Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Brązowe i blade plamy na liściach marihuany


tbi4

Recommended Posts

Hej,
znalazłem podobny problem w tym poście:

Lecz nie będąc jeszcze doświadczonym Growerem (bo dopiero drugi raz sadzę Panny), nie mogę zdiagnozować co jest powodem pojawiania się ziemnych, brązowych plam na liściach. Widzę, że ten stan postępuje w dwóch roślinach z trzech. (Obie panny są w doniczkach plastikowych) Panna w doniczce z filcu ma się lepiej.

Oczywiście dodaje swoje zdjęcia i proszę o pomoc, was.

Info o hodowli:

  • Nasiono:  Fast Jack Afghan niby 50/ (sativa / indica )
  • Growbox: szer 55cm, wys 120cm, głębokość 70cm, z specjalnego tworzywa co ma odbijać 99% światła (samoróbka)
  • Oświetlenie: LED zakupiony przez Aliexpress, 400W-500W ( Samsung LM281B Quantum LED Grow Light Board )
     Ustawiłem je na 60-70W, przez chwilę miała daną moc na 110-120W lecz wydawało mi się to za dużo na tak mały box, więc po 2dniach zmniejszyłem i podniosłem wysokość. 
  • Wentylacja: 5W mały wiatrak (chodzi 3-4h potem 30-40m przerwy i cykl się powtarza.
    (Nie wiem czy powinien chodzić cały czas. W Box po przez dolny i górny otwór wentylacyjny czuć, że powietrze krąży. Działa jak w komin i jest przepływ)
  • Ziemia: LightMix zmieszany z kokosem
    (Do gleby dodałem zmiksowane skorupy jaj kurzych i ususzone, pokruszone skórki banana
    Dodam, że poprzedniej roślinie raczej pasował taki układ, rosła idealnie nic z liśćmi się nie działo).
  • Donica: 10l (zarówno plastikowa, jak i z filcu) plastikowe oczywiście mają otwory u spodu.
  • Nawozy: 1 raz podlany Alga Grow (4ml na 1l wody) i 1 raz podlany Biobizz Bio Grow (4ml na 1l wody)
  • Temperatura i wilgotnosc: T: od 23 do 29c  w ciągu dnia W: waha się od  50 do 70%, podlewana obficie kiedy czuć że doniczka jest lekka i widać że gleba jest sucha.
    Temperaturę reguluję termostatem poprzez folię na podczerwień. Na noc w godzinach 23:00 do 6:00 kiedy jest ciemno, ma pozwolić spaść temperaturze do 23c a za dnia podbić do 29c
  • pH gleby: 6.5 mierzone miernikiem elektrycznym
    ph wody nie znam, nie mam jeszcze miernika

20210407_205803.jpg

20210407_205757.jpg

20210407_205749.jpg

20210407_205744.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skorupki i banany dobre, ale powoli się to przyswaja. Ca i Mg ci potrzebne trochę więcej przy coco. Masz zmieszany light mix i coco, więc prawie jałowa mieszanka, planty są głodne, Daj im coś na Flo i jakieś Ca/Mg, tylko trochę szybciej przyswajalne niż skorupki z jajek, np. dolomit.

Btw. dobre, ale głównie do ziemi :)

Edytowane przez IntoSpace
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, IntoSpace napisał:

 Daj im coś na Flo i jakieś Ca/Mg, tylko trochę szybciej przyswajalne niż skorupki z jajek, np. dolomit.

Mam: Biobizz CalMag
Dolomit muszę dokupić.

Jakaś sugestia, jak to Panią podać i kiedy?
Czekać aż ziemia przeschnie? Czy od razu podać?
W jakim stężeniu na ile roślin?

No i w sumie z dwóch wypowiedzi zgłupiałem.
Czy chodzi finalnie o nadmiar, czy o niedosyt pierwiastków XD ? 😄

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jasne, będę walczył i testował podpowiedzi, Dzięk i🙂

Możesz dla mnie dodać co dla Ciebie się kryje pod określeniem: czegoś na flo
Dużo już widziałem substancji dla kwitnących roślin.
Nie wiem czy na coś szczególnego zwrócić uwagę czy też testować dowolnego producenta i patrzeć co się dzieje 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+