Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 150W | Blackberry, Jack Herrer


Gość

Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH NA SWOIM GROWLOGU

Dane uprawy:

Rozmiar boksa: 45x50x120 cm.
Nasiona: 1x Blackberry FEM, 1x Jack Herrer FEM
Lampa: HPS 150W OSRAM NAV-T 4Y z odbłyśnikiem metalowym oraz szybą grubości 0,8 cm.
Wykorzystany materiał odbijający: folia mylarowa.
Doniczki: 2x12l podziurawione sowicie.
Ziemia: Canna Terra Professional 25l.
Wentylacja: 4 komputerowe wiatraczki - 2 zewnętrzne (wdmuchujący na dole i wydmuchujący u góry) i 2 wewnętrzne (z regulacją wysokości skierowane na szczyty roślin). Obie pary wiatraczków posiadają regulacje obrotów na zasilaczu.
Nawozy: na fazę wegetatywną Biohumus Extra, na kwitnienie Planton-K, na sam koniec Ripen.
Woda: Zwykła kranówka porządnie wygotowana i odstawiona na kilka dni.

Warunki w boksie:

Temperatura: 26-28 C przy lampie zawieszonej 20-25 cm od szczytów.
Wilgotność powietrza: 35% (40% przy wykorzystaniu napełnionego zbiornika z wodą z zanurzoną do środka szmatą kuchenną).

AKTUALNA SYTUACJA:

2 dzień od wyjścia szczytów z ziemi, sadzonki są w małych doniczkach torfowych zakopanych do ziemi w dużych doniczkach (po to żeby korzenie rozeszły się najpierw gęsto na boki a nie szły w dół) no i wilgotność powietrza jest niezbyt zadowalająca - nie mam pomysłu w jaki sposób by można ją jakoś znacząco zwiększyć? Może ktoś ma? Druga sprawa to lampa - aktualnie używam starej żarówki, która przeszła już z 3 uprawy (świeciła cały rok) i jej moc jest silnie wątpliwa. Zakupiłem zawczasu nową żarówkę OSRAM NAV-T SUPER 4Y i działała niestety do dnia rozpoczęcia uprawy kiedy z niewyjaśnionych przyczyn nie wystartowała - teraz czekam na rozpatrzenie reklamacji a do tego czasu planuję trzymać rośliny na fotoperiodzie 24/0 żeby je dobrze doświetlić - co o tym myślicie? Po trzecie chciałbym się zorientować może ktoś wie czy Biohumus, który stoi już w warunkach pokojowych około rok czasu będzie jeszcze zdatny do stosowania?




POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA I OCENIANIA MOJEJ UPRAWY

P.S. Dla wszystkich tych zawiedzionych tym, że poprzedniego grow loga porzuciłem i nie dałem zdjęć z finału uprawy chcę się usprawiedliwić tym, że chociaż plon z tych AK47 był duży to ich moc pozostawała wiele do życzenia - ciężko było się tym upalić a w dodatku skończyłem uprawę dzień przed wylotem do Anglii w celach zarobkowych i nie miałem czasu sfinalizować grow loga. Tak więc jeszcze raz sorry.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mniej więcej 3/4 dzień od wyjścia roślinek z ziemi:

29pxe9s.jpg

Jakoś strasznie się wyciągają mimo, że trzymam lampę 15-20 cm nad szczytami - czego to może być wina? Słabej żarówki?

I jak tak mówiliście, że lipne nawozy to prócz biohumusa na wega, który ma stosunek NPK (7:3:3) mam jeszcze nawóz uniwersalny firmy Compo (sztuczny) na którym jest napisane "uniwersalny roztwór nawozowy NPK 7-5-6 z dodatkiem mikroskładników pokarmowych dla lepszej ochrony przed chorobami". Co o nim myślicie - będzie lepszy?

EDIT: W tygodniu będzie cieńsza szyba i pod koniec tygodnia liczę na nową żarówkę z reklamacji :zjarany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

8 dzień od wyjścia roślinek z ziemi:

jacek:
6912bo.jpg

oauo8k.jpg

Sytuacja wygląda tak, że wydaje mi się że jakoś JH wolno rośnie... wprawdzie wrzuciłem go do ziemi z mniejszym kiełkiem i wyszedł z niej dzień później ale jednak różnica jest znaczna. Pomyślałem, że może roślinki dostawały za dużo wody w pierwszych dniach (lałem im centymetr/półtora na dnie szklanki raz dziennie) i dlatego wczoraj nie podlałem wcale i przez noc blackberry fest podrosła natomiast herrer jakoś nie bardzo... dlatego planuję dziś też nie podlać o ile liście jakoś nie będą się skarżyć - prawidłowo?

P.S. Jak widać na ostatnim zdjęciu - zakupiłem nową cieńszą szybę (0,5 cm) i zamontowałem ją bliżej żarówki w szynach zrobionych z odbłyśnika lampy dzięki czemu mogę niżej trzymać lampę no i odbłyśnik ma lepszy kształt (bo tam kolega kilka postów wyżej mnie opieprzył za niego )

P.S. 2. Nowa żarówka z reklamacji wciąż jeszcze nie przyszła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10(Jack Herrer)/11(Blueberry) dzień od wyjścia roślinek z ziemi :zmiazdzony::

Z lewej blacky a z prawej jacek:

24dprmq.jpg

2psp2kw.jpg

P.S. W boksie zamontowałem nowoczesny system nawadniania oparty na szmatach z pociętymi końcówkami zanurzonych do wody. Położyłem jeszcze od wewnętrznej strony odbłyśnika lampy folie mylarową i wydaje się być dużo więcej światła na roślinkach Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Potrenowałem trochę chociaż herrer miał na tyle mało rozkrzaczone szczyty, że nie szło ponaciągać ich w przeciwną co główny szczyt. Ale dałem teraz lampę na ponad 25 cm więc myślę że szczyty się ładnie wyklarują :zmiazdzony:

jh4l8i.jpg

A jeśli chodzi o kolor liści to chyba tylko przez flesza w aparacie bo normalnie pod żadnym kątem i światłem nie ma żółtego odcienia.

Mam natomiast pytanie dotyczące stosowania nawozu. Czy zacząć go podawać w 3 tygodniu wega Waszym zdaniem czy jakoś inaczej i użyć Biohumusa Extra który ma stosunek NPK (7-3-3) czy drugi który mam - uniwersalny firmy Compo (sztuczny) na którym jest napisane "uniwersalny roztwór nawozowy NPK 7-5-6 z dodatkiem mikroskładników pokarmowych dla lepszej ochrony przed chorobami". Co o tym myślicie? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wrzucam fotki: 21 (Jack Herrer)/22 (Blackberry) dzień uprawy.

Jack:

r2281s.jpg

Black:

2hydvfk.jpg

2yx55eg.jpg

Trening świetnie zadziałał na Blackberry natomiast Jacek jakoś na razie wolno się krzaczy i jest trochę opóźniony w stosunku do swojej siostry.... Zamierzam je teraz trochę przesuszyć i jak pokażą że chcą pić leje po 2l na łeb z pierwszą dawką Biohumusa. Zobaczycie następne zdjęcia to padniecie:P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Wrzucam fotki: 37 (Jack Herrer)/38 (Blackberry) dzień uprawy.
9 dzień kwitnienia...

jack:
o6n31e.jpg

obie razem:
jayhsk.jpg

160bqbp.jpg

Rośliny były ostatnio podlane sztucznym nawozem na wega 7:5:5 a wcześniej raz biohumusem. Jutro wyjeżdżam na tydzień i je zostawiam więc myślę czy dać jakiś nawóz trzeci raz z rzędu czy przepłukać - JAK MYŚLICIE? Dodam, że włoski żadne się jeszcze nie pokazały... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Wrzucam fotki: 45 dzień uprawy.
17 dzień kwitnienia...

Dzisiaj wróciłem na miejsce uprawy po ponad tygodniu i powiem, że sytuacje zastałem chujową :blink: Nie podlewane krzaczki u dołu zaczęły usychać, topy się już przewracały - strasznie to wyglądało. Poza tym tak mocno urosły i się wyciągnęły, że się tego nie spodziewałem, niektóre szczyty dotykały już szyby, która była i tak maksymalnie podniesiona. Zaaplikowałem roślinkom po 3 l wody na łeb z normalną dawką samego nawozu na kwitnienie (z wegiem koniec) oraz przeorganizowałem boksa podwyższając lampę do samej góry szafy :joint: Popatrzcie jak to wygląda i poradźcie mi co robić. Czy w tej fazie mam coś naginać czy jak? Krzaki są strasznie wyciągnięte.

jeszcze widok z boksa:
n3vtbr.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zamieszczam zdjęcia po tym pinchingu... jak dla mnie to strasznie lipnie to wygląda ale w sumie sam jestem sobie winny że się tak powyciągały... mogło być o wiele więcej szczytów ile tego zerwałem dzisiaj to masakra ^_^ Piszcie co myślicie...

f40fuo.jpg

9h5c47.jpg

zsn8m0.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+