Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jeden obieg powietrza VS dwa obiegi powietrza, cooltube VS wings lub sputnik


lukhempas

Recommended Posts

Witajcie

 

Zastanawiam się jak zupgradować mój boks aby dziewczynkom było jak najlepiej.

 

Podpowiedzcie też czy lepiej rozbijać tematy na poszczególne "problemy" czy może lepiej będzie jak porobię fotki i zrobię jeden wątek dla mojej szafy i tam poproszę Was o porady na temat upgradu ?

Póki co poruszam jeden z tematów.

 

Obecnie mam szafę/boks (0.8m2), w którym zawsze używam HPS'a w cooltubie.

Najmocniejszy wiatrak (są jeszcze 2 mieszacze, wlot pasywny) wtłacza powietrze z boksa do CT i potem wylatuje wszystko na zewnątrz.

 

Poprzednie 3 uprawy to HPS 150W, teraz czwarta to 250W a wkrótce planuję przejść na 400W.

 

Problem jaki widzę i nie daje mi spokoju to fakt, że pojedynczy obieg powietrza utrudnia panowanie nad klimatem wewnątrz boksa.

 

Powiedzmy, że teraz przy użyciu nawilżacza działającego na 80-90% i żarówki 250W jestem w stanie podczas wegetacji utrzymać wilgotność na odpowiednio wysokim poziomie.

 

Teraz jak przejdę na 400W to będę musiał dużo mocniej dmuchać w CT i zapewne nie będę w stanie utrzymać już optymalnej wilgotności.

 

Teraz wracamy to mojej żądzy ulepszania warunków uprawy.

 

Pomysł nr 1 jest taki aby CT miała swój własny obieg powietrza a przestrzeń wewnątrz boksa drugi obieg powietrza.

Zakładam, że w takiej konfiguracji panowanie nad klimatem dostępnym dla Pań będzie dużo łatwiejsza/bezproblemowa.

 

Pomysł nr 2 jest taki aby odejść całkowicie od CT i zamienić ją na jakiś rasowy - dający najlepsze efekty - odbłyśnik.

Czy ktoś z Was potrafi powiedzieć jak duża różnica jest w efektywności pomiędzy CT / Wings / Sputnik ?

 

Co robić ?

Pomocy! - proszę :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, najlepszym rozwiązaniem jest założenie growloga czyli pamiętnika uprawowego, gdzie opisujesz wszystkie warunki, wstawiasz zdjęcia, opisujesz każdą zmianę i podlanie nawozów. Zawsze wtedy łatwiej znaleźć przyczynę lub pochwalić się umiejętnościami  B) Growloga zakładasz tutaj: trwające growlogi indoor

Oczywiście jak wolisz możesz zakładać tematy do sytuacji ale przyjemnie się ogląda czyjeś dokonania, więc zakładaj GL ;)

 

CoolTube jak zauważyłeś jest marnym odbłyśnikiem, z racji małej powierzchni odbijającej światło.

Spudnik nie sputnik ;) lepsze rozwiązanie od CT ale myślę że są już na rynku polskim lepsze odbłyśniki zamknięte typu Raptor.

Wing sam używam w boksie 1x1x2m, wentyl 500m3 airbox, niestety teraz pozwoliłem roślinką rosnąć swobodnie i mam problem z temperaturą. Osobiście za jakiś czas wymienię go na wersję white ale to jeszcze nie przesądzone

Zmieniłem zdanie, odkładam na Raptora :)

 

Każdy z rodzajów odbłyśników jest dobry, trzeba po prostu dobrać idealny do wymaganej sytuacji  B)

 

Ja obstaje za Twoim rozwiązaniem numer 1.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na growloga już za późno teraz - zaraz kończę obecną uprawę.

Na pewno założę przy następnej.

 

Potrzebuję waszej pomocy aby jak najlepiej wykorzystać pomieszczenie, które mam do dyspozycji.

Już wiem, że rozwiązanie nr 1 to jedyne słuszne :)

 

Ale ten Raptor to potwór przezajebisty :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość anonimgrower

Ja miałem Cooltube podłączoną elastycznym kanałem wentylacyjnym do otworu wentylacyjnego w ścianie .

W kanał elastyczny wpięty był wentylator kanałowy podłączony do włączającego go czujnika temperatury .

Domek wolnostojący więc nie było możliwości żeby komuś wybił piętro wyżej zapach .

Cooltube to świetna sprawa do ograniczenia temperatury z lampy .

Gorzej z odbijaniem światła .

 

Nie wiem czy masz samo cooltube czy z odbłyśnikiem bo są dwie wersje

i w wersji bez odbłyśnika nie wykorzystasz możliwości lampy ( duże straty ).

 

Z tego co zrozumiałem nie masz do CT podłączonej wentylacji ?

Jeśli tak to postaraj się o odbłyśnik ( CT ma mocowania specjalne ) i  podłącz wentylacje jak to wyżej  opisałem .

 

Jeśli nie masz możliwości wpięcia się w pion wentylacyjny budynku będziesz musiał dokupić pasujący do systemu filtr węglowy lub zrobić go samemu .

Myśle że u nas na forum znajdziesz porady jak go zrobić samemu .

 

Będziesz zadowolony bez ponoszenia wielkich kosztów .

 

Pozdrawiam .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Generalnie to moja CT jest "wlasnej" roboty. Odblysnik tez jest - zrobiony z jakiejs tam blachy.

Do CT podlaczona jest wentylacja i jest to jedyny "wyciag" w boksie.

 

Po prostu powietrze z boksa wtlaczam do CT i potem wylatuje to wlasnie do kanalu wentylacyjnego w bloku. Jako, ze jest to ostatnie pietro - poki co nie uzywam zadnego filtra.

 

Jak Vito wspomnial o raptorze to przyjrzalem sie blizej tym wnetylowanym oprawom i dopiero wtedy zorientowalem sie jak duze one sa no i teraz jestem pewien, ze nastepny krok to bedzie wywalenie CT i wstawienie takiej oprawy o glebokosci okolo 50cm - wypelni ona cala przestrzen (na glebokosc) podczas gdy teraz CT wraz z prowizorycznym odblysnikiem zajmuje moze polowe glebokosci. Przy okazji zmienie 250W na 400W i licze, ze to bedzie kolejny tak udany krok do przodu jak przejscie ze 150W na 250W.

 

Na jakies tam koszty jestem gotowy - w tym nie ma problemu.

Bardziej szukam sposobu na powiekszenie plonow. Chcialbym docelowo uprawiac zawsze max 2 roslinki i zeby plon z takiej roslinki dostarczyl tematu co najmniej na 3-4 miesiace spozycia :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie musi to być Raptor, wiadomo jest to spory koszt, ale na forum w dziale giełda czasami pojawia się jakiś wentylowany używka. Choć Raptor nie bez powodu ma taką cenę ;)  Zwiększenie mocy lampy to pierwszy krok do zwiększenia plonów, dobry odbłyśnik pozwoli lepiej wykorzystać moc lampy  B)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+