dominado Opublikowano 22 Lutego Opublikowano 22 Lutego siemanko Wszystkim no wiec postawowilem cos wychodowac ale ...... jak to mowia w zyciu tez musi bys pod górke , postaram sie wam przedstawic co i jak moze doradzicie boks o wymiarach 120 x120 x2000 rodzaje roslinek 🙂 z kazdego po 2 .... moce lammp no i moje malenstwa 😞 1 Cytuj
ElElDee Opublikowano 22 Lutego Opublikowano 22 Lutego (edytowane) Siemano, po ile ml wody je podlales, wygladaja na przelane? Lampy nie są za słabe jak na taką powierzchnie?(chodzi mi o kwitnienie) Na forum jest masa doświadczonych growerów, więc Ci pomogą, ale na moje amatorskie oko to dostaly za duzo wody. Temperatura powinna być na poziomie 26 - 30 stopni w dzień w aktualnej fazie wzrostu - z tego co pisali koledzy pod moją fotorelacją. Powodzenia. Edytowane 22 Lutego przez ElElDee pytanie o moc lamp Cytuj
Rysiu Opublikowano 22 Lutego Opublikowano 22 Lutego Zdecydowanie za mało mocy na taką powierzchnię. I za wysoko te lampy. A tak w ogóle to mało informacji. Jakie problemy konkretnie? Który dzień? 1 1 Cytuj
Eolenis Opublikowano 22 Lutego Opublikowano 22 Lutego Na moje oko tez przelane. Ale jak tutaj kolega Rysiu powiedział musisz wiecej danych podać . 1 Cytuj
Eolenis Opublikowano 22 Lutego Opublikowano 22 Lutego Ogolnie tez troche dużo na taki namiot. Chyba ze bedziesz selekcjonował. Ale 8 to nadal sporo. Fotoperoidy czy automaty? 1 Cytuj
PonuryKlekot Opublikowano 25 Lutego Opublikowano 25 Lutego @dominado panie kochany. Masz tylko 200W na 1,44m2 boksa. To drastycznie za mało! Zadałem sobie troszkę trudu i poszukałem na stronach producentów Twoich lamp ile w sumie masz lumenów. Mars ma ich 11465, a Philizon około 8000, co daje Ci raptem 19,5 tysia, co do boksów 60x60 byłoby spoko. Natomiast na Twoją powierzchnię optimum to nieco ponad 72000. Widzę, że korzystasz z Marsa. Optimum drogi kolego to Mars Hydro FC-E4800 480W. Producent deklaruje 82k lumenów i powierzchnię do uprawy 120x120 więc miałbyś jeszcze zapas mocy. Bo o ile w fazie wzrostu jako tako by to poszło, zaznaczając maksymalne obniżenie tych lamp do roślin, tak w fazie budowania kwiatów nie masz szansy na wyciągniecie z tych panien nawet 30% potencjału. Poza tym roślinki bardzo Ci oklapły - sugeruję przelanie tak jak koledzy wcześniej. Za mało danych nam podałeś. Jakie nawozy, ile lałeś już do nich, jaki sprzęt poza lampami i boksem. Jaka linia - mineralna, czy bio? 20 stopni w fazie sadzonek może być dla nich za mało. Marzną Ci. Jaki wyciąg? Przy takiej kubaturze, aby wymieniać w miarę efektywnie powietrze w namiocie potrzebujesz czegoś porządnego, co będzie Ci wywiewać minimum 250-300m3/h. W przeciwnym razie udusisz je i zaprosisz plechę do kwiatów. Czekamy na więcej danych. 1 2 Cytuj
Wesoły Ogród Aliena Opublikowano 25 Lutego Opublikowano 25 Lutego Dokładnie tak jak napisał kumpel wyżej i wyglądają na orzekane i do tego już robią się jasne chyba że to od lampy takt się wydaje ale wątpię. Po zdieciach wygląda to na blokadę i problem z palikem korzeniowym i nie wiem czy nie zacznie ci to gnić. Który to jest dzień? Jaka ziemia? Jakie nawozy? Po ile je podlewasz? I temperatura musi być koniecznie wyższa bo to na nocleg nawet za mało. Temperatura optymalna dla siewek to między 26° a 30° a w nocy najlepiej jak by nie spadała poniżej 23° ale tak do 21° nie jest źle. Po prostu przy takiej temperaturze one praktycznie zwolniły do minimum metabolizm i do tego nie mogą odpowiednio przeprowadzić fotosyntezy i nie mają paliwa żeby rosnąć 😬😅 1 Cytuj
Bestia_86 Opublikowano 26 Lutego Opublikowano 26 Lutego Poniżej masz link do strony, na której wpiszesz wymiary boxa, a kalkulator wyliczy Ci zapotrzebowanie na watty oraz lumeny 😊 /admin - link z plikami śledzącymi, w Google znajdziesz taki kalkulator/ 1 Cytuj
Bestia_86 Opublikowano 26 Lutego Opublikowano 26 Lutego Dopóki nie zmienisz bądź nie dołożysz oświetlenia, daj jej 30-40 cm od roślin. Ledy ich nie przypalą.. I zapamiętaj na przyszłość "START JEST NAJWAŻNIEJSZY" od niego zależy jak roślina się rozwinie i jaki końcowy efekt uzyskasz.. Szkoda że się nie odezwałeś przed rozpoczęciem uprawy bo na start jako początkujący, popełniasz najważniejsze błędy które są niewybaczalne 🫣🙆 Dołóż światła, choćby żarówki LED. Zobacz w luźnych tematach temat mojego projektu boxu, same żarówki bo mam porównywalnie powierzchniowo box.. Działaj i pytaj na bieżąco, po to jesteśmy! 🤝 1 2 Cytuj
ZielonyTabaluga Opublikowano 27 Lutego Opublikowano 27 Lutego Same żarówki led, aby tylko podnieść ilość lumenów mija się z celem, potrzebne jest pełne spectrum, zarowki led mają znikoma ilość umol/J, to samo tyczy się PPFD. Żeby nie było, oczywiście na żarówkach da się coś wyhodować, ale będą to luźne, małe, miękkie topki. Trzeba zainwestować raz a konkretnie w sprzęt, a szybko się zwróci. Żarówki led nie dadzą wam penetracji liści, więc popcorn doprowadzi was do szaleństwa. Cytuj
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.