Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Substral "burza kwiatów" NPK 10/30/20


Bebook

Recommended Posts

Gość lajcik1234

witam, kupiłem "substral burze kwiatów" tylko ze w granulacie.Wie ktos jak to dawkowac?

 

to ze jest na opakowani podane jak stosowac to wiem, tylko jak to się ma w stosunku do automatów 4 tygodniowych? dac to 60g na 10 l ziemi?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nawóz osmocote ma to do siebie, że jest to nawóz, który uwalnia się z granulek/kapsułem przez jakiś czas.

Także w 4 tygodniu to już tego nie widze.

Jak nie masz innego wyjścia, to wsyp ze 20 g do butelki z wodą, poczekaj aż się rozpuści i podlej. Nie gwarantuje efektu. Nigdy nie stosowałem osmocote jako nawozu (co najwyżej kupowałem ziemie osmocote). ale raczej preferuje płynne nawozy.

wydaje mi się, że musisz dojść do tego metodą prób i błędów (oby jak najmniej błędów). zacznij od tych 10-20g na litr i podlej

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ten ma inny skład niż tamta burza. I przez to że jest w granulacie to sie uwalnia dłużej, pozatym za dużo azotu w porównaniu do foisforu. Możesz to tak jak lampa napisał rozpuścić w wodzie to wtedy je bedzie wchłaniał lepiej ale dawki nie znam tamta burze sie dawało 1g na 1 litr wody...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...
Gość krecik-san

Elo, trochę to ma za dużo azotu i za mało fosforu jak na flo.
Ja mam takie, używam obu i polecam:

Substral Magiczna Siła Burza Kwiatów w proszku NPK 10-30-20 i
Substral Pelargonie Burza Kwiatów w płynie NPK 4-5-6

Razem z tymi nawozami używam też Canna Terra Flores, bo akurat mam, ale uważam, że sam Substral dałby radę. Ma dobre proporcje NPK na okres kwitnienia i resztę potrzebnych mikroelementów. Wiadomo, że lepsze są nawozy Hesi, Canna, itd., ale do ekonomicznego mikroboxa na kilka roślinek ta Burza wystarczy

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wypowiadam sie tylko o tych co testowałem, z tych jakis niby lepszych tylko canna miałem ale jakośc była taka sama jak biohuma a testowałem dwa narzaz wiec mam porownanie i nie widzialem roznicy. Ale kazdy powie ze cana to srednia polka wiec dobrze nauczajac sie operowac nawet tymi tanimi mozna osiagnac zadowalajace rezultaty. Z tym ze biohum to sie leje jak wode wiec opłacalnosc tez jest marna.

Z tanich uzywałem bardzo duzo nawozow, od pk, florovitów, burzy kwiatow, wszystkich mineralnych azotanow w formie granulatu bardzo stężonych, po wszystko co naturalne od kup kurzych, krowich, konskich, gołębich, komposty z pokrzyw i inne wynalazki

I nie bulwersuj sie tylko zwrocilem Ci uwage ze pierdoły gadasz co do szkodliwosci, co do smaku to powiedzialem ze masz racje ze sa inne. Ale czy duzo gorsze? Niektorzy wrecz gadaja ze po mineralnych jest słabsza duzo moc mimo ze masa wieksza ja tam czegos takiego nie zauwazylem.

Jak dla mnie burza kwiatow sypka do pelargonii najlepszym nawozem tanim na flo. Skład ma taki jak Peters professional 10,30,20 i inne bardzo profesjonalne nawozy, starcza na długo i sam sprawdziłem przyswajalnosc bo tym glownie sie roznia tanie nawozy od drogich...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niektorzy wrecz gadaja ze po mineralnych jest słabsza duzo moc mimo ze masa wieksza ja tam czegos takiego nie zauwazylem.

A ja to właśnie zauważyłem że jednak jest też różnica co do mocy palenia, po organicznych nawozach głowa nie boli ale są takie efekty jeżeli przedawkuje się mineralne nawozy z tak dużą zawartością potasu i fosforu.

Jak dla mnie burza kwiatow sypka do pelargonii najlepszym nawozem tanim na flo. Skład ma taki jak Peters professional 10,30,20 i inne bardzo profesjonalne nawozy, starcza na długo i sam sprawdziłem przyswajalnosc bo tym glownie sie roznia tanie nawozy od drogich.

A jak dla mnie to nawóz do pelargonii i innych kwiatów balkonowych i do tego powinien być używany... poza tym "Burza Kwiatów zawiera odpowiednio dobrany skład potasu i fosforu wspomagający tworzenie się pąków i przedłużający kwitnienie roślin balkonowych" nawet w opisie tego nawozu jest mowa o tym że przedłuża kwitnienie to tym bardziej nie powinien być używany na MJ.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bol głowy to jedynie zauwazyłem to był związany z genetyką, ruderalisy tak mają niektóre

Zwłaszcza te je***e automaty. Nie nadaje sie to do całodziennego kopcenia...

A co do wydłużonego kwitnienia to przeciez czysta reklama, jak chcesz sprzedac nawoz do kwiatkow to chyba jasne ze kazdy powie ze dzieki nniemu dłuzej sie nimi bedziesz cieszyl zanim padną, to tak jak z badaniem opinii publicznej przez partie przed wyborami by ustalic program wyborczy

Zadne dłuzsze kwitniecie nie ma tu miejsca. Nawoz bardzo ładnie uzupełnia i na in i na out zwłaszcza niedobor fosforu, testowane nie tylko przezemnie ale tez innych outowych wyjadaczy. Niczym tego zlikwidowac nie mogli i burza zajebiscie pomogła.

Jak ktos nie ma kaski na nawozy lepszego taniego nie znajdzie a szukałem naprawde duzo, na flo ciezko naturką uzupełnic wszystko wiec jak najbardziej sie to nadaje. jak ktos ma kaske to itak wezmie hesi albo inne wynalazki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak ktos nie ma kaski na nawozy lepszego taniego nie znajdzie a szukałem naprawde duzo, na flo ciezko naturką uzupełnic wszystko wiec jak najbardziej sie to nadaje. jak ktos ma kaske to itak wezmie hesi albo inne wynalazki

Przykładowo BioBizz nie jest aż tak drogi, organicznymi nawozami i odżywkami spokojnie można dostarczyć wszystkie składniki które są potrzebne do prawidłowego rozwoju rośliny. Hesi nie używam jest mineralny i przede wszystkim psuje smak palenia nie tylko ja mam taką opinie o tych nawozach.

 

Zresztą rozróżnianie smaku palenia po rodzaju nawozu to już skłonności koneserskie IMHO ;]

Jedni to mają a inni NIE

potrafię rozróżnić jakie nawozy były używane na prostym przykładzie idziesz kupujesz WW z coffika i od growera producent nasiona ten sam nawozy inne a różnica w smaku jest wyczuwalna od razu, wiadomo też że trzeba zrobić odpowiedni proces itd. by palenie miało odpowiedni smak ale nawozy też bardzo na to wpływają.

Tu jest taki mały przykład oni używają nawozów organicznych i później ludzie to palą nie zastanawialiście się dlaczego ? bo jest na to prosta odpowiedź na którą musicie sobie sami odpowiedźieć

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+