Jump to content
Aby oglądać GrowLogi i zdjęcia z działów InDoor oraz OutDoor galerii musisz się zalogować ! ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
marihuana
GanjaFarmer
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Brązowe i blade plamy na liściach marihuany

Recommended Posts

Hej,
znalazłem podobny problem w tym poście:

Lecz nie będąc jeszcze doświadczonym Growerem (bo dopiero drugi raz sadzę Panny), nie mogę zdiagnozować co jest powodem pojawiania się ziemnych, brązowych plam na liściach. Widzę, że ten stan postępuje w dwóch roślinach z trzech. (Obie panny są w doniczkach plastikowych) Panna w doniczce z filcu ma się lepiej.

Oczywiście dodaje swoje zdjęcia i proszę o pomoc, was.

Info o hodowli:

• Nasiono:  Fast Jack Afghan niby 50/ (sativa / indica )
  • Growbox: szer 55cm, wys 120cm, głębokość 70cm, z specjalnego tworzywa co ma odbijać 99% światła (samoróbka)
  • Oświetlenie: LED zakupiony przez Aliexpress, 400W-500W ( Samsung LM281B Quantum LED Grow Light Board )
     Ustawiłem je na 60-70W, przez chwilę miała daną moc na 110-120W lecz wydawało mi się to za dużo na tak mały box, więc po 2dniach zmniejszyłem i podniosłem wysokość. 
  • Wentylacja: 5W mały wiatrak (chodzi 3-4h potem 30-40m przerwy i cykl się powtarza.
    (Nie wiem czy powinien chodzić cały czas. W Box po przez dolny i górny otwór wentylacyjny czuć, że powietrze krąży. Działa jak w komin i jest przepływ)
  • Ziemia: LightMix zmieszany z kokosem
    (Do gleby dodałem zmiksowane skorupy jaj kurzych i ususzone, pokruszone skórki banana
    Dodam, że poprzedniej roślinie raczej pasował taki układ, rosła idealnie nic z liśćmi się nie działo).
  • Donica: 10l (zarówno plastikowa, jak i z filcu) plastikowe oczywiście mają otwory u spodu.
  • Nawozy: 1 raz podlany Alga Grow (4ml na 1l wody) i 1 raz podlany Biobizz Bio Grow (4ml na 1l wody)
  • Temperatura i wilgotnosc: T: od 23 do 29c  w ciągu dnia W: waha się od  50 do 70%, podlewana obficie kiedy czuć że doniczka jest lekka i widać że gleba jest sucha.
    Temperaturę reguluję termostatem poprzez folię na podczerwień. Na noc w godzinach 23:00 do 6:00 kiedy jest ciemno, ma pozwolić spaść temperaturze do 23c a za dnia podbić do 29c
  • pH gleby: 6.5 mierzone miernikiem elektrycznym
    ph wody nie znam, nie mam jeszcze miernika

20210407_205803.jpg

20210407_205757.jpg

20210407_205749.jpg

20210407_205744.jpg

• Replies 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kurde, box taki, światło takie, a nawozu na flo nie ma  Wentyl wyciągający powinien chodzić cały czas, wtłaczający niepotrzebny

A nie pochlapałeś przypadkiem liści trochę przy podlewaniu. Tak to dla mnie wygląda. Plamki takie ciemnawe, jakby jakiś płyn w podobnym kolorze na liściach odparował. Pasowałoby do biobizzowych nawozó

Daj oba w pełnej dawce. Biohumus jest ok na całą uprawę, ale traktuj jako booster. Ten pierwszy do dupy, ale do ratowania lepszy niż nic. Ogarnij jakiś normalny nawóz na flo, bo ten się nie nada, 0,5L

Posted Images

No jest to bardzo logiczne i też mi się tak wydawało.
Lecz czemu zareagowały 2 (w plastikowych doniczkach) a 1 w filcu trzyma się dobrze.
W plastiku jest większa wilgoć. Większy rozkład substancji w glebie? 🙂

Skorupki i banany dobre, ale powoli się to przyswaja. Ca i Mg ci potrzebne trochę więcej przy coco. Masz zmieszany light mix i coco, więc prawie jałowa mieszanka, planty są głodne, Daj im coś na Flo i jakieś Ca/Mg, tylko trochę szybciej przyswajalne niż skorupki z jajek, np. dolomit.

Btw. dobre, ale głównie do ziemi :)

Edited by IntoSpace
3 godziny temu, IntoSpace napisał:

Daj im coś na Flo i jakieś Ca/Mg, tylko trochę szybciej przyswajalne niż skorupki z jajek, np. dolomit.

Mam: Biobizz CalMag
Dolomit muszę dokupić.

Jakaś sugestia, jak to Panią podać i kiedy?
Czekać aż ziemia przeschnie? Czy od razu podać?
W jakim stężeniu na ile roślin?

No i w sumie z dwóch wypowiedzi zgłupiałem.
Czy chodzi finalnie o nadmiar, czy o niedosyt pierwiastków XD ? 😄

Jasne, będę walczył i testował podpowiedzi, Dzięk i🙂

Możesz dla mnie dodać co dla Ciebie się kryje pod określeniem: czegoś na flo
Dużo już widziałem substancji dla kwitnących roślin.
Nie wiem czy na coś szczególnego zwrócić uwagę czy też testować dowolnego producenta i patrzeć co się dzieje 🙂

4 minuty temu, IntoSpace napisał:

jakie masz nawozy

Pod Ręką Mam:
Nawóz Biobizz Bio Grow

Nawóz Biobizz CAL-MAG

Plagron ALGA GROW (lany przynajmniej raz 4ml na 1l wody)