Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mocne słowa brazylijskiego sędziego. Uniewinnia dilera marihuaną. "Zakaz sprzeczny z konstytucją"


Miś

Recommended Posts

Mocne słowa brazylijskiego sędziego. Uniewinnia dilera marihuaną. "Zakaz sprzeczny z konstytucją"

 

z15359381Q,Dzielenie-porcji-marihuany.jp

 

 

Sędzia Ernesto Frederico Cardoso Maciel uniewinnił mężczyznę oskarżanego o handel marihuaną. Przyznał przy tym, że - jego zdaniem - przepisy są niezgodne z konstytucją, naruszają zasady równości. - Wprowadzenie zakazu było wynikiem zacofanej kultury i błędnej polityki - powiedział sędzia.

 

Sprawa dotyczyła drobnego handlarza marihuaną, który został złapany z 46 gramami narkotyku. Pakował je do sprzedaży. Sędzia przypomniał, że panuje powszechne przyzwolenie na stosowanie innych używek - alkoholu i papierosów.

- Wydaje się niespójne, że inne substancje odurzające, takie jak alkohol i papierosy, są nie tylko dozwolone (generując miliony zysku dla producentów), ale również uwielbiane przez społeczeństwo - dodał sędzia cytowany przez portal "Leaf Science".

"Wyrok to precedens. Może przyczynić się do reform"

Wyrok nie zmienia oczywiście brazylijskiego prawa, ale - zdaniem adwokata oskarżonego - jest precedensem i może przyczynić się do reform.

Poparcie dla zmian w prawie brazylijskim rośnie, mimo to parlament zaostrza przepisy w odpowiedzi na legalizację marihuany w Urugwaju w zeszłym miesiącu.

 

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15359360,Brazylia_zalegalizuje_marihuane__Sad__Ten_zakaz_jest.html#BoxSlotII3img

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+