Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Czemu przyjmujecie rastafarianizm?


muminek

Recommended Posts

Ja czuje sie rasta i nie wiaze tego jakos silnie z marihuana. Rasta to ten ktory uznaje JCM Haile Selassie I za Zwyciezkiego Lwa Judy, ktory byl jedynym godnym otworzyc pieczecie. A ile ta osoba pali to jej sprawa raczej. Rastafari jest calym zyciem, tu jest i religia i inne rzeczy. Ale ogolem wiara w Jah jest podstawa drogi, i nie cytujcie mi Boba ze Rasta jest religia bo potem Bob sam mowil tu o religii, proponuje sie dowiedziec o Rastafari z zrodel innych niz wikipedia. Mysle ze problem lezy w tym ze w PL niewielu bialych rozumie jaki to styl zycia i jaka wiara.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ze swojej strony to nie chcę nikogo obrazić ale religia typu rasta to zwykła sekta i nic więcej.

Krytykujecie katolicyzm ale kto z was był ostatnio w kościele? A jak nawet ktoś był to posłuchał tego co tam mówią?

Nie jestem żaden wielki chrześcijanin czy coś bo też mam dużo na sumieniu aż wstyd się do niektórych rzeczy przyznać.

Jednak uważam, że jak palę MJ to od razu nie muszę być rasta i ooo Jah jest wielki itp. Ja tam się nie wstydzę tego, że wierzę i że chodzę do kościoła.

Nie rozumiem dlaczego to dla ludzi jest hańbą? Powinniśmy być dumni, że możemy stanąć przed prawdziwym Bogiem w którego wierzą nasi rodzice, dziadkowie.

Nie mam zamiaru nikogo nawracać czy coś ale może warto się zastanowić czy wiara, spowiedź i uczestnictwo we mszy przeszkadza w codziennym życiu czy nawet paleniu?

Niby rastafarianie to spokój, otwarcie się na ludzi. Ale w ogóle rozmawialiście z kimś kto od urodzenia praktykuje tę religię czy te dane pochodzą jedynie z wikipedii?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to ze palisz nie ma nic do tego czy jestes rasta. mozesz byc rasta i nie palic mowilem wiec przestancie pisac w ten sposob. ja w kosciele nie bylem od dawna i nie mam zamiaru tam isc bo wlasnie elementy sekty widze w kosciele katolickim... Jak np wywieszanie nazwisk tych ktorzy nie zaplacili na koledzie, co dzieje sie w malych miastach. to sekty wymuszaja od swoich wyznawcow pieniadze. instytucje uwazam za babilon ogromny, ale rozni sa ksieza i rozni sa wyznawcy i to szanuje. Ten temat nie powinien byc tutaj bo Rastafari to nie jest czesc thcologii. Jak interesuje was jakie sa wierzenia rasta to poszukajcie na innym zrodle niz wikipedia, i zobaczycie tez uzasadnienia, to bedziecie wiedzieli o czym piszecie. Jak nie to nie piszcie. Jedna Milosc, Selassie I

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ze swojej strony to nie chcę nikogo obrazić ale religia typu rasta to zwykła sekta i nic więcej.

Nie chcę nikogo obrażać, ale obrażę. :rolleyes:

Nie rozumiem dlaczego to dla ludzi jest hańbą? Powinniśmy być dumni, że możemy stanąć przed prawdziwym Bogiem w którego wierzą nasi rodzice, dziadkowie.

Religia wynika z wiary, nie tradycji bądź kultury.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie chcę nikogo obrażać, ale obrażę. :rolleyes:

Religia wynika z wiary, nie tradycji bądź kultury.

Dużo tym do rozmowy nie wniosłeś. Obrażać mogę tak jak i niektórzy tutaj obrażają moją religię (chociaż nie mam tego na celu).

A tradycja i kultura to coś czego brakuje w dzisiejszych czasach więc może warto i tym się kierować.

Na przyszłość postaraj się nie łapać mnie za słówka, bo bardzo tego nie lubię a Tobie to w niczym nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Akurat w sprawach wyznaniowych nie widzę zasadności w kierowaniu się uwarunkowaniami kulturowymi, chociaż jestem za szanowaniem tradycji.

Inna sprawa że większość tradycji jest u nas związana z narodowym wyznaniem, ale to chyba nie ma dużego znaczenia, tradycja to tradycja. :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przeczytałem tylko tak między wierszami ,bo wszystkiego nie chce mi się czytać. Ja myślę,że w życiu trzeba być dobrym człowiekiem dla innych i dla samego siebie , jeśli Bóg istnieje myślę że będzie brał pod uwagę to jak postępowaliśmy w swoim ziemskim zyciu , nie to czy chodziliśmy do kościoła i ile dawaliśmy na tacę. Pzdr. Narazie nie chce mi się więcej produkować ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Yo

Odnośnie Rastafari.. Nie wielu jest ludzi pojmujących tą drogę w dzisiejszym świecie. Sam od urodzenia byłem Ewangelikiem Reformowanym (odłam chrześcijaństwa), i nie od urodzenia, lecz po własnych przemyśleniach uważam, że Kościół Katolicki jest instytucją najbardziej skażoną Babilonem. Co poniektórzy, praktykujący wyznanie rzymskokatolickie, mogą się poczuć urażeni tym, co napisałem, ale nie chodzi o wyznanie, lecz o kościół jako instytucję, a to jest duża różnica. Wystarczy zerknąć - wpływ Watykanu, księży, ogólnie duchownych w Polsce na sytuacje polityczne, pogrzeby za pieniądze, wykupowanie mszy za zmarłą osobę (to akurat wydaje mi się dziwne, ponieważ w Piśmie Świętym nie ma nic, o czymś takim jak czyśćcu, a tym bardziej wpływie człowieka na wolę Jah), celibat nałożony na księży (wersja Pisma Świętego, której używa Kościół Katolicki ma dołączone księgi, w których napisane jest, że księża powinni żyć w czystości, zaś w Starym Testamencie napisane jest, że każdy powinien się rozmnażać, a tym bardziej duchowni, tzn. łącznicy między Jah a ludźmi). Dużo jest ludzi, którzy powiadają "Ja jestem Rasta, wierzę w Jah", a przy wspólnej rozkminie o sprawach politycznych i Piśmie Świętym, mówi "Przestań pie*dolić bo psujesz banię". "Żeby palić marihuanę nie musisz być rasta, a będąc rasta nie musisz palić marihuany" - to cytat ze zbiorowej rozkminy, która odbyła się w sobotę. Ziele służy do ułatwienia współistnienia z Jah i innymi ludźmi, rozmyślania nad różnymi tematami, a nie dla fajnego uczucia i gówniarskich wycieczek i wkręcania sobie, że jesteś zamknięty w słoiku.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - gdyby KK nie miał wpływu na politykę w Polsce, marihuana byłaby już dawno legalna. Wg mnie KK chce zablokować możliwość rozwoju innych odłamów chrześcijaństwa (tak.. Rasta jest właśnie odłamem!).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+