa/

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, roślinki wyglądają na zdrowe, warunki też fajne. Skąd pochodzą nasiona kupne ? Nie znam się na automatach, ale może świeć im 18/6 ?

Dla tej najmniejszej jest, ile ona ma już dni ? 

Przed zrobieniem zdjęcia podlewałeś ? Młodym roślinom nie trzeba tak wilgotno bo nie będą puszczać korzeni w poszukiwaniu wody ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, roślinki wyglądają na zdrowe, warunki też fajne. Skąd pochodzą nasiona kupne ? Nie znam się na automatach, ale może świeć im 18/6 ?

Dla tej najmniejszej jest, ile ona ma już dni ? 

Przed zrobieniem zdjęcia podlewałeś ? Młodym roślinom nie trzeba tak wilgotno bo nie będą puszczać korzeni w poszukiwaniu wody ;)

 

Nasionka kupiłem z GF..z 3 tylko ta jedna rosnie, jedno nie wykielkowalo, a z jednego "wyrósł" ten karzełek..tylko ta jedna rośnie normalnie.

Wszystkie 3 posadziłem równocześnie, więc  mają (z karzełkiem wlącznie) jakieś 14-15 dni

Tak zdjęcia po podlewaniu

Początkowo swiecilem  24, po tygodniu 20/4. Na forach czytałem gorące debaty czy lepiej automatom swiecic 24/0 czy 20/4, ponoc automatom mozna swiecic 24 i rosna jak tralala.. ja zauwazylem, ze gdy maja pare godzin przerwy to rozrastaja sie lodygi i korzenie, wiec chyba "zdrowiej: dla nich jak mają pare godzin "spania", a jesli rozrastaja sie korzenie itd to postanowilem wykorzystac dobrodziejstwa plynace z dobrej jakosci ziemi, ktora kupilem (po Twojej radzie z reszta :P ).  Planuje przelaczyc niedlugo na 18/6.

 

Jeszcze jedno: czy to normalne ze gdy maja ciemno liscie robia sie oklapniete

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na noc zamykasz okno ? Może mają za zimno w nocy.

 

Nie zamykam, w pokoju noca przy otwartym oknie jest jakies 16-18 st, ale wtedy swieca sie lampy, rano jak sprawdzam mają w boksie cieplo.

Lampy nie swieca w godz 16-20, wtedy w pokoju mam okolo 19-20 stopni, jaram fajki w pokoju, wiec okno mam ciagle otwarte, tak zeby cyrkulacja powietrza w boksie nie zasysala dymu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rosną zdrowo i to najważniejsze , ale są za bardzo wyciągnięte .

W takim tempie może Ci miejsca zabraknąć

Tak mi się wydaje ze trochę oszukane te lumeny .

Co to za firma tych kompaktów ?

 

 

Kompakty są firmy Osram. Skupiam się głównie na największej roślince (femi automat), pozostale wsadzilem od tak bo zaczely kielkowac znalezione przypadkowo nasionka (nie wiem jakie). Tak czy siak, dla tej jednej miejsca nie zabraknie :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość anonimgrower

Pytałem o kompakty bo widzę że jest ich sporo , ale roślinki dość wysokie .

Spoko , Osram to dobre firma .

Co do roślinek to te niby z drugiego planu potrafią zaskoczyć :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+