Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

GHE Flora Bloom

revol19

Recommended Posts

Hej

Ja miałem cały zestaw GHE Flora, dla wody twardej. Główna zaleta to bardzo duża wydajność, wadą jest bardzo wysokie stężenie soli w tych nawozach. Bardzo łatwo wytrącają się jako zbity osad. Przez takie wysokie bardzo łatwo przenawozić roślinkę. Jeżeli używać Flora Bloom to tylko w komplecie z innymi z tej serii, zawartość jest tak ustawiona,że przy posiadaniu trzech składników możemy uzyskać odpowiednie proporcje.

Do sadzonek i klonów używałem połowy zalecanego stężenia z tabelki. Dodatkowo używałem ukorzeniacza Clonex. Nie zauważyłem różnicy w czasie ukorzeniania z nawozami.

Działanie nawozów porównałbym do Hesi. Topki rosną spore,ale są bardzo luźne w strukturze, nie wiem czy to przypadek, ale w innych hodowlach bez tych nawozów były mniejsze topki ale zbite i żywiczne.

Największą wadą tych nawozów jest psucie smaku. Bardzo trudno je wypłukać. Najlepiej robić to raz na tydzień, a nawozić nie dłużej niż do 6 tygodnia kwitnienia. Teraz używam BioSevia z GHE, BioHummusa i BioMagix z GHE, taki zestaw daje lepsze efekty, lepszy smak i jest łatwiejszy w dozowaniu.

Guest marco86

stosowałem na flo z plantonem K +ripen i myślę że lepsze wyniki miałem dajac sam substral "Burza kwiatów" czyli NPK 10/30/20. W obu przypadkach oczywiscie biohumus na weg i potem na flo na zmiane z nawozami na flo. Ogólnie nawóż jak nawóz:)

No ale nie krytykuje bo to mogło zalezec od wielu czynnikow feno itd...

ale czy ktoś konkretnie używał tego Blooma bo nie ma azotu a polecany jest na sadzonki i na flo

Jest polecany, ale jako jeden z trzech składników. Sam w sobie jest bardziej na flo, ale producent twierdzi,że Bloom zawiera coś na rodzaj boostera systemu korzeniowego. Ja jak pisałem, używałem tego przy sadzonkach i nie zauważyłem różnicy. Możesz go z czymś wymieszać i policzyć proporcje aby dodać azotu, ale to trudne, bo bardzo łatwo wytrącić osad soli, najlepiej mieć 3 części zestawu. Wtedy jest to pełnowartościowe. Jak masz kupować samą Florę Bloom, to lepiej sobie odpuść.

Lepiej kup sobie One Part na kwitnienie lub BioSevia, dodaj biohummusa za 4 zł na weg i będzie ok.

zostosuje go jak moje planty będą kwitnąc i to w proporcjach max 3ml na 10l wody nie chce ryzykować bo posiadam inne na flo ;]

To ja bym sobie odpuscił, weź lepiej coś bardziej kompleksowego, ta seria GHE jest dobra na out lub do hydroponiki.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+