Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Spis sprzętu, co dokupić i jakie donice - mazar :)DP


ppsw

Recommended Posts

ok panowie ciagle irytuje mnie sprawa czy lepiej walic w 11l i stawiac na np 15 panienek , czy w 8l i wiecej panienek , jak sie ma l/g chcialem upchac w 8l ale ze mam juz 9x 11l to zastanawiam sie czy nie dac panienka wiecej luzu;0

pozatym jak z tym sterownikiem temp = wilg , ktos cos poleci?

no i butla co2 z dozownikiem , dostane w sklepie akwarystycznym czy klepac allegro com hehe

ktos juz uprawial mazara? jakie sinformacje , wzkazowki? bo taiga z tego co wiem miala kiepski sort z dp , niewiem jak teraz bo niedawno kupilem wiec moze trafie na nowy sort.

chcialbym zebrac po 30 d0 50g z planta mazara , ofc gosciu z seedbanku zaraz twierdzil ze 70g pewne a 100 na planta powinno byc ale to juz fantazje .

Jako ze jestem maniakiem jakie zarowki do doswietlenia ewentuallnie polecicie , zastanawialem sie nad doswietleniem no ale z drugiej strony adjust dosc dobrze rozprowadza swiatlo i mysle czy to marnotradztwo nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"Dlaczego od razu do docelowych? a po co mam je potem przesadzac i stresowac " tu po czesci sam sobie odpowiedziales:) jak juz ktos pisal wczesniej 8 l starczy na automata wiec ja na Twoim miejscu wrzucalbym wiecej w te 8l skoro jak sam mowisz ze out raczej odpada. wraz z rozwojem wydarzen moze byc tak ze ktorej sie umrze albo stanie sie malym ulomkiem (czego oczywiscie nie zycze) i dlatego ja na Twoim miejscu wolalbym miec wiecej jak jest taka mozliwosc. a 8l spokojnie starczy.

co do doswietlania - na pewno nie pojdzie to na marne. "lepiej jak jest wiecej!" w przypadku swiatla akurat to sie sprawdza w 100%. bylebys temp trzymal a doswietlaj swietlowkami a barwie stymulujacej krzewienie. nie chce teraz sklamac mowiac ze to 2700 k bo nie pamietam sprawdz sobie na forum.

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

aha z tego co rozumiem o barwie niebieskiej bo hps takiej ma malo czyz nie/

apropo skomputeryzowania uprawy

''Jak chcesz zkomputeryzowac uprawe to idz w hydro w ziemi i tak musisz dawac nawozy recznie''

w hydro tez chyba automatyzacja podlewania nawozow odpada jak na moje..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

na Weg wez MH,co do wody to owszem powinienes dodawac ph- (down) zawsze wtedy kiedy twoje ph jest powyzej 6.8-7 tak aby uzyskac 5.8-6.5

Co do aero/hydro hmmm jesli chcesz cos fajnego to polecam Ci DWC/IWS ja gdzies w marcu-maju bede wlasnie na ten system przechodzil i oddejde od mej gleby

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+