Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

2 mln dolarów z podatków od marihuany. Kolorado już zarabia na legalnej sprzedaży


Holenderski Skun

Recommended Posts

Od stycznia w stanie Kolorado można kupować marihuanę w celach „rekreacyjnych”. W ciągu pierwszego miesiąca tego roku legalnie sprzedano tam marihuanę o łącznej wartości 14 mln dolarów, a stanowe władze podatkowe zarobiły na narkotykowym biznesie około dwóch mln dolarów. Na terenie stanu wydano do tej pory około 160 licencji na sprzedaży marihuany.
 

Wpływy do stanowej kasy są owocem ustanowienia podatku od sprzedaży marihuany (12,9 procent) oraz akcyzy (15 procent). Jeśli uwzględnić sprzedaż „medycznej marihuany”, kwota, jaką Kolorado zarobiło na tej substancji, wzrasta do 3,5 mln dolarów. 
 
Gubernator stanu Kolorado John Hickenlooper (Partia Demokratyczna) zaproponował wcześniej, by część zarobionych na marihuanie pieniędzy została przeznaczona m.in. na antynarkotykowe kampanie dla dzieci. „Narkotykowymi” wpływami zainteresowała się także stanowa policja, prosząc o udział w ich podziale.
 
Wyniki finansowe Kolorado analizują stany, które zastanawiają się nad wprowadzeniem pełnej legalizacji marihuany (obecnie 20 stanów pozwala na sprzedaż marihuany w celach medycznych; na sprzedaż w celach "rekreacyjnych" pozwolił również stan Waszyngton). 

źródło: http://natemat.pl/94605,2-mln-dolarow-z-podatkow-od-marihuany-kolorado-juz-zarabia-na-legalnej-sprzedazy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 mln dolarów z podatków ze sprzedaży marihuany wpłynęło w styczniu 2014 roku do kasy stanu Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Ten stan jako pierwszy w USA zalegalizował sprzedaż marihuany.

 

1&dstw=640&dsth=360

Pieniądze uzyskane z podatków posłużą na profilaktykę wśród młodzieży, a także leczenie uzależnień Foto: sxc.hu
 
Pierwsze sklepy z marihuaną otwarto w tym stanie 1 stycznia 2014 roku. W sumie 59 firm oprowadzi taki biznes. Według ich zeznań podatkowych przedsiębiorstwa sprzedały w pierwszym miesiącu tego roku marihuanę wartą 14 mln dolarów. Z tego 2 mln dolarów trafiło wprost budżetu stanu Kolorado w ramach podatku. Jeżeli do tej kwoty doliczyć wpływy z podatków ze sprzedaży marihuany dla firm medycznych zyski stanu są jeszcze wyższe i sięgają 3,5 mln dolarów.

 

Są pieniądze na leczenie
Władze stanu podają, że pieniądze uzyskane z podatków posłużą na edukację i profilaktykę wśród młodzieży, a także leczenie uzależnień. Gubernator stanu Kolorado John Hickenlooper już wcześniej zapowiedział, że część tej kwoty będzie także przeznaczona na podniesienie poziomu usług medycznych w miejscowych szpitalach.
 
Duże zyski
Stosowanie marihuany dla celów medycznych jest dopuszczalne w 19 stanach USA. Jednak pierwsze sklepy z marihuaną sprzedawaną dla rekreacji otwarto w styczniu 2014 roku w stanie Kolorado. Od nowego roku osoby, które ukończyły 21 lat mogą jednorazowo kupić do 28 gramów marihuany. Cena takiej porcji, w zależności od ceny, waha się od 100 do 300 dolarów.
 
Kolejne stany
Po otwarciu pierwszych coffe shopów ustawiły się do nich długie kolejki. Największe wzrosty odnotowała firma MediSwipe. Jej akcje w kilka pierwszych dni sprzedaży wzrosły o blisko 70 proc. Firma chce poszerzyć działalność także na stan Waszyngton, gdzie rekreacyjne zażywanie marihuany również zostało zalegalizowane. Jednak pierwsze punkty sprzedaży ruszą tam dopiero na wiosnę. 
 
Zwolennicy legalizacji marihuany domagają się liberalizacji przepisów także w stanach Delaware, New Hampshire, Rhode Island, Vermont i na Hawajach.
 
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+