Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Kosztorys najtańszej i najdroższej uprawy


MocherowyBeret

Recommended Posts

Witam wszystkich growerów z nudów postanowiłem zrobić kosztorys najtańszej i najdroższej uprawy, ponieważ często padają pytania "ile wyniesie mnie ta uprawa ?", "za ile są nawozy i jakie są najlepsze z tych tanich ?" itp. Więc mam nadzieje że ta lektura pomoże początkującym growerom z niewielkim funduszem i z dość pokaźnym. Do uprawy potrzebne są pestki, nawozy, ziemia, kubeczki lub małe doniczki dla sadzonek

Tania

Pestki

- 5 nasion (regular) roślin z autoflow 35 zł

Nawozy

- Plankton K oraz biohumus 8 zł

Ziemia i kubeczki

- Ziemia uniwersalna pH 5,5-6,5 50l, 5 kubeczków 10,5 zł

Razem: 53,5 zł

Droga

Pestki

- 5 nasion (femi) roślin z autoflow 180 zł - 225 zł

Nawozy

- zestaw nawozów od GHE + ripen 100 zł

Ziemia i kubeczki

- Ziemia kwiatowa canna terra professional 25l, 5 kubeczków 37,1 zł

Razem: 317,1 zł - 362,1 zł

*podane cenny są wzięte ze stron znanych sklepów zajmujących się dystrybucja tych produktów

Nie wiem czy komuś będzie to pomocne ale mam nadzieje że tak i unikniemy na forum często powtarzających się pytań.

Pozdrawiam MoherowyBeret biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja dodam weersje super tania(efekty nie odstaja od duzo drozszych upraw), a mianowicie:

PESTKI: xx szt. pestek z OP za cene 7zł ew. jakies f2 do 5zl/szt.

NAWOZY: cos za free lub wlasnej produkcji (kompost, gnojoweczka, popiol, kurzak itp)

ZIEMIA: ze spota/spod pokrzyw itp

KUBECZKI: po jogurcie/smietanie/kefirze...

KOSZTY: przesylka za paczke OP lub niecale 30zl za kilka szt. nasion drugiego pokolenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 8 miesięcy temu...

nasiona - z poprzednich upraw, od kumpli: 0,-

ziemia - z pola, z pod pokrzyw, etc: 0,-

nawozy - krowie placki, kompost: 0,-

doniczki, kubki - :) 0;-

energia - słońce: 0,-

koszt: 0 PLN

sam miałem takie początki i nie mogłem narzekać na jakość i ilość palenia. zresztą, jak już ktoś napisał, palenie nie jest gorsze niż z kosztownej uprawy. nie oznacza to jednak, że nic nie wydaję na dodatkowe rzeczy i że nie warto. naturalnie dokupuję nasiona nowych odmian, nawozy, ziemię odpowiednią i sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+