Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Recommended Posts

Gęstość

Droga do szczęśliwych roślin i masywnych kwiatów.

 

Dotarcie do końca zbiorów i widok cienkich oraz przewiewnych pąków, które nie przechylają szali wagi tak jak to sobie wymarzyliśmy - oto coś, czego wszyscy doświadczyliśmy w takim czy innym czasie. Początkujących i starych ogrodników doświadczył ból tej kwestii (zwykle gdy ma się do czynienia z nowym szczepem lub gdy są grzeszy nieśmiałością w sprawie światła, substancji odżywczych, wody i potrzeby ochrony środowiska). Jest tak wiele podstawowych czynników, które mogą mieć wpływ na produkt końcowy. Uczenie się rozszyfrowania zagadki, co specyficzna roślina potrzebuje, wymaga doświadczenia i wiedzy. Mam przygotowanych kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci rozszyfrować tajny język zdrowia roślin i zwiększyć kwitnienie tak, aby można było osiągnąć lub przekroczyć potencjał genetyczny rośliny.

 

Genetyka - Większość potencjału szczytów pochodzi z genetyki rośliny (genotypu / genów). W życiu codziennym faktycznie nie obserwujemy składu genetycznego organizmu. Co widzimy jest fenotypem lub fizycznym wyrażeniem genów. Uzyskanie solidnego szczepu z pożądanymi fenotypami krzyżówek i zachowanie go jako rośliny macierzystej do klonowania zawiedzie Cię do sukcesu.

 

 

Cheese ‘n’ Kush

 

Genotyp jest odbiciem genów dominujących rodziców, z których krzyżówek otrzymano nasiona. Poszczególne cechy potomstwa rodziców nazywane są fenotypami, które obejmują wszystkie części zachowań lub funkcji (np. zawartość THC, gęstość, struktura liścia, smak, wysokość, krzaczastość itp.). Są szanse, że dostaniesz kilka fenotypów w partii nasion z jednej dominującego kombinacji.

Przykład: zakupiłeś 25 sztuk nasion, które są krzyżówką sativa x indica (50/50). Po wykiełkowaniu te nasion można zobaczyć kilka różnych fenotypów: niektóre rośliny mają więcej jednej z cech rodziców niż inne, ale wszystkie one są tego samego genotypu (mają takie same geny od tych samych rodziców). Stabilność szczepu określa różnorodność fenotypów – znalezienie stabilnego gruntu i cech, których pragniesz, to trudna część pracy hodowcy.

Lubię wybierać nowy szczep nie dzięki zdjęciom na stronie banku nasion, choć są one pomocne, ale przeszukując blogi i fora, aby uzyskać rzeczywiste opinie nt. poszczególnych szczepów. Są szans, że były one zakupione i uprawiane wcześniej przez kogoś, kto spisał to w trybie online. Istnieje mnóstwo stron internetowych, które układają rankingi szczepów na podstawie ich właściwości leczniczych, zawartość THC (siła), typu działania (na głowę lub ciało), opinii klientów, wydajności, trudności (uprawy), smaku / zapachu, długości cyklu oraz wszelkich innych typów porównań. Są one w większości oparte na opinii plantatorów i czasopism źródłowych i są doskonałym miejscem do poszukiwania informacji.

Istnieją nawet niektóre strony (jak seedfinder.eu) , który powiedzą Ci o pochodzeniu szczepu, w zasadzie oferując pełne drzewo genealogiczne Twojego dziedzictwa, aby pokazać to, co przeszedł szczep, który masz dzisiaj w ogródku. To całkiem miłe widzieć, jak daleko panie doszły. Warto brać pod uwagę wszystkie informacje, którymi dzieli się hodowca, ale szczególnie należy przyjrzeć się bliżej poradom plantatora dotyczącym konkretnych potrzeb danego szczepu.

Oświetlenie - Gdy masz w swoim posiadaniu solidny szczep do pracy, kwestia Twojego światła jest kolejnym najlepszym miejscem, aby rozpocząć proces eliminacji problemu gęstości. Światło to duży odsetek potrzeb roślin, a jeśli go brakuje lub jest za dużo (tak, jest coś takiego jak światła zbyt wiele!) może mieć to duży wpływ na produkt końcowy. Znakiem, że było zbyt dużo światła w ostatnim etapie są dosłownie spalone, żółte lub brązowe i chrupiące kwiaty. Zazwyczaj występuje on w połączeniu z brzegami liści skręconymi od zbyt dużej ilości ciepła (bliskości źródła ciepła).

Za mało światła, jego niewłaściwy typ lub żarówka hamuje prawidłową regulację hormonalną. Powoduje to, że rośliny dążą do rozciągnięcia się, przerzedzenia łodyg. Nie jest to coś, co chcemy zobaczyć na naszych roślinach.

Środowisko - Zapewnienie odpowiednich warunków do rozwoju dla roślin to ważny krok w produkcji tych grubych, smacznych bryłek. Temperatura musi być stale w obszarze bezpiecznym w okresach jasnym i ciemnym. Wszystko ponad 85 stopni Fahrenheita (30 stopni Celsjusza) jest szkodliwe dla plonu, zawartości THC i ogólnej jakości zbioru. Według mnie zbyt wysokie temperatury zrobią największe szkody naszym roślinom, ale niskie temperatury mogą również źle na nie wpływać.

 

Zimno w growroomie może powodować spowolnione lub nawet zahamowanie wzrostu do punktu zablokowania substancji odżywczych (głównie fosforu (P), co zwykle objawia się kolorem fioletowym). Najniższa temperatura sugerowana dla konopi wynosi 45 stopni F (około 7 stopni C). Jeśli uprawiasz na zewnątrz upewnij się, aby zebrać plony przed pierwszym mrozem, aby uniknąć ewentualności utraty całego plonu. Możecie pomyśleć o wypróbowaniu odmiany autoflower jeśli masz problem z zimnem. Mogą one wytrzymać znacznie niższe temperatury w porównaniu do innych podtypów konopi. Moja osobista zasada dla odmian nie- autoflower to: nigdy nie przekraczać 80 ° F (27 ° C ) i nigdy nie schodzić poniżej 50 ° F (10 ° C ). Dobrą zasadą jest, że jeśli nie czujesz się dobrze w temperaturze otoczenia w koszulce, to i roślinom prawdopodobnie nie będzie dobrze. Z moich doświadczeń wynika, że na pewno zauważysz różnicę w roślinach, które odeszły od tej bezpiecznej strefy.

 

 

White Widow auto

 

 

Względna wilgotność (ang. relative humidity, RH) jest kolejnym czynnikiem, który trzeba utrzymać pod kontrolą w środowisku uprawy. Większość roślin podpada pod 40-60 % wilgotności względnej w strefie bezpiecznej. Rośliny konopi wolą mieć względną wilgotność na około 60 % w wegetatywnym stadium wzrostu i 50-55 % wilgotności względnej w czasie kwitnienia – powinno to skutecznie utrzymać procesy transpiracji. Upewnij się, że miejsce jest odpowiednio wentylowane, aby uniknąć tworzenia się pleśni. Umieść wentylator oscylacyjny tak, by wiał stale na obszarze korony podczas gdy światła są włączone (chcesz zobaczyć liście wszystkich roślin wstrząsane lekko wiatrem). Pomaga to na kilka sposobów. Po pierwsze, jest to niezbędne w rozkwicie, aby uniknąć tworzenia się martwych kieszeni powietrznych wewnątrz pączków (to podłe uczucie, kiedy złamawszy piękny pączek patrzymy na pustki wewnątrz formy!). Dodatkowo konieczne jest w weg fazie do wzmocnienia roślin, ponieważ wiatr wstrząsając nimi nieuchronnie buduje silniejsze w konstrukcji komórki rośliny (stosowanie krzemianu jako dodatku dla jeszcze większej wytrzymałości komórek jest zalecane).

 

 

AutoMass

 

 

Polecam używanie termometru i higrometru, aby mieć oko na temperatury i pomiary wilgotności względnej. Alternatywnym (być może łatwiejszym) rozwiązaniem byłoby zastosowanie sterownika do środowiska, aby podłączyć wentylator i nawilżacz / suszarkę. Regulator pozwala na ustawienie punktów dla optymalnej strefy i odpowiednio włączy lub wyłączy urządzenia, aby poprawić warunki środowiskowe i je zarejestruje. Sterowniki te stworzono do utrzymania pod kontrolą prawie wszystkiego w zadaszonym ogrodzie.

Odżywki - Utrzymywanie składników odżywczych i wody pod kontrolą i w harmonii może oznaczać różnicę między pustym i gęstym kwiatem. Tutaj badania potrzeb Twojej szczepu mogą pomóc zmniejszyć zgadywanki co do odżywek (bo wskazówki na etykietach produktów nie są optymalne dla wszystkich szczepów). Niektóre rodzaje mogą wymagać więcej karmienia niż inne. Dobrym tego przykładem są szczepy indica Kush. Mogą potrzebować nawet do 25% więcej żywności niż większość innych typów. Firmy takie jak Advanced Nutrients uznały ten fakt i wypuściły na rynek produkt o nazwie Kushie Kush . Ale kwestia żywności może być załatwiona przez zwiększenie regularnego karmienia.

PH Twojego pożywki powinny być mierzone i dostosowane przed podaniem mieszanki dla roślin ( patrz wykres dostępności pH). Należy zawsze zachować odżywkę w strefie bezpiecznej dla Twojego typu uprawy; pH hydroponiki powinno wynosić 5.8-6.5 ; dla gleby lub bezglebowej powinno wynosić 6,8-7,2.

Za każdym razem gdy można zauważyć oznaki problemów z roślinami (np. plamy, spalenia lub odbarwienia), ZAWSZE należy sprawdzić pH jako pierwsze. Wahania pH poza strefą bezpieczeństwa mogą doprowadzić do blokad składników odżywczych. Jeśli nie sprawdzisz tego i po prostu ustalisz problem z odżywianiem i poprawisz go, możesz dodawać do problemu, a nie go rozwiązywać. Jeśli sprawdzisz pH i jest poza normą, najpierw popraw je , a następnie użyj wykresu pH / dostępność składnika odżywczego, aby zobaczyć, które składniki odżywcze zostały zablokowane. Najlepsza rada, jaką mogę dać to: trzymaj książkę w ogrodzie lub smartfona do znalezienia kwestii niedoborów substancji odżywczych i oznak przekarmienia.

Jednym z największych braków, które zauważyłem jest problem z wapniem i magnezem. Wydaje się, że im bardziej złożona genetyka szczepu, tym więcej dodatku cal- mag będzie on wymagał. Wprowadzenie suplementu wapnia / magnezu w fazie kwitnienia jako środka zapobiegawczego to świetny pomysł.

 

Nad- i pod -lewanie jest utrapieniem hodowców-hobbystów. Musi istnieć zdrowy bilans wilgotne / suche. Nigdy nie utrzymuj medium wilgotnego przez cały czas i nie zostawiaj jakiejkolwiek stojącej wody - to doprowadzi do gnicia pędów i przyciągnie insekty. Staraj się utrzymywać swój zbiornik wodny w ruchu i bogatym w tlen za pomocą pompy powietrza, akwariowych kamieni powietrznych lub nawiewników powietrza w celu rozproszenia powietrza.

 

 

Widowrella

 

Jeśli jesteś ogrodnikiem, który lubi karmić swoje panie dolistnie, to prawdopodobnie napotkałeś już jakieś splamienia na liściach. Jeśli spróbujesz dolistnego żywienia podczas godzin w świetle, ryzykujesz, że woda powiększy moc światła i spalenie liści w rezultacie, podobnie jak dzieci smażą mrówki pod lupą. Można tego uniknąć przez rozpylanie w ciemności lub 10 do 15 minut przed końcem cyklu oświetlania (nie jest to wystarczająco długi czas, aby dotrzeć do punktu spalania).

Jeśli uporałeś się z tymi wszystkimi czynnikami i działasz już w określonej "strefie bezpieczeństwa", można skoncentrować się na wciskaniu z rośliny co się da i więcej. Każda linia odżywek posiada wzmacniacz kwitnienia w swojej ofercie, i chociaż są one badane przez naukowców, każdy szczep jest inny. Niektóre mogą przyjąć trochę więcej, aby dodać trochę więcej wagi do produktu końcowego. Zacznij używać dodatków do kwitnienia, kiedy można wyraźnie zobaczyć kwiaty tworzące się na roślinach (zazwyczaj w drugim tygodniu rozkwitania). Ale należy zachować ostrożność i uważać na objawy przekarmienia. Dodanie zbyt dużo wzmacniacza może zrobić więcej szkody niż pożytku , ale rezygnacja z niego lub zbyt mała ilość pozostawi nas z przewiewnymi pąkami bez stanu nieważkości i poczuciem słabych osiągnięć. Sztuką jest znaleźć złoty środek. Nie zapomnij dodać jakiegoś rodzaju węglowodanów jako suplementacji dla poprawy smaku wraz ze wzmacniaczami kwitnienia, podstawowych składników odżywczych i innych dodatków zalecanych do danej linii produktów.

Oczywiście zawsze znajdą się produkty sprzedawane jako utwardzacze kwiatów i te są dobrym rozwiązaniem, aby robić próby w domu. Proponuję tylko najpierw wypróbować ich działanie na jednym lub dwóch roślinach jako eksperyment przed zastosowaniem się do całego zbioru. Jeden kwiato-utwardzacz do wypróbowania to "Gravity" firmy Humboldt County’s Own. Ten produkt jest obecnie trudno dostępny ze względu na przepisy w stanie producenta. Ale jeden trik, którego nauczyłem się (i który wydaje się działać dobrze z każdą linią odżywek) to łączenie produktów w celu zrobienia własnego utwardzacza kwiatów. Potrzebujesz produktów zawierających witaminy z grupy B # 1 - 3 (B1 - tiamina, B2 - ryboflawina i B3- niacyna) oraz inny produkt zawierający Ascophyllum nodosum (wodorosty morskie). Moje ulubione połączenie dla nich A.N. – B-52 ( 2-1-4 ) i Nitrozime ( 0-4-4 ) . To combo utwardza wszystko wedle mojego gustu - nie ważne jaki szczep uprawiam w tym czasie - dzieje się tak być może dlatego, że to te same składniki, które znajdują się w "Gravity".

Zauważ, że B-52 zawiera azot, może to być pomocne dla Ciebie w końcu kwitnienia jeśli zauważysz, że najniższe części liści żółkną. To znak, że roślinie zaczyna brakować azotu i jest ona zmuszona pozwolić starszym dolnym liściom odejść, aby energia mogła być skierowana do wierzchołka rośliny. Jeśli dodasz więcej azotu w ostatnich 2-3 tygodniach rozkwitania, to można temu zapobiec. Można też liczyć na azot w niektórych z suplementów. Wiele firm oferuje odżywki i wzmacniacze kwitnienia nie zawierające azotu i następnie przełączasz się na wzmacniacz do późnego kwitnienia w ciągu ostatnich kilku tygodni (zawierający nieco azotu, a także zwiększające rozkwit fosfor i potas).

 

 

 

Brooklyn Mango

 

Wnioski - Stres i wstrząsy są powodowane przez nagłe zmiany jakiejkolwiek części środowiska, kluczem do udanych zbiorów jest utrzymanie równowagi środowiska naturalnego, składników odżywczych, wody i rodzaju szczepu. Gęstość pąków jest produktem doskonałej równowagi w ogrodzie; bezpieczna strefa trzyma Cię z dala od mniej pożądanych kategorii kwiatów.

Zbyt dużo światła objawi się na wierzchołkach Twoich roślin. We wczesnym etapie objawy zbyt dużej ilości światła to chloroza lub białe plamy na liściach. Chlorofil w roślinach zielonych absorbuje energię świetlną i konwertuje ją na energię chemiczną, która znajduje zastosowanie we wszystkich procesach życiowych roślin. Kiedy roślina przestaje wystawiać chlorofil w tych obszarach, to od razu wiadomo, że jest zbyt dużo światła i może jest jeszcze czas to skorygować.

 

Źródło: http://www.cannabis.info/PL/encyklopedia/1727-gestosc/

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wszystko ładnie przejrzyście a co najważniejsze na temat dzięki trochę się dowiedziałem więcej o rzeczach które mnie ciekawiły 

 

Poprawiłem błędy, piszmy poprawnie   :peace: 

Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic
  • Vito unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+