Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wymowa odmian. Rozkmina.


IwannaGrow

Recommended Posts

byndza ma razje bez znakow fonetycznych to to wiekszego sensu nie ma . przykladowy LR moze miec to R na koncu jak i nie i z pewnoscia ostatnia samogloska to nie A a tak zane "schwa" czyli "delikatne" E. co wiecej, wymowa zalezy tez od tego czy ma byc to z akcentem brytujskich, amerykanskim, jamajskim itp.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym dał 'Ryda'.

tak sie mowi na jamajce, autetyczne i potwierdzone. tylko ze nie na ta konkretnie odmiane tylko na samochody :D takze ta odmiane jezeli wogole ja znaja to pewnie tez by w ten desen wymawiali. podobno na jamajce ciezko jest sie dogadac nawet jezeli b. dobrze znasz angielski a to ze wzgledu na specyficzny rodzaj j. angielskiego na tej pieknej wyspie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym dał 'Ryda'.

tak sie mowi na jamajce, autetyczne i potwierdzone. tylko ze nie na ta konkretnie odmiane tylko na samochody :D takze ta odmiane jezeli wogole ja znaja to pewnie tez by w ten desen wymawiali. podobno na jamajce ciezko jest sie dogadac nawet jezeli b. dobrze znasz angielski a to ze wzgledu na specyficzny rodzaj j. angielskiego na tej pieknej wyspie

zalezy gdzie na jamajce, jesli znasz naprawde dobrze angielski to np. w urzedzie dogadasz sie ale juz z ziomkiem z jakims slamsow nie da rady. a wynika to z tego , ze obok jamajskiego angielskiego gadaja tez tam w jamajskim kreolu a to juz nie jest angielski w ogole, ma wiele cech z angielskiego ale tez i z hiszpanskiego, francuskiego, irlandzkiego itd. swoja droga gramatyka jest o niebo latwiejsza do nauczenia niz angielska, w sporym stopniu tez ja przypomina

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+