Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Outdoor w 35 litrowych donicach.


Gość d-man

Recommended Posts

Co myślicie o outdoorze w 35 litrowych donicach (wkopanych w ziemie plus dobry drenaż a mianowicie warstwa kamieni na dno pod donicą)?

Czy to nie za mało przestrzeni korzeniowej jak na np. Easy Sative bądź Passion#1 ?

Proszę o opinie.

(do tego mieszanka ziemi : 4 l ziemi uniwersalnej na 1 litr perlitu + na każdy litr łyżka dolomitu, do tego garść azofoski na same dno)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

opcja znakomita jeżeli masz swój "teren" tzn nikt postronny tam nie łazi, jeżeli nie to szczerze radzę wkopać worki na śmieci kupić np 50l a wystający rant folii obciąć przy samym gruncie w dnie worka zrobić otwory drenaż nie konieczny nadmiar i tak spłynie z azofoską raczej bym wymieszał bo skupione w jednym miejscu (na dnie) potrafi popalić korzenie i nic to nie da, z resztą powinno się ją sypać na powierzchnie i przykryć warstewką ziemi.w razie przenawożenia zawsze możesz zebrać wierzchnią warstwę i po problemie dolomitu łyżka na 1l to trochę przesada ja daję garść na 10l na pewno jest mniej niż twoja proporcja a i tak mam wrażenie że to za dużo. co do wpływu tej wielkości pojemnika na wielkośc rośliny ES lubi sobie rosnąć na oucie nawet na 2 2,5 m tej wielkości nie osiągniesz najprawdopodobniej w 35l ale 1,5 1,8 powinno być na luzie to samo w zasadzie do passiona.

z fartem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

po co donice ? ja preferuje worki 50L , przyciete u gory jak to kolezka napisał wyzej i wstawione do dołka ( wystajacy 1/3 swojej długosci worek ponad grunt ) pozdro !

Donice można stawiać dosyć wczesną wiosną, jak jeszcze woda stoi na spocie. A worki niestety nie sprawdzą się w takich warunkach. :plant:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja mam wybór, ale pomyślałem że to będzie dobra opcja, żaden kret mi się nie podkopie ani ziemia się nie zakwasi (jak w przypadku np. dołków)

wy też myślicie że łyżka dolomitu na litr to za dużo?

Dodam że donice mają wymiary 46cm (szerokości) na 32 cm (wysokości)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+