Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wentylacja- zrób to sam!


Gość Byndzek

Recommended Posts

buduje taka o to wentylacje.

i mam pytanie zwiazane z tym typem polaczenia. Czy jezeli ustawie napiecie na 6 vat to do kazdego wiatraka bedzie dochodzil 6 czy 2 V :?:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obawiam sie ze 2 V bo dzis pod zasilacz podlaczalem najpierw jeden wiatrak i chodzil na dobrych obrotach ,a gdy dolozylem drugi to obydwa slabiej dzialaly

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość dumb_bitch
Obawiam sie ze 2 V bo dzis pod zasilacz podlaczalem najpierw jeden wiatrak i chodzil na dobrych obrotach ,a gdy dolozylem drugi to obydwa slabiej dzialaly

Nie wprowadzaj ludzi w blad :evil:

Zalezy czy podlaczysz rownolegle czy szeregowo albo rownolegle-szeregowo :idea:

Wiem jak poszczegolne powinny wygladac bo w kazdym przypadku natezenie i moc sie inaczej rozklada. Ale dokladnie to niczego nie opisze, wazne ze w jednym mozna uzyskac napiecie powiedzmy 12 na wszystkie trzy a w drugim 12 podzielone na trzy.

:trawka: Niech ktos ambitny z fizyki to wszystko rozjasni :idea: :trawka:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wg mnie rysunek przedstawia polaczenie rownolegle, wiec na kazdy przypadnie po 6V.

Szerogowo by bylo (chyba) gdyby kable od zasilacza poszly do 1 wiatraczka, a pozniej od 1 do 2 i od 2 do 3.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Juz sprawdzilem wszystko takie polaczenie jak wyzej wymaga przynajmniej 3vV na wiatrak tak wiec by chodzily 3 to potrzeba 9V. Natomiast moj sposob polaczenia daje 3V na wiatrak nawet gdy ustawie zasilacz na 3V. tak jest to optymalne :D

Street skad wziales prawa autorskie i pozwolenie na edycje i zamieszczenie schematu :?: :D :buch:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

buduje taka o to wentylacje.

i mam pytanie zwiazane z tym typem polaczenia. Czy jezeli ustawie napiecie na 6 vat to do kazdego wiatraka bedzie dochodzil 6 czy 2 V :?:

To jest polaczenie rownolegle, kazdy wiatrak bedzie dzialal na 6V.

 

napiecie na 6 vat

"Wat" to jednostka mocy i pisze sie przez "W", napiecie wyraza sie w Woltach - "V".

 

Ja sie zastanawiam nad czyms takim:

Co o tym myslicie ?

To tez jest polaczenie rownolegle.

 

Juz sprawdzilem wszystko takie polaczenie jak wyzej wymaga przynajmniej 3vV na wiatrak tak wiec by chodzily 3 to potrzeba 9V. Natomiast moj sposob polaczenia daje 3V na wiatrak nawet gdy ustawie zasilacz na 3V. tak jest to optymalne :D

Glupoty :evil:

Przy polaczeniu rownoleglym na kazdym wiatraku odlozylo ci sie po 3V,

widze ze Twoje wiatraki zmienily prawa fizyki - kozak!

To jest polaczenie szeregowe.

Tak sie zastanawiam, czemu kombinujecie z polaczeniami tych wiatrakow :? ,

zamiast podpiac je rownolegle do zasilacza 12V, przeciez wiatraki z kompow sa na 12V :roll:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
Gość Inczuczuna
bardzo fajny post tylko hmmm skad ja mam wzioc wiatraczek od kompa?:P(moj bez niego chyba dlugo nie pociagnie i jak ja wtedy wejde naforum:P?:>)> jeszcze jedno ile watt ma taki wiatraczek od kompa? :ganja:

ja bylem na zlolmowisku, lezalo tak chyba z 50 starych kompow, za free sobie powykrecalem 20 wiatraczkow : D : D :D

[ Dodano: 2007-06-30, 11:25 ]

Tak sie zastanawiam, czemu kombinujecie z polaczeniami tych wiatrakow ,

zamiast podpiac je rownolegle do zasilacza 12V, przeciez wiatraki z kompow sa na 12V

dlatego ze pod 12v za gloosno chodza ;/

[ Dodano: 2007-06-30, 11:28 ]

zastanawiam sie nad podlaczeniem 3 wiatraczkow szeregowo pod kostke 12V, wtedy beda chodzic pod napieciem 3v, cz wogole beda mialy jakas wydajnosc... chodzi o to zeby sie krecily nie za wolno ale tez nie za szybko bo wtedy halasuja za bardzo... ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość Inczuczuna

hah wcale nie, wlasnie podlaczylem pod 3v szeregowo i dzialaly tylko ze prawie nie bylo przewiewu ;p podlaczylem rownolegle pod zasilacz 6v i jest spoko... nie warcza jak popierdzielone i nie ma huraganu w boxie ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

siemanko
w kfesti elektryki jestem totalnym noobem
dlatego tez chcial bym aby ktos kto siedzi w temacie przytakna lub tez nie jezeli sie myle
czy ta opcja wypali

mam zasilacz
input 230V~50Hz 80mA
output 12V~ 500mA 6VA
i chce do niego podlaczyc 3 wentylatorki 12V/0.9A


czy ten zasilacz wystarczy na 3 wentylatorki
czy musze kupic jakis inny zasilacz lub 3 zasilacze?
zalezy mi naj najwiekszej wydajnosci tych wentylatorkow
dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+