Skocz do zawartości
thc-thc

grower

|Grzybki| GoldenTeacher Psilocybe Cubensis


ThistleG

Recommended Posts

idealnie dobra robota teraz tylko wypatruj grzybki hehe

ale pamietaj nie miej tego w zaciemnieniu tylko tak zebys widział te ciacha, jak je widzisz to znaczy ze swiatla jest ok

np w kącie pokoju bo na bezpośrednim słońcu wszystko by się popsuło

Nie wiem właśnie jak z wachlowaniem jak masz otworki do wymiany gazowej,

jak sie nazbiera za duzo co2 to grzyby przestają rosnąć są same aborty niestety...

Wiec jak nie bedzie wyrabiac to 2 razy dziennie wietrzyc

Masz zamiar wietrzyc czy zostawic zamkniete szczelnie jak jest i wypatrywac grzybków ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Te podrośnięte grzybki na 2giej fotce, pęknie im błonka za 1-2 dni, to jest etap jak grzyby rosną w oczach :)

Jak chcesz zrywać i od razu tripować, to urywaj grzybki jak pęknie zasnówka ja tak robię, wczesniej

czekałem az grzyb sie rozwinie do jak najwiekszych rozmiarów ale to jest marnacja wilgoci w substracie

wiec polecam osobiscie odrywac grzybki jak peknie zasnówka.

Druga sprawa, jak chcemy robić odciski, to spokojnie czekamy aż będzie czarny wysyp... wtedy robimy odcisk :)

I Tobie polecam zrobić odciski z tego golden teacherka, żebyś miał swoje odciski i mógł rozpocząć nową uprawę kiedy tylko będziesz miał ochotę.

Powodzenia! przyjemnego tripowania hehe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam

Pekaja zasnowki ;]

Mam jeszcze w sumie 5ml zarodnikow plus odcisk B+ z FSRE i 4 ciacha ktore kolonizuja wiec jeszcze zdaze sciagnac odcisk.

Zostawilem jednego grzybka z przeznaczeniem na odcisk. Reszte tuz przed peknieciem blonki zebralem i wyszlo 33.5g mokrego wiec powinno po wysuszeniu zostac okolo 3g suchego wiec na pierwszy raz az nadto bo planowalem 2.5g sprobowac.

post-37552-0-17590300-1348300725_thumb.j

post-37552-0-18915300-1348300727_thumb.j

post-37552-0-80938500-1348314689_thumb.j

Kapelusz lezy sobie juz pod szklanka i sypie zarodnikami, jutro sprawdze i zapakuje odcisk ;]

Mam pytanie o rzuty.

Jesli zebralem wszystkie grzyby z tego ciastka i na ta chwile jest 'gole'. Czy to oznacza ze rzut sie skonczyl i trzeba namaczac czy czekac teraz az sie pojawia znow kolejne ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam

Nowe owocniki nie chca sie pojawiac.
W miedzyczasie obydwa ciastka po tych rzutach zamoczylem w wodzie na 24h w lodowce i ponownie wstawilem do terrarium i nic juz od chyba 4-5 dni.
Jedno ciastko w miedzy czasie skolonizowalo to tez wrzucilem do prowizorycznego terrarium z blaszanej tacy wypelnionej perlitem i przykrytej plastikowa przezroczysta miska.

Temp okolo 20-22 stopni bo sie zimniej zrobilo ostatnio, wilgotnosc 91% wachlowane 3x dziennie i nic

Pomozcie bo juz nie wiem co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+