Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Czy o niczym nie zapomniałem ?


Mefex

Recommended Posts

Chciałbym uzyskać porady w związku z Out 2014 , chcę mieć pewność , że to co tu mam wystarczy z góry dziękuje .

 

 

Paczka nasion

 

-Green Poison Automatic Feminizowane 115 zł 5 sztuk

 

Gleba 

 

-Pnos Ziemia Kwiatowa ( ph dobre ) 50l 20zł

-perlit 75zł zł 25l l perlit dodać następnego dnia

-dolomit 7 zł 10kg ( 2 garści na rośline)

-kermazyt 9zł 8l posypać go na dno i na powierzchnie

 

Nawozy

 

-Ripen 1l 35 zł ( 1,5 nakrętki na 1,5 litry wody co trzy dni)na flo

-Biohumus Extra 15 zł 2l (300ml na litr wody)na weg

 

 

Razem 276 zł

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, moje sugestie:

 

Paczka nasion
 
-Green Poison Automatic Feminizowane 115 zł 5 sztuk
 
Gleba 
 
-Pnos Ziemia Kwiatowa ( ph dobre ) 50l 20zł
-perlit 75zł zł 25l l perlit dodać następnego dnia
-dolomit 7 zł 10kg ( 2 garści na rośline)
-kermazyt 9zł 8l posypać go na dno i na powierzchnie
 
Stosując perlit nie trzeba keramzytu. 
Użył bym także lepszej ziemi, pH to nie wszytko, najważniejszy jest skład mieszanki glebowej. Perlit mieszasz z podłożem.
 
 
Nawozy
 
-Ripen 1l 35 zł ( 1,5 nakrętki na 1,5 litry wody co trzy dni)na flo
-Biohumus Extra 15 zł 2l (300ml na litr wody)na weg
 
 
Jestem przeciwnikiem Ripenu, wiem że biohumus nie jest zły, ale ruszmy w końcu do przodu ! Także mieszanie nawozów BIO z mineralnymi jakoś odpycha.
Zastosuj jakiś nawóz przeznaczony do konopi, jest wiele sypkich nawozów, typu guanokalong albo dosyć fajny komplet na outdoor od Biotabsa.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość anonimgrower

Tez planuje Out/a i podpowiem tylko żebyś przemyślał za wczasu kwestie skąd weźmiesz i jak przetransportujesz wodę do podlewania ( pomykanie z baniakami rzuca sie w oczy ) i naszykuj sie od razu na wojnę ze ślimakami . Są miejsca gdzie to jest prawdziwa plaga i można stracić szybko cala , młodą uprawę . Trzeba przeciwdzialac !

Warto sie tez zastanowić czy na miejscówkę nie podchodzą sarny bo one lubią opierdzielić w całości roślinkę , albo dwie ( czemu sie wcale nie dziwie ) :laugh:

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Woda z rzeki wokoło niej roślinność nie umiera to się nada ;) Filtr - rajstopy ;)

 

Są jeszcze zające, lisy itp. więc zapobiegawczo radzę kupić też inne środki odstraszające, mocz i włosy ludzkie też odstraszają ;)

 

Ja jestem zdania że keramzyt jest do hydroponiki, i użył bym samego perlitu. 

Ripen to zło ;) ale działa, niestety strasznie psuje smak a jego efekty nie są tak duże jak mity o nim  :laugh:

Biohumus jest fajny ale jeżeli tniemy koszty całkowicie, jak masz jakiś fundusz to kupił bym guanokalong wraz z BIOTABS GUERRILLA BOX, jak tniesz wydatki to guankalong wraz z biohumusem (tylko są dwa, na rośliny zielone i kwitnące, nie pamiętam nazwy, więc brał bym obydwa, na weg i na flo).

Guanokalong mieszasz zgodnie z zaleceniami producenta. A i bierz ten w proszku, działa dużo szybciej niż te w granulacie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ciesze się , bo jak bym nosił tyle baniaków za każdym razem to niezły przypał . :laugh:

 

Czytałem na innym forum , że dobrze nawet jak są lisy , bo odstraszają inną zwierzynę zające itp. a roślin ponoć nie niszczą .

Ale włosów moczu i innych też użyje  ;)  .  Opłaca się pokruszyć szkło wkoło roślin , aby odstraszyć ?

 

Użyję perlitu . 

Namówiłeś mnie , Ripenu nie użyję ;) 

Ogólnie zastanowię się co do  nawozów .

 

Glebe planowałem  10l ze spota 10l uniwersalnej . Perlitu 5l wystarczy na roślinę ?

 

 

Dzięki ogólnie za rady  :trawka:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

mocz i włosy odstraszają do pierwszego deszczu później trzeba świerze, poza tym dzików tym nie odstraszysz, jak chcesz cos skutecznego to polecam zainwestować w specjalny środek do odstraszania zwierzyny Anti-bissan się to nazywa w sklepach myśliwskich dostaniesz, śmierdzi niemiłosiernie ale nie ma bata żeby coś na spota weszło, wiem że działa bo odstraszam zwierzynę z podwórka w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+