Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Co może się dziać z pomidorkiem , pofalowane liście !

Guest

Recommended Posts

Witam, od jakiś 3-5 dni zaobserwowałem , że liście w plancie zaczynają się falować , niby rozrasta się normalnie. Ma 10 dni od wykiełkowania , wiem że mała wilgotność , bo temperatura jest idealna , na dniach będę miał nawilżacz powietrza to wilgotność powinna być w normie. Powiedzcie mi co moze być przyczyną . Nie nawoziłem jeszcze ich , mam zamiar w niedzielę podlać , medi-one . 
Ziemia canna tera profesional , i siedzi pod hps'em 70watt , boks 36x37 cm na 150 wysoki ;) siedziała jakieś 20cm od lampy . pozdrawiam i proszę o pomoc ! 

tu zdjęcia : 
http://trawka.org/gallery/album/162-problem-z-plantem/

Nie jestem pewien ale wydaje mi się ze od temperatury sie takie robią.....
Postaraj sie temp zbic do 27*C co wydaje mi sie optymalnie :P

20cm od lampy jak na takiego hps to tez chyba blisko, ale nigdy HPS nie mialem wiec to tylko moje przypuszczenia :P

O tu cos znalazlem na temat odleglosci :D Wydaje sie ze te 20cm powinny byc ok :P
gallery_37530_161_16180.png

nie lej jeszcze nawozow bo bedziesz mial jeszcze wieksze problemy niedlugo, na tej ziemii to z 3 tygodnie vega spokojnie pojedziesz bez nawozenia. Liscie w mlodych roskach czesto sie tak zawijaja szczegolnie te nizsze a jesli uwazasz ze nie rozwija sie normalnie to przyczyny moim zdaniem moga byc dwie: pH lub przelanie i bardziej sklaniam sie do tego drugiego. w mlodym wieku roslina jest szczegolnie narazona na nadmiar wody ze wzgledu na mala bryle korzeniowa jesli w ogole mozna nazwac to bryla...

a tak w ogole to wydaje mi sie ze z nia wsio ok jest dla pewnosci przesusz nieco medium...

pozdr

dzięki za odpowiedzi :)

Guest hi2per
JAPKO

no tyle dawałes i ch****o dałes kolezko:D bo popaliles jej swiatłem od początku i dlatego chu***y start był i ogólnie tak sobie wyszło :D

Co ty gadasz kolego? Ja przy wegu trzymałem hps400 przy 15-17cm, a przy flo hps600 okolo 20cm trzymam - http://trawka.org/topic/30892-2x-super-silver-haze-fem-2x-californian-skunk/page-5. Tu japko ma rację co do odległości, jedynie jeżeli nie miał dobrej wentylacji to mógł popalić szczyty.

Pofalowane liście = przenawożenie.

no i chyba nigdy się nie znudzę wklejania tej tabeli:

lightdista-1.jpg

to teraz szybka lekcja matematyki przy hps150 : odległość lampy od szczytu 4 cale = 4x2,54cm= 10,16cm .... resztę policzcie sami. Ja zawsze uprawiałem wg. tej tabeli, a wyniki sami możecie ocenić.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+