Skocz do zawartości
thc-thc

grower

RIPEN - GHE


Gość Byndzek

Recommended Posts

Gość Byndzek

WSZYSTKO O RIPENIE

Na wstęp kilka informacji ogólnych, które można znaleźć na etykiecie:

Warto też napomknąć o obwieszczeniu na etykiecie odnośnie ew. krystalizacji roztworu 

Kilka słów własnych...

Osobiście Ripenu nie stosowałem (butelkę kupiłem 'na wszelki wypadek' jak ruszę może kiedyś z jakąś uprawą :]), aczkolwiek mam kilku znajomych, co z Ripenem się dobrze znają :wink:.
Roślina po zaaplikowaniu go w ostatnich dniach kwitnienia zaczyna przyspieszać swój metabolizm i przetwarza ile tylko się da toksyn w sobie w niegroźne i neutralne względem biologicznym i chemicznym związki, co poprawia jakość ziela :trawka:. Kumple mówią, że widać znaczne różnice u roślin, którym podano Ripen, a którym nie. Te, które dostały takowy prezencik błyskawicznie kończą dojrzewać, nabrzmiewają im topki, no i zapach strasznie się poprawia. W smaku po ususzeniu też są o niebo lepsze od innych.
Jak się go powinno lać? Na etykiecie znajdujemy informacje 'Przez ostatnie 10 dni kwitnienia podlewać Ripen z wodą o regulowanym pH (między 5,5-6,5)'. Co do tego pH, to nie jest to konieczne, ale może być przydatne. Ogólnie kumple podlewali Ripenem dwa razy w cyklu 14 dniowym 'Ripen-woda-Ripen-woda'. Zamiast wody na końcu można zrobić flushing, chociaż nie jest to konieczne, bo Ripen sam w sobie jest już detoksykatorem, jednak nic nie zaszkodzi :wink: (osobiście polecam do tego flusha kupić wodę demineralizowaną/destylowaną, bo więcej związków się w niej rozpuszcza)

To by było na tyle, uzupełniajcie ten temat swoimi spostrzeżeniami i informacjami jeśli tylko możecie ;)!

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+