Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Marihuana jak alkohol. Historyczny przepis wchodzi w życie


Miś

Recommended Posts

Marihuana jak alkohol. Historyczny przepis wchodzi w życie.

 

d6dd5d2d3d7d445bad4a6e273e46d5ac4b81325c

 

Kolorado jako pierwszy amerykański stan wprowadza dziś sprzedaż marihuany w sklepach na tych samych zasadach, co sprzedaż alkoholu.

 

 

1 stycznia w Kolorado w życie wchodzi przepis legalizujący sprzedaż marihuany w sklepach na terenie całego stanu. Jak podaje BBC, 1 stycznia marihuana pojawi się w około 30 sklepach w różnych częściach Kolorado. Licencję na sprzedaż miękkich narkotyków uzyskało w sumie 136 sklepów. Większość z nich znajduje się w Denver.


Zielona środa

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych marihuana była sprzedawana legalnie w 20 stanach w celach medycznych. Podobne prawo do tego w Kolorado uchwalił także stan Waszyngton w listopadzie ubiegłego roku. Ma ono wejść w życie w przeciągu kilku miesięcy.

Zielona środa - takim mianem ochrzczono w Kolorado pierwszy dzień 2014 roku. Sklepikarze, którzy już tego dnia zaoferują klientom miękkie narkotyki przygotowują się do uczczenia historycznego dnia i wzmacniają ochronę swoich sklepów. - Nie wiadomo, co się stanie. Mogą dziać się szalone rzeczy. Nikt wcześniej tego nie próbował - mówi o przepisach, które weszły dziś w życie Robin Hackett ze sklepu BotanaCare na przedmieściach Denver.

Weteran wojny w Iraku: To jest coś wielkiego

- To historyczna chwila - mówi reporterom CNN weteran wojny w Iraku Sean Azzariti, klient sklepu z marihuaną w centrum Denver. - To coś wielkiego - dodaje. Azzariti to pierwsza osoba, która zakupiła marihuanę w sklepie 3D Cannabis Center. Weteran cierpi na zespół stresu pourazowego, który nie kwalifikował go do zakupu marihuany w celach medycznych. Teraz, gdy nowe przepisy weszły w życie, nie musi się już tym martwić.

- W stanie Waszyngton niedługo dokona się podobna legalizacja marihuana. Inne stany rozważają wprowadzenie tych samych przepisów. Uważamy, że to początek końca trwającej całe dekady narodowej wojny z marihuaną, która to wojna była szkodliwa zarówno dla ludzi, jak i systemu podatkowego - mówi CNN Ezekiel Edwards, szef American Civil Liberties Union walczącej o m.in. o legalizację marihuany w Kolorado.

 

 

Kto może palić i gdzie

Zgodnie z przyjętymi przez władze Kolorado przepisami, marihuana będzie sprzedawana od 1 stycznia 2014 roku na tych samych zasadach, co alkohol. Sklep, który chce oferować swoim klientom marihuanę musi wystąpić o licencję.


Kupić uncję miękkiego narkotyku może każdy, kto ukończył 21 lat. Palić natomiast można wyłącznie w mieszkaniu lub domu. Marihuana będzie także opodatkowana tą samą stawką, co alkohol. Według analityków, Kolorado zarobi na sprzedaży marihuany miliony.

Pierwsze 40 milionów dolarów zysku z podatku ma być przeznaczone na budowę szkół. Wejście w życie przepisów w pełni legalizujących marihuanę w stanie Waszyngton jest spodziewane jeszcze tej wiosny.

 

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/430900/Marihuana-jak-alkohol-Historyczny-przepis-wchodzi-w-zycie/?pg=1

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+