Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Dziwnie wyglądające liście - Czy to na pewno ta roślinka?


rommedahl

Recommended Posts

Cześć, od razu powiem, że jestem "świeży" w tych sprawach. Jakiś czas temu zasadziłem 3 ziarenka od znajomego i cóż wyrosła tylko ta oto roślinka reszta ani śladu, tylko martwi mnie, czemu nie rosną jej liście wiatrakowe? Może to taka odmiana, że dopiero po czasie wyrosną? Za mało miejsca? Czy może to jakieś drzewo mi rośnie 🤣? Roślinka ma około 3 tygodnie, pnie się w górę, na górze i po bokach są oznaki małych pąków jak na zdj. ale czy to nie za wcześnie? W tym tygodniu zacząłem nawozić, ograniczyłem się do 2x w tygodniu po 3/4 dni przerw, zraszając liście, łodygę i troszkę ziemie, do ziemi dosypałem zmielone skorupki po jajcach, żeby troszkę wzbogacić w wapno. Teraz pytanie do wyjadaczy, może ktoś pomóc jakoś doradzić? Obawiam się, że całe moje zaangażowanie i serce oddane pójdzie na marne. Dodam jeszcze, że roślinka korzysta z naturalnego światła słonecznego, do zdjęcia przysłoniłem okno żeby było bardziej wyraźne ;).

281103762_1012550899465427_1322249982075996430_n.jpg

281219620_1147246606054656_1332800131373023685_n.jpg

281346318_1163518591151082_1192343044376929328_n.jpg

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O kurde, za przeproszeniem, niezłe dziwadło. Czy to na pewno konopka? Jeśli tak to nieźle ją zmutowało... Na moje to wystartuj z czymś nowym a to zostaw jako ciekawostkę. Musisz trzymać się odpowiednich warunków (pH, wilgotność, temperatura), poczytaj. Jeśli nasiona były źle przetrzymywane to też mogło na nie wpłynąć. Podaj więcej info, co to za pestki, czym karmisz, ziemia, ile słońca dostaje...

Edytowane przez Rother
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Właśnie też się zastanawiam czy to rośnie MJ, czy jakiś inny "chwast?" ogólnie nasionka dostałem od kumpla ze zbiorów, zapewne z hermy które trzymałem jakiś czas w ciemnym miejscu w plastikowym woreczku (w granicach 4/5 miesięcy). Względem pH nie mam jak za bardzo kontrolować, nie mam takiego urządzenia które mogłoby mi wskazać poziom, ale nie leję wodą prosto z kranu. Względem wilgotności myślę, że jest ok mam nawilżacz powietrza który działa przez 12h dziennie, nawozy biohumusa 7,0 pH rozcieńczam z wodą w butelce ze spryskiwaczem (500ml pojemności dolewam 1,5 kieliszka nawozu czyli 75ml nawozu), ziemia uniwersalna 5,8-7.0 pH co też może być powodem złego rozwijania się, światło słoneczne +/- odkąd wschodzi słońce, akurat tak się dobrze składa, że oświetla mi przez 10/11h w ciągu dnia. Temperatura pokojowa 23-24 stopnie w pokoju, podczas cieplejszych dni staram się chować roślinkę za firanką, żeby nie była też wystawiona na bezpośredni gorąc, tak myślę że na parapecie w granicach 28 stopni. Ogólnie to z czystej ciekawości posadziłem, czy coś z tego wyrośnie no i wyrosło, ale co? 😂 Ogólnie ciekawię mnie tę pąki jak dalej się rozwiną, wrzucę kolejne foto za tydzień 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie musisz jej chować, nic jej nie będzie, konopie rosną w gorących strefach klimatycznych, półpustynnych środowiskach itp  Z racji, że już kwitnie to dawaj jej coś z fosforem i potasem.

Edit: zapodaj jakieś fotki. To będzie najlepsze pół wbicia z krzaka pod słońcem. Są pewnie tacy co by to odkupili dla tych stealthowych genów.

Edit2: To może być duckfoot któremu małą ilością światła wystartowałeś kwitnienie od razu. Musisz zapodac jej czegoś na kwitnienie, na początku małą dawkę, i obserwować

😂

Edytowane przez Rother
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+