Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Ktora partia za legalizacja konopi ?


cometa

Recommended Posts

ja tam głosuje na UPR choć i tak to absurd bo oni UE nie lubią, więc nie wiem po co się tam pchają :x ale głosując na innych mój głos się zmarnuje więc wybieram mniejsze zło :)

a tak dla ciekawostki wkleję ankietę z polishtrackera (stan na tą chwilę)

Na kandydata jakiej partii będziesz głosowal 7 czerwca?

Platforma Obywatelska 32% (1 369)

WALCZEM Z SYSTEMEM ODDAJE PUSTY GŁOS! 25% (1 060)

Nie głosuję z przekonania 9% (401)

Nie głosuję bo nie mam czasu 7% (284)

Unia Polityki Realnej 6% (272)

Nie głosuję bo nie wychodzę z domu 5% (210)

Prawo i Sprawiedliwość 5% (201)

Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy 4% (169)

Jestem za młody by głosować 2% (76)

Samoobrona 1% (62)

Libertas 1% (59)

Porozumienie dla Przyszłości - Centrolewica 1% (31)

Prawica Rzeczpospolitej 1% (22)

Polskie Stronnictwo Ludowe 0% (21)

Polska Partia Pracy 0% (14)

jak by nie patrzeć upr daje calkiem rade

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pasiak, podchodzac tak do tego, to nigdy sie nic nie zmieni. Glosuje sie na kogos o zbieznych pogladach, a nie na kogos kto ma szanse wygrac. Poza tym, teraz to raczej chodzi o to, zeby sie dostali do do sejmu(rowniez eurosejmu) nawet jedna osoba.

waldi, dobry zart

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

taaaa i dzieciaki kupują heroine w sklepiku szkolnym???? wiem że wyolbrzymiam, ale nie da się wszystkiego zalegalizować. Teoretycznie się da, ale w praktyce, nie licz na to że ktos sie odważy. Bo przez pare lat po takim zabiegu byłby najzwyklejszy chaos..

Fakt mafia znika, ale pojawiają się całe zastępy browniarzy.... Jakby wszystko było wolno, to wiesz co by się działa na świecie???

Nie można zalegalizować narkotyków, nie wprowadzając na ich sprzedaż koncesji. No jak to sobie wyobrażasz??? piszesz że nie ma zakazów, czyli idąc do kiosku możesz kupić heroinke, kokaine i co tylko chcesz???

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

lampa, wlasnie dzieki takim osoba jak ty upr nie ma realnych szans w wyborach (pomysl co dopiero o nich musi myslec zwykly kowalski) ale i tak oddam na nich swoj glos, dlatego, ze sa najblizej naszego celu. program upr jest wybitnie kontrowersyjny ale to nie znaczy ze nie przemyslany. zachecam do obejrzenia wykladow tematycznych J. Korwina Mikke, ktorych mase mozesz znalezc na yt.

Osobiscie uwazam JKM za wyjatkowo inteligentnego czlowieka, tylko narod jeszcze nie dorosl do jego pogladow.

sld mialo swoje '5minut' i tu chyba nie trzeba komentowac inaczej niz :zrzut: :zrzut:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ludzie są za tępi na taką partię jak UPR.Kiedyś dyskutowałem z pewną osobą na temat powszechnego dostępu do broni.Ja byłem za a mój rozmówca przeciw.Jakie argumenty poszły ze strony mojego rozmówcy? "Przecież wszyscy na ulicy zaczną się zabijać ,byle kłótnia i jeden odpali drugiego!".Oczywiście zbiłem ten argument mówiąc że przecież tyle osób nosi przy sobie noże i jakoś nie zabijają się przy najbliższej okazji.

No ale co oczywiście nie dotarło bo niektórym nie da się pewnych rzeczy przetłumaczyć choćbyś wytoczył 1000 argumentów a druga osoba nic na to nie odp bo nie wiedziałaby co to dalej będzie upierać się przy swoim.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

lampa, wlasnie dzieki takim osoba jak ty upr nie ma realnych szans w wyborach (pomysl co dopiero o nich musi myslec zwykly kowalski)
Zgadzam się z tym co musi myśleć zwykły kowalski. Nie oszukujmy się, z resztą sam stwierdziłeś że naród nie jest wystarczająco dojrzały żeby zrozumieć. Ja jestem za wolnościa, ale skoro naród jest niedojrzały (nikt mi nie wmówi że nie jest, bo jednak zdecydowana wiekszość polaków jednak jest jakby troche do tyłu za całym światem) to pomyśl co by się stało jakby taki statystyczny kowalski mógł zrobić wszystko... Faktycznie byłaby to naturalna selekcja słabych jednostek, ale trwałoby to dłuuugo, a przez ten czas w kraju byłaby totalna samowolka.

Chłopaki ja nie twierdze, że upr jest do dupy, A Korwina Mikke sobie cenie, bo ma olej w głowie. Stwierdziłem tylko, ze pieprzą głupoty- obietnice, zamiary itp. z których i tak się nie wywiążą. I tego jestem pewien. Ale fakt faktem większość ich przekonań jest ok, ale ich realizacja w polsce jest nierealna.. o to mi chodzi, nie mam zamiary na nich psioczyć....

a teraz to dzieciaki latwiej moga kupic trawe/amfe ogolem nielegalne rzeczy, czy alkohol? Teraz nikt nie ma nad tym kontroli
A jak każdy będzie mógł sprzedaważ wszystko, to będzie nad tym kontrola??? Teraz jak dzieciak chce kupić np. kokaine, to ma pare barier do przejścia,

1. kasa, bo drugi nie są tanie, po całkowitej legalizacji, jak to ktoś napisał były by w cenie aspiryny, czyli dzieciak zamiast puszki coli, mógły sobie kupić torbe koksu.

2. żeby kupić narkotyk, dzieciak musi znać dilera, albo kogoś kto zna dilera- wiadomo zawsze można wszystko załatwić, ale jest utrudnione. po legalizacji, wystarczy poprosić lumpa pod sklepem.

Dlatego nie jestem za pełną legalizacją wszystkiego.

Co do dostępu do broni:

Kiedyś byłem za powszechnym dostępem. Do czasu jak pojechałem do kumpla do stanów. Kolega jest psem w nowym jorku. Popowiadał mi co tam się czasami dzieje. Ogólnie, zbyt łatwy dostęp do broni nie jest dobrym wyjściem. Za dużo jest poparańców, którzy zbyt łatwo wyjeli by broń. Musiałbyś liczyć się z tym, że jak nadepniesz komuś na odcisk, to zamiast tradycyjnego wpierdo lu, dostałbys kulke w kolano (akurat wyolbrzymiłem). tak więc jestem za złagodzeniem kryterii które polak musi spelnić żeby dostać pozwolenie na broń, ale nie jestem za całkowitą wolnością w tej kwestii.

Wczoraj o tym pisalem, do 86 roku, w polsce nie bylo zadnej ustawy narkotykowej, a jakos co drugi nie cpal brauna i nikt nie napadal ludzi ze strzykawka.

Tak samo przed 86 rokiem, było mniej napadów itp. a jak już chcieli cie okraść, to co najwyżej by cie poturbowali, dzisiaj często kończy się to inaczej... Są tacy, co dla zabawy cos rozwalą, albo kogoś potłuką... co by zrobili dla zabawy jakby mieli broń???

Podsumowując,loris, dobrze napisal, że naród polski nie jest jeszcze na tyle dojrzały, żeby to zrozumieć, a skoro nie potrafi tego zrozumieć, to tym bardziej nie będzie umiał tego wykorzystać we właściwym celu. Nie twierdze że takie uwolnienie wszystkiego jest złe, bo nie jest (niby dlaczego ktos ma mi czegoś bronić), ale polacy niestety nie są jakoś super oświeconym narodem... i tu cały problem. Po prostu w polsce na takie zmiany jest zdecydowanie za wcześnie.

No i jedyny mój zarzut do UPR, to to że nawt jakby zdobyli większość w sejmie, to 99% tych wolności nie zobaczyłaby światła dziennego. Bo takie zmian w polsce są nierealne. Nie podoba mi się także ich eurosceptycyzm... akurat ja jestem jak najbardziej za integracją europejską..., oraz ich przywiązanie do kościoła, co prawda chcą rozdzielności kościoła od władz świeckich (co akurat gorąco popieram), ale po wysłuchaniu wypowiedzi kilku osób z UPR, moge się spodziewać, że tak się do końca nie stanie.

Oczywiście zbiłem ten argument mówiąc że przecież tyle osób nosi przy sobie noże i jakoś nie zabijają się przy najbliższej okazji.
Oczywiście że się nie zabijają, a wiesz dlaczego??? bo z reguły tacy co z kosą w kieszeni czują sie bezpieczniej, czują się mega mocni, ale tylko w grupie. Wiesz zespołowo poobijać kogoś to niezła frajda. Ale w pojedynke to najczęsciej straszne pierdoły. Żeby kogos pchnąć nożem potrzebny jest kontakt fizyczny, którego taki koleszka woli unikać (o ile nie jest z kolegami), bo myśli: kurde a jak on mi ten nóż zabierze i to ja go bede miał wbity w udo???? wole nie ryzykować..... A broń palna... staje 10m przez ofiarą, celuje i strzela. to wiele ułatwia. Nie twierdzę oczywiście że tak jest zawsze, ale takich kozaków mocnych w grupie spotkałem juz naprawde wielu. jak jest sam, to c**a straszna.

Tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Parlament Europejski to zdecydowanie nie jest odpowiednie miejsce dla UPR. Generalnie uważam, że UPR to niezrównoważone klowny, które po prostu jak już skończą się możliwości rotacji władzy zrobią nam tutaj totalne średniowiecze. Totalitaryzm, króla i gilotyne na rynku z "programową chłostą". Nie zrozumcie mnie źle, ja bardzo lubię słuchać JKM, cenię go za książkę z której nauczyłem się grać w brydża, uważam, że facet jest szalenie inteligentny, ale jego poglądy no cóż. Cały dowcip polega na tym, że jak jest się konserwatywnym prawicowcem, to z założenia nie jest się liberałem, to jakiś dziwny twór. Na domiar wszystkiego pójście z Wielkim Romanem na wybory parlamentarne były dla mnie zwykłym dziwkarstwem i desperacją. Tak się po prostu nie robi.

Nie ma partii w polsce, na której można polegać w kwestii depenalizacji lub chociażby zmiany art 62 dopóki nie pozbędziemy się z jednej strony odpadów solidarności które jakby na to nie patrzeć reprezentują poglądy prawicowe lub "centro-liberalne" (dla nieświadomych coś takiego w ogóle nie istnieje), oraz odpadów komunizmu czyli ponoć polską lewicę, która miała szanse się zmienić i odrodzić pod władzą Olejniczaka, niestety to mineło i jesteśmy dalej w tej samej dupie. SDPL? Demokraci? nikłe szanse w kolejnych wyborach, może za 2 kadencje?

Obstawiam, że sytuacja zmieni się maksymalnie za 10 lat, minimalnie za 6, koniec tej i 4 lata następnej kadencji. Na bank nie wcześniej.

pozdrawiam i sorry za OT,

p.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+