Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nowy Jork 21. stanem USA, gdzie marihuana jest dostępna do celów medycznych


Miś

Recommended Posts

Nowy Jork 21. stanem USA, gdzie marihuana jest dostępna do celów medycznych

 

2e8236386f6deb0b321255190659e9b1.jpg

 

 

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w środę, że zezwolił na zażywanie marihuany w celach leczniczych przez osoby poważnie chore. Nowy Jork staje się zatem 21. stanem USA zezwalającym na ograniczone zażywanie marihuany.

 

 

"Marihuana stosowana w celach leczniczych może pomóc załagodzić ból oraz w leczeniu raka i innych poważnych chorób. Dwadzieścia stanów już na nią zezwoliło"
- oświadczył gubernator.

 

Jak dodał, władze stanu Nowy Jork "wprowadzają program zezwalający na przepisywanie marihuany w 20 placówkach szpitalnych" na terenie całego stanu, który liczy 19,5 mln mieszkańców.

 

"Będziemy nadzorować ten program, żeby ocenić jego skuteczność"
- zaznaczył.

 

Stosowanie marihuany w celach leczniczych jest dopuszczalne w 20 amerykańskich stanach oraz stołecznym Dystrykcie Kolumbii, ale na razie nie ma mowy o legalizacji narkotyku na szczeblu federalnym.

W efekcie referendum z końca 2012 roku stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały sprzedaż marihuany także do celów rekreacyjnych. W pierwszym z tych stanów osoby powyżej 21. roku życia mogą od 1 stycznia jednorazowo kupić do 28 gramów marihuany. W stanie Waszyngton sprzedaż marihuany ma stać się legalna w ciągu 2014 roku.

Amerykańskie prawo federalne od 1970 roku traktuje marihuanę jako nielegalną substancję narkotyczną.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hmmm. Jak czytam takie informacje, to nie wiem co myśleć. Z jednej strony na mej twarzy pojawia się rodość, że w końcu znaleźli się ludzie którzy poszli po rozum do głowy i przestają traktować marihuanę jak największe zło tego świata. Po parudziesięciu latach walki i setkach milionów, czy może nawet miliardach dolarów wywalonych w błoto(czytaj: wydanych na walkę z narkotykami) zrozumieli że dalsze zakazywanie nie ma najmniejszego sensu a legalizacja może przynieść więcej korzyści niż szkód. Z drugiej strony smutek mnie ogarnia, żeby nie powiedzieć że chu# mnie strzela, jak widzę to polskie zacofanie i przedpotopowe podejście do kwestii legalizacji, to jak policja, prokuratura czy sądy się obsrywają z radości gdy zwiną kogoś za kilka czy kilkanaście roślin, albo nawet za pół grama. W końcu to poprawia statystyki wykrywalności przestępstw. Albo reakcje niektórych ludzi, jak im mówię że lubię zapalić dobrego joya. Minę wtedy robią taką jakbym powiedział że mam trąd, AIDS, jestem gejem i jeszcze lubię gwałcić staruszki. Chore, zacofane społeczeństwo. Ja pierdo##. Szczerze gratuluje amerykanom że w końcu doczekali się rozsądnych, przynajmniej w tej kwestii, polityków i szczerze im zazdroszczę. A na razie nie zostaje mi nic innego tylko czekać i mieć nadzieję aż te nasze pojeb# uświadomią sobie to, że ta cała ich ustawa antynarkotykowa jest warta tyle co rolka papieru toaletowego. Można nią sobie tyłek podcierać. Pociesza mnie jeszcze tylko to, że wczoraj Pan premier Tusk zapowiedział, że Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ w 2022 roku Polska będzie jednym z najbogatszych krajów na świecie (konkretnie będzie w pierwszej 20). Do tej pory pewne były tylko podatki i śmierć. Teraz pewne są podatki, śmierć i Polska jednym z najbogatszych krajów :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+