Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Czemu przyjmujecie rastafarianizm?


muminek

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie, każdy ma prawo wierzyć w to co chce i nie powinno się tego krytykować..
Też byłem katolikiem, to mimo nacisku rodziców jak byłem młody, jednak już po bierzmowaniu przestałem chodzić do kościoła i wogóle w cokolwiek wierzyć.. a teraz? coraz bardziej się przekonuje co do rastafari.. to poprostu trzeba zrozumieć, nie chodzi już o jaranie marihuany.. to jest taka jakby pasja, spokoj.. ostatnio naprawdę zaczynam to rozumieć to mi daje takie poczucie radości i wogóle :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"Zawsze byłem rasta, ale na początku nie wiedziałem o tym. To jest trudno wytłumaczyć jak to jest ale tak jest bo przychodzi taki moment, że wiesz kim jesteś... " Bob Marley

Wiec do czego tu sie przekonywac ja nigdy nie czulem sie katolikiem .. to ze chodzilem do kosciola nic nie znaczylo nigdy mnie tam nie ciagnelo i zawsze czulem cos innego .. np.zawsze czulem ze powtarzanie tych samych regolek jest glupie..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie , ale 99% społeczeństwa uzna że jesteś jakiś nienormalny bo uznajesz rastafari. Te je**bane moherowe berety wydają całą rente żeby sobie księża ją przywłaszczyli, a one nie mają na chleb.. TO JEST CHORE Moim zdaniem nie obrażając innych, kościół jest pewnego rodzaju iluzją za którą idą prawie wszyscy.. to że mówią w kościele to samo w kółko, i wogóle. Gdyby nagle 50% przestało chodzić do kościoła i powstały by jakieś hipotezy, to katolicyzm by upadł! a czemu? bo jeden patrzy na drugiego.. no jak ten idzie to i ja muszę. Ludzi z powołania do katolicyzmu jest naprawde mało, a to jednak nie o to chodzi. Trzeba jednak to zrozumieć..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiem, że dla młodego człowieka - tym bardziej palącego - rasta jest bardziej cool niż katolicyzm. Ale, nie bądźmy tacy pop kulturowi.

Rastamani, nazywający się sami często „braćmi Rasta”, wierzą, iż cesarz Haile Selassie I jest prawdziwym mesjaszem, który poprowadzi wszystkie ludy Afryki, a także w „eksportowej” wersji tej religii wszystkich rozproszonych po świecie ludzi, którzy czują się duchowo związani z Afryką, do Ziemi Obiecanej, w której nie będzie już rasizmu i niesprawiedliwości.

Jak widać rasta to to samo co katolicyzm. Jeśli komuś pomaga w życiu to spoko, ale myślę, że stać was na więcej niż przyjmowanie czyjejś religii. I nie róbmy z Boba Marleya idola. On pewnie był spoko, ale to zwykły koleś.

Marleyy, myślisz że kościoł to iluzja, a rastafarianizm nie? ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z tego co mi wiadomo (choć moge się mylić) to religia rasta jest bardzo podobna do religi chrześcijańskiej, zdaje sie ze uznaja oni biblie bądź jakies wybrane fragmenty, nie jestem pewnien. Oczywiście ze kazdy ma prawio wierzyć w co chce i jeżeli naprawde czuje w sobie jakies powołanie do rastafari to jaknajbardziej jest to pozytywne. Ja mówiąc o pozerach mam na myśli tych którzy nie do końca rozumieją całą religie rastafari a mimo to uwazają sie za jej wyznawców bo to cool itd. inna sprawa jeśli to pomaga w życiu i uduchawia człowieka. to jest spoko :zbakany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

drin 123.. Oni sa Chrzescijaninami tak jak ja i duzo z nas nie sa poprostu Katolikami . Katolicyzm to odlam Chrzescijanstwa.. a Rastafari to filozofia zycia , droga zycia :D

Edit: Podobno kazdy pochodzi z Afryki.. Kazdy tez podobno nosil dready.. Wiec dready oznaczaja miedzy innymi "powrot do korzeni"

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+