Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wentylacja- zrób to sam!


Gość Byndzek

Recommended Posts

kicken, po pierwsze do takiego boxu to Ci dwa wystarczą.... Po drugie oczywiscie, ze istnieje mozliwosc podpeicia kilku wentylatorow do kostki (po to wlasnie ta kostka jest). Reszta poytan dla mnie jest zbedna, wystarczy uzyc opcji szukaj ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • Replies 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja mam takie pytanko... Lepiej żeby mocniejszy (większe napięcie) wiatraczek wdmuchiwał czy wydmuchiwał? Dwa wiatraczki, dwa zasilacze 7,5V i 5V.

Wdmuchiwanie zwiększa temperaturę, wydmuchiwanie zmniejsza, tak?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość Byndzek

Pumba, obydwa zmniejszają temperaturę, pomyśl :wink:. Daj ten mocniejszy na wyciąg, a słabszy na wciąg, bo nawet jeśli ten słabszy nie będzie wyrabiał z wtłaczaniem do środka świeżego powietrze względem tego mocniejszego u góry, to i tak ciśnienie zrobi swoje i mu dopomoże :wink:

witus2000, prawdopodobnie daje ona prąd stały, aczkolwiek obojętnie też powinno pasować, jak nie dasz za dużego napięcia w stosunku do sprzętu, to nic się nie stanie nawet jak źle podłączysz najpierw (po prostu nie będzie się kręcić jak źle to zrobisz i wtedy będzie wiadomo, że trzeba odwrotnie :])

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Witam rolników. :)
Od razu mówię, że elektryk ze mnie mierny :roll: Więc pyanie ultra noobskie.
Btw widzialem juz temat o podlaczeniu wentylatora ale mi nie pomogl.

Mam ładowarke i wentylator.

Tylko teraz jak to podłączyć?

Ładowarka ma kolory czerwony i taki ciemno-zółty, podchodzący pod brązowy. Wentylator ma 3 kolorki jak widać. Pytanie do was który kabelek do którego, żeby nie było boom. :razz:

:peace:

EDIT
Dzięki, już śmiga śmiało :D czerwony do czerwonego a ten ciemno żółty do czarnego. Pozostaje mi tylko dokupić 2gi wentylator. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pytanie do was który kabelek do którego, żeby nie było boom.

Przy takim napięciu o boom nie musisz się martwić ;p możesz kombinować ile wlezie, podłączać każdy do każdego i na różne sposoby. Jak byłem mały to lubiłem rozkręcać zabawki i bawić się w konstruowanie przeróżnych rzeczy z silniczków i lampek :joint: i nigdy mi się nic nie stało :joint: Przypomniałem sobie teraz, że skonstruowałem kiedyś lutownice z zepsutej żarówki :joint: może czas powrócić do starych czasów i wykorzystać to w budowie Vapourizera? :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

A ja mam pytanie co do regulacji obrotów wiatraka, otóż mam dwa wiatraczki 8x8, no i pojawia sie problem, bo mam zasilacz 4.7v który jest niestety za słaby a drugi 12v i ten z kolei jest za mocny, no i pojawia sie pytania czy mozna kupić ewentualnie moze zrobic jakis regulator zeby obniżyć napięcie tego 12v no i ważne są koszty ażeby nie bylo to wiecej niż okolo 10zł bo niestety juz całą kasę wtopilem boxa. pomocy...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+