Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Spis sprzętu, co dokupić i jakie donice - mazar :)DP


ppsw

Recommended Posts

Witam jako ze jestem nowy na forum i niedlugo ruszam z 1 indorem mam pare pytan:)

oto sprzet ktory posiadam.

dark Room 120 REV.2 (120x120x200)

Cyfrowy balast zasilający Lumatek 600W DIM

odblysnik The Orginal Wings 400W-600W+Spreader mały, <niby 1kg na 1.4m2he

Żarówka HPS-SL 600W Sunmaster DUAL

Ziemia kwiatowa Atami Janeco Light MIX 50L

Wentylator PK125 TEMP CONTROL 400m3/h

Programator czasowy cyfrowy

Miernik PH Subota SB50

ghe - ph+ i ph- 500ml hehe ph+ dali liter przez pomylke

Stymulator kwitnienia Canna Boost 1L

hessi power zyme

hessi phosphorus plus

hessi tnt complex

hessi root complex

hessi bloom complex

oraz 10 mlhesi super vit

do tego miernik temp + Wilgotnosci z mozliwoscia nastawienia alarmu - taki z castoramy za 59zeta

I 20x Automazar z dp oraz 5x taiga - gratis

wiec tak , jesli chodzi o miernik temp i ph to widzialem gdzies ze sa sterowniki , takie z 2 wejsciami pradowymi jeden na nawizacz powietrza i jeden na grzejnik , nastepnie ustawiamy klawiszami z sterownika kiedy ma wlaczac np nawilzacz - przy jakiej wartosci i kiedy wylaczac. < ktos moze jakis polecic?? z góry mowie ze niechodzi mi o zaden skomplikowany plc!

2 pytanie lepiej kupic butle co2 z dozownikiem - zaworem czy bawic sie w bimbrownik??

i 3 pytanie:)

na tego mazara jakie donice dac? kwadrotowe 8 nie beda za male?? chce nawalic jak najwiecej myslalem o 20 plantach pod ta 600w lampe .

Ps . jeszcze jedno , ma sens doswietlac tego hps'a z adjust wingiem np 2 swietluwkami reptli glo2?? maja chyba po 150w czy 200 albo jakimis innnymi zebny miec troche wiekszy plon, kupno 2 hpsa ze starterem odpada niestet7 ze wzgledu na brak tak duzej kasy., planuje miec 1g/1w ale róznie to bywa wiec mysle czy nie dowalic 2x 200w swietlowke tak co by pod 800g podejsc ze wrzutu. dzieki i pozdrawiam

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ziemia kwiatowa Atami Janeco Light MIX 50L hmmm szczerze Biobizz Light mix lub Seedlings mix od Canna jest lepszy.

Skoro lecisz z Hesi to czemu Canna Booster normalny a nie organiczny ? Przeciez cale Hesi jest organiczne.

1.Na weg 60-80% Wilgotnosci, Flo 40-60%

2. Nie wydawaj tyle hajsu skoro robisz to pierwszy raz ... teraz odpusc sobie co2.

3. 6.5(Minimum)-11L stykna jak 6.5L donice to wcisniesz tam te swoje 20plantow jak z 11L to 16plantow (mowie o twoich AFach OFC jak normalne odmiany to mniej tam wcisniesz )

No i sprawa ziomus wyglada tak ze nie masz doswiadczenia wiec na na twoim miejscu nie kalkulowal bym juz 1w=1g trzeba byc dobrym w tym co sie robi aby to osiagnac to ze sprzet fajny jest nawozy ok nie znaczy ze bedziesz w stanie wycisnac tyle co ja,lampa,diesel,bebook itd.. do tego potrzebne jest doswiadczenie. Zreszta robisz automaty ziomus wiec rewelki nie oczekuj. Z tymi Reptile Glo daruj sobie je. A doswietlanie swietlowkami no wiesz mozesz zawsze to jakis benefit dla plantow ale IMO powtarzam jeszcze raz zrob 1szy grow bez zbednego pie*******asie najpierw ogarnij temat uprawy potem bierz sie konkretnie za to... tez mam kolege co dopiero zaczol myslal ze sprzetem, nawozami, i moca lampy dorowna osiagami mi i co prawie o 100g miej wyrabia przy tym samym setupie co ja mialem i te same planty

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze dziekuje koledze powyzej ^ , jesli chodzi o hajs i sprzet ktory kompletuje to juz wylacznie moja sprawa. co do wilg i temp juz wiedzialem z tego co wiem co2 jakos 65xx kwestia popatrzenia na forum i ustawienia na zaoworach , w dzien ofc bo w nocy nie zazywaja.Jesli chodzi o kwestie nakladu finansowego to wylacznie moja sprawa, jesli mialo by nie zaszkodzic a pomoc roslina to czemu nie.

Butla co2 jakos chyba 2xx zl _ napelnianie pozniej co juz niejest drogie.

Zawory tez kupie za 250 x 300 zl

Zrazac powietrza musi byc zeby kontrolowac wilgotnosc. jesli mam ochote go wpierd... w je.... sterownik to tez juz raczej moja sprawa .

Wiec po kiego grzyba mi piszesz jakies wywody o tym zeby nie inwestowac jak musi to miec swoj cel.

Hmm mam 11l donice i myslalem czy nie lepiej walic 9 - 11 razy i pozwolic sie rozwijac korzeniom zanim cisnac w 9 czy 7 wiec o to mi chodzilo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To

'' tez mam kolege co dopiero zaczol myslal ze sprzetem, nawozami, i moca lampy dorowna osiagami mi i co prawie o 100g miej wyrabia przy tym samym setupie co ja mialem i te same planty ''

odp.)

idz z kolegom na jedna ku*** , zmierzcie kut*** miejcie podobne rozmiary. po wszystkim spytajcie z ktorym bylo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ppsw ok takie masz podejscie do sprawy to nie licz na duza pomoc ... ktos Ci dobrze radzi a ty swoje madrosci ... to na tym samym przykladzie powiem Ci tak ... idz do kurw"y z starym jebaka i z prawiczkiem i zapytaj jej sie z ktorym bylo lepiej ?

Ty mowisz zeby popatrzec po zaworach a nie wiem czy wiesz ale powinno byc odpowiednie stezenie co2 w boxie jesli pojedziesz za duzo a w przypadku 1,2 to bardzo prawdopodobne to zjebiesz, ja Ci w portfel nie zagladam chcesz to kupuj ale nie widze sensu kupowania czegos o czym sie jeszcze nie ma pojecia.

Hmm mam 11l donice i myslalem czy nie lepiej walic 9 - 11 razy i pozwolic sie rozwijac korzeniom zanim cisnac w 9 czy 7 wiec o to mi chodzilo

A doniczki dla AFow musza byc odrazu docelowe, a przeciez planujesz uprawiac AFy prawda ? I wlasnie przez to pytanie wnioskuje ze nie masz jeszcze podstawowego pojecia o uprawie, a ty chcesz co2 i sterowniki itp kupowac jak nie wiesz co sie 3ma kupy a co @@@@ zamiast tego Co2 calego to bym na twoim miejscu kupil sobie mierniki ph i ec, a o CO2 zaczol myslec jak zrozumiesz to i owo.

a tak BTW

Serio ziomus z takim tupetem i zachowaniem nie licz na pomoc, jak ty ludzi traktujesz, to tak ludzie beda Ciebie traktowac.Pamietaj ze my nie mamy obowiazku pomagac nikt nam za to nie placi wiec szacunku troszke nalezy sie choc by za to ze mozemy przekazac troszke swojej wiedzy, ktora jest bezcenna.

Ello

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakbys czytall to Bys widzial kolego ze mam miernik ph wtodatku i do wody - nawozy i do ziemi / miernik temp i wilg tez mam ...

pozatym nie ublizylem Ci tylko zwrocilem uwage ze widocznie mnie stac. , z góry posta masz nawet dziekuje koledze powyzej..

I robie to raz jeszcze bo uwazam to za stosowne , aczkolwiek zalezy mi na konkretnych sprawach jak w miare mozliwosci zkomputerysowac uprawe itp

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak chcesz zkomputeryzowac uprawe to idz w hydro w ziemi i tak musisz dawac nawozy recznie podlewac recznie a cala komputeryzacja to polega na podlaczeniu programatora czasowego i tyle, nie rozumiem kolego co dokladnie chcesz zrobic jak widac nie masz zielonego pojecia o uprawie a chcesz aby jakies mikrosterowniki zarzadzaly cala twa uprawa za Ciebie chcesz co2 chcesz to tamto a wielkie "G" Ci wyjdzie jak nie wiesz nawet jakie wartosci powinny byc ustawione, heh dobre co do miernika nie widze u ciebie w liscie miernika EC, ph owszem jest moj blad ale EC nie ma.

Sorki ale pozostawie twoj problem w twoich rekach. Twoja kasa, kup co chcesz , rozkrec wszystko na maxa i zapal tam spliffa.

Booom

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

przy glebie nie bedzie mu potrzebny EC metr.do tego zestawu dodalbym wiatrak mieszajacy do srodka.Ewentualnie filtr weglowy jesli uprawa ma byc tajna co przy 600w raczej odpada hehe.Jak chcesz koniecznie zainwestowac to kup sobie zarowke mh na poczatek uprawy zeby lepiej sie krzaczyly

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no dziekuje , wartosci znam ph wilg itp jak juz pisalem co do miernika ec tez mi sie wydaje ze jest zbedny do gleby a pierwsza uprawa bedzie ofc w glebie , hydro bym na bank nie opanowal.

Co do sterownikow to przecierz wiem ze wszystkiego nie opanuje a juz na pewno dawkowania nawozow . Jak mowilem chodzilo mi tylko o kontrole temp i wilgotnosci bo oswietlenie juz mam.

Jesli chodzi o went mieszajacy mam taki domowy co sie w kolko kreci , nastawiam na 3 i golimy hehehe

jesli chodzi o filtr to posiadam - sorki zapomnialem dopisac.

FILTR WĘGLOWY PROFFESIONAL fi125Xh400mm 360-460m3/h moze nazbyt wydajny ale jest.

jedyne co spierdolilem to chyba ten cana boost 1l no ale wazne ze jest,

Nie chcialem kolego urazic Cie w zaden sposob i doceniam Twa pomoc , poprostu jesli mam ochote cos kupic i zadaje pytanie czy znacie jakies Programtory to po co wyjezdzasz ze wspomnieniami Twej pierwszej uprawy?.

No aczkolwiek Dziekuje bardzo raz jeszcze.

Ps. miernik ec kupie dopiero do aero flo , przymierzam sie do kupna na 20 donic , na hempe jest modul 4x5 dla scislosci bo inny nie wejdzie w boksa. No ale jak juz mowilem aero wystartuje NAJWCZESNIEJ w przyszlym roku jak nabiore wprawy w glebie bo aktualnie moglo by sie to skonczyc tragedia moich Panienek .
Raz jescze spytam lepiej walic w mniejsze te af-y 7 litrow czy walic w 11? z tego co wiem mniejsze donice mniejszy plon a szkoda tez tracic nasionka...

Dlaczego od razu do docelowych? a po co mam je potem przesadzac i stresowac jak i tak mam 1 boksa 120x120x200 ? chocbym zaczol w 4 litrowych to i tak bym je potem musial przesadzic do wiekszych donic a co z tymi ktore by sie nie zmiesily? out raczej odpada.. hehe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+