Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Outdoor w 35 litrowych donicach.


Guest d-man

Recommended Posts

Co myślicie o outdoorze w 35 litrowych donicach (wkopanych w ziemie plus dobry drenaż a mianowicie warstwa kamieni na dno pod donicą)?

Czy to nie za mało przestrzeni korzeniowej jak na np. Easy Sative bądź Passion#1 ?

Proszę o opinie.

(do tego mieszanka ziemi : 4 l ziemi uniwersalnej na 1 litr perlitu + na każdy litr łyżka dolomitu, do tego garść azofoski na same dno)

Link to comment
Share on other sites

A myślałeś nad wykopaniem dołków i zrobienie tych mieszanek bez donic ? Zawsze roślina będzie mogła rozrastać się dobrowolnie :)

Myślę, że donice 35l by stykły, ale poczekajmy na wypowiedz większych ekspertów :happy:

Link to comment
Share on other sites

opcja znakomita jeżeli masz swój "teren" tzn nikt postronny tam nie łazi, jeżeli nie to szczerze radzę wkopać worki na śmieci kupić np 50l a wystający rant folii obciąć przy samym gruncie w dnie worka zrobić otwory drenaż nie konieczny nadmiar i tak spłynie z azofoską raczej bym wymieszał bo skupione w jednym miejscu (na dnie) potrafi popalić korzenie i nic to nie da, z resztą powinno się ją sypać na powierzchnie i przykryć warstewką ziemi.w razie przenawożenia zawsze możesz zebrać wierzchnią warstwę i po problemie dolomitu łyżka na 1l to trochę przesada ja daję garść na 10l na pewno jest mniej niż twoja proporcja a i tak mam wrażenie że to za dużo. co do wpływu tej wielkości pojemnika na wielkośc rośliny ES lubi sobie rosnąć na oucie nawet na 2 2,5 m tej wielkości nie osiągniesz najprawdopodobniej w 35l ale 1,5 1,8 powinno być na luzie to samo w zasadzie do passiona.

z fartem

Link to comment
Share on other sites

po co donice ? ja preferuje worki 50L , przyciete u gory jak to kolezka napisał wyzej i wstawione do dołka ( wystajacy 1/3 swojej długosci worek ponad grunt ) pozdro !

Donice można stawiać dosyć wczesną wiosną, jak jeszcze woda stoi na spocie. A worki niestety nie sprawdzą się w takich warunkach. :plant:

Link to comment
Share on other sites

ja mam wybór, ale pomyślałem że to będzie dobra opcja, żaden kret mi się nie podkopie ani ziemia się nie zakwasi (jak w przypadku np. dołków)

wy też myślicie że łyżka dolomitu na litr to za dużo?

Dodam że donice mają wymiary 46cm (szerokości) na 32 cm (wysokości)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+