Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ustawienia wentylatorów i wiatraków w boxie. Jak długo i kiedy?


Recommended Posts

Wiatraki z oscylacja po miesiącu, dwóch mi padają i to te lepsze Np secret jardin, dlatego 3 nieruchome wstawiłem. Dobra a  wentylatory? co jaki czas włączać wlot i wylot? I na jak długo? 
wczesniej ze swoim prowizorycznym ustawieniem tylko bez wlotu miałem całkiem fajny wynik z 3 automatow. A teraz chciałem doprecyzowac ta wentylacje wg podpowiedzi starszych kolegów 😇

Edytowane przez CzeslawNiemen
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zapomniałem dodać istotnej sprawy. Box jest w bardzo ciepłym miejscu, w południe w tym pomieszczeniu jest nawet 40 stopni (wiadomo tylko w gorącym miesiącu), dlatego zamontowałem wlot, żeby wpuszczał chłodniejsze świeże powietrze z zewnątrz. A rośliny nie będą się „kisić” bez świeżego powiewu? Myslalem, ze zawsze powinien być wlot świeżego

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra nie zrozumielismy sie chyba. Wiem, ze przez nieszczelności w namiocie, zamku itd zasysa sam. Ja mowie o dostępie świeżego powietrza bo nie mam go w pomieszczeniu w którym jest box. Rozumiesz? Jak zasysa to ten gorący i nie wietrzony gnój. Dlatego teraz mam wlot ale nie z pomieszczenia gdzie jest box tylko aluminiowa rura aż na zewnątrz żeby było świeże powietrze. 
Od lutego do maja osiągnąłem wynik 230g suchego z 3 automatów przy swoich prowizorycznych ustawieniach wg tego co coś tam wyczytałem. Teraz chciałem to doprecyzowac. 
Czytam tez często na reddicie, doświadczenia innych growerow i tam np odpisali całkiem inaczej niż tutaj. A mianowicie, żeby wszystkie wiatraki chodziły 24 (wiatraki, nie wlot / wylot) + wstawić portable AC. Aż tak chyba nie będę już kombinował bo tak jak mowie w nie całe 4 miechy zrobiłem świetny jak dla mnie wynik.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rura może być doprowadzona z zewnątrz. Jak nie będzie innych otworów w namiocie, to wyciągowy będzie zasysał przez rurę. No chyba, że są takie nieszczelności w boxie, że większość powietrza będzie przez nie zasysał a przez rurę tylko kilka czy kilkanaście procent, to można dać na rurze jakiś nawiewny. A klima przenośna po co? Do chłodzenia czy osuszania?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kurde nie pomyślałem w ogóle o tym, żeby dac sama rurę, niepotrzebnie kupiłem w takim razie wiatrak na wlot. Masz racje, ze będzie z automatu wciągać świeże wyrzucając stare powietrze. Dobrym przykładem tego byl fakt, jak wszystko było pozamykane i włączał się wylot to box się „zasysał” do środka jakby go ktoś próżniowo chciał spakować 🤓 dzięki Ricardo 
Tak, z ta klimą wydaje mi się, ze chodziło raczej o zbicie temperatury 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+