Jump to content
thc-thc

centrummarihuany

Holendrzy chcą zakazu sprzedaży trawki turystom


m4t3k

Recommended Posts

Dutch to Ban Tourists from Buying PotHolenderski rząd oznajmił w środę, że chce zakazu sprzedaży cannabis turystom w coffee shopach, gdzie legalnie sprzedaje się haszysz, w ramach realizacji planu walki z używaniem narkotyków.

Holandia ma jedną z najbardziej liberalnych polityk wobec miękkich narkotyków w Europie a jej coffee shopy są popularną atrakcją turystyczną, zwłaszcza w Amsterdamie oraz miastach granicznych niedaleko Belgii i Niemiec.

Ale niektóre z miast przy granicy z Belgią przyhamowały narkoturystykę, a holenderski minister sprawiedliwości i bezpieczeństwa potwierdził w środę walkę na większą skalę po wrześniowej zgodzie koalicji na działania zmierzające w kierunku zakazu.

Rząd, który został uformowany w ostatnim miesiącu, zgodził się na ograniczenie sprzedaży cannabis mieszkańcom Holandii aby zahamować przestępczość związaną z produkcją i sprzedażą.

"Żadnych atrakcji turystycznych, to się nam nie podoba." powiedział w środę minister Ivo Opstelten.

"Istotą problemu jest przestępczość i niepokoje powiązane ze sprzedażą. Musimy wrócić do stanu, dla którego zostało to stworzone: lokalnego używania przez tych, którym się to podoba."

Amsterdam ze swoimi 223 coffee shopami już zamyka niektóre w red light district aby opanować aktywność przestępczą w okolicy i analizuje rządową propozycję.

"Dzisiejsze praktyki są dla nas punktem wyjścia. Mamy działający system coffee shopów, chociaż nie jest on idealny" mówi rozmówca z Amsterdamu.

Rządowe plany zakazu dla turystów, po którym tylko legitymujący się mieszkańcy mogliby kupować haszysz, jeszcze nie został formalnie wprowadzony ani nie ustalono żadnych ram czasowych dla jego wprowadzenia.

Posiadanie do 5 gramów cannabis bądź haszyszu jest dozwolone w Holandii, ale produkcja na dużą skalę oraz przewóz są zabronione.

Niektóre z miast granicznych takie jak Maastricht i Terneuzen już ograniczyły sprzedaż marihuany obcokrajowcom aby zmniejszyć przestępczość i korki uliczne.

Adwokat generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości oznajmił w lipcu, że Maastricht ma prawo odmówić obcokrajowcom wejścia do ich coffee shopów, dając wsparcie rządowi holenderskiemu dla krajowego zakazu.

źródło: MSNBC


Kolejny cios dla liberalnego holenderskiego prawa wobec zioła?AMSTERDAM - Nowy konserwatywny rząd planuje zmusić krajowe coffee shopy do stania się klubami tylko dla członków - ruch, który skutecznie uniemożliwiłby obcokrajowcom kupowanie zioła.

Mimo że marihuana jest nielegalna w Holandii, jej sprzedaż jest dozwolona w wyznaczonych kafejkach, a policja nie aresztuje nikogo za posiadanie małych ilości.

Minister sprawiedliwości Ivo Opstelten mówi, że w przyszłości tylko obywatele Holandii będą mogli kupować cannabis.

Właściciele sklepów mówią, że pomysł jest niewykonalny. Miasto Amsterdam, które może potencjalnie stracić dużą atrakcję turystyczną, rozważa konsekwencje pomysłu.

Rzecznik ministra powiedział w czwartek, że szczegóły planu są niepewne i że minister złoży formalną propozycję w następnym roku.

źródło: The Washington Post

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje że ta ustawa nie wejdzie w życie.. Pod koniec czerwca wyjeżdżam tam do roboty, a jak nie będę mógł kupić palenia "legalnie" to się chyba wkur... :unsure:

:peace:

Link to comment
Share on other sites

Taa, pewnie i tak nie przejdzie ten pomysl.Zreszta nawet jesli, to co to za problem Myslicie, ze Oni sie beda przejmowali zakazami i ograniczeniami?Teraz tez w coffiku moga sprzedac tylko pewna ilosc, nie pamietam czy jest to trzy czy piec gram.A jest jakis problem z kupieniem wiekszej ilosci?Kilkudziesieciu gram?Nie Wiec nie ma co sie stresowac.Nawet tam, gdzie juz sa ograniczenia, leja na to, sadzac po komentarzu m4tka
"Niektóre z miast granicznych takie jak Maastricht i Terneuzen już ograniczyły sprzedaż marihuany obcokrajowcom aby zmniejszyć przestępczość i korki uliczne."

:peace:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+