Skocz do zawartości
thc-thc

grower

GHE Flora Bloom


revol19

Recommended Posts

Hej

Ja miałem cały zestaw GHE Flora, dla wody twardej. Główna zaleta to bardzo duża wydajność, wadą jest bardzo wysokie stężenie soli w tych nawozach. Bardzo łatwo wytrącają się jako zbity osad. Przez takie wysokie bardzo łatwo przenawozić roślinkę. Jeżeli używać Flora Bloom to tylko w komplecie z innymi z tej serii, zawartość jest tak ustawiona,że przy posiadaniu trzech składników możemy uzyskać odpowiednie proporcje.

Do sadzonek i klonów używałem połowy zalecanego stężenia z tabelki. Dodatkowo używałem ukorzeniacza Clonex. Nie zauważyłem różnicy w czasie ukorzeniania z nawozami.

Działanie nawozów porównałbym do Hesi. Topki rosną spore,ale są bardzo luźne w strukturze, nie wiem czy to przypadek, ale w innych hodowlach bez tych nawozów były mniejsze topki ale zbite i żywiczne.

Największą wadą tych nawozów jest psucie smaku. Bardzo trudno je wypłukać. Najlepiej robić to raz na tydzień, a nawozić nie dłużej niż do 6 tygodnia kwitnienia. Teraz używam BioSevia z GHE, BioHummusa i BioMagix z GHE, taki zestaw daje lepsze efekty, lepszy smak i jest łatwiejszy w dozowaniu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

stosowałem na flo z plantonem K +ripen i myślę że lepsze wyniki miałem dajac sam substral "Burza kwiatów" czyli NPK 10/30/20. W obu przypadkach oczywiscie biohumus na weg i potem na flo na zmiane z nawozami na flo. Ogólnie nawóż jak nawóz:)

No ale nie krytykuje bo to mogło zalezec od wielu czynnikow feno itd...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ale czy ktoś konkretnie używał tego Blooma bo nie ma azotu a polecany jest na sadzonki i na flo

Jest polecany, ale jako jeden z trzech składników. Sam w sobie jest bardziej na flo, ale producent twierdzi,że Bloom zawiera coś na rodzaj boostera systemu korzeniowego. Ja jak pisałem, używałem tego przy sadzonkach i nie zauważyłem różnicy. Możesz go z czymś wymieszać i policzyć proporcje aby dodać azotu, ale to trudne, bo bardzo łatwo wytrącić osad soli, najlepiej mieć 3 części zestawu. Wtedy jest to pełnowartościowe. Jak masz kupować samą Florę Bloom, to lepiej sobie odpuść.

Lepiej kup sobie One Part na kwitnienie lub BioSevia, dodaj biohummusa za 4 zł na weg i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+